Aktualności

DRS upada, gdy Nowa Zelandia straciła furtkę, pokazuje, że krykiet musi dostosować zasady, gdy technologia zawiedzie

Nowa Zelandia znalazła się u kresu surowej sprawiedliwości drugiego ranka ostatniego testu, kiedy Tom Blundell nie był w stanie skierować swojego zwolnienia z lbw do Matta Pottsa, ponieważ system oceny decyzji nie działał.

Blundell został uderzony w tylną podkładkę szóstego dnia tego dnia, a sędzia na boisku Richard Kettleborough uniósł palec po długiej, pełnej pasji apelu angielskich obrońców.

Decyzja wyglądała dobrze w czasie rzeczywistym, ale powtórki sugerowały, że piłka mogła faktycznie schodzić po boku nogi.

Blundell, którego kolega z drużyny, Henry Nicholls, został złapany pierwszego dnia przez Jacka Leacha przez dziwaczne odbicie nietoperza od Daryla Mitchella w końcówce bez napastników, nie był w stanie zweryfikować, ponieważ DRS spadł poprzednio.

Furtka zakończyła kluczową 120 rundy Blundella z Mitchellem jako szóstą bramką, ale fakt, że nowozelandzki pałkarz nie był w stanie wejść na górę, był raczej niesprawiedliwy.

Zrozumiałe jest, że DRS był niedostępny przez trzy przerwy z powodu problemu z zasilaniem w furgonetce z technologią.

Gracze zostali wtedy poinformowani, że DRS nie działa, więc Blundell nie byłby całkowicie zszokowany, że nie był w stanie zrecenzować.

Jednak biorąc pod uwagę krótkie opóźnienie, może krykiet musi zastanowić się nad zawieszeniem gry, gdy tak się stanie, aby warunki dla obu drużyn były takie same przez cały mecz?

To nie jest nowe zjawisko. Ostatniego dnia zeszłej zimy, otwierającego test Ashes Test w Brisbane, przerwa w dostawie prądu w Gabba oznaczała, że ​​cały kanał telewizyjny – w tym DRS – nie działał przez około 25 minut. Na szczęście nie wydarzyło się nic godnego recenzji.

Decyzja podjęta w Headingley może mieć ogromny wpływ, biorąc pod uwagę fakt, że współpraca Blundella i Mitchella z serii w trzecim wieku odwróciła test na korzyść ich zespołu.

Ale czy telefon z Kettleborough miał rację? Niestety, nigdy nie dowiemy się tego na pewno, ponieważ nie można cofnąć się i spojrzeć wstecz na śledzenie piłki, gdy technologia zawiedzie.

Tym bardziej warto zawiesić grę, gdy zdarzy się to w przyszłości.

Jeśli mecz testowy można zatrzymać z powodu złej pogody, z pewnością należy go również zatrzymać, gdy technologia pójdzie na południe?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button