Rozrywka

„Dumna, że ​​była jej poddanym”: serwisantka RAF jest ostatnią osobą, która pożegnała się z królową

To był „zaszczyt” służyć Jej Królewskiej Mości, według ostatniej osoby, która złożyła hołd królowej Elżbiecie II, kiedy leżała w stanie w Westminster Hall. Christina Heerey, członek Królewskich Sił Powietrznych, była ostatnim żałobnikiem, który życzył królowej dobranoc, zanim bramy zostały zamknięte wczesnym rankiem w poniedziałek 19 września.

REKLAMA

Mieszkanka High Wycombe, Heerey wyraziła swoją dumę z możliwości oddania hołdu osobie, której „przysiągł moją wierność”. Służba dwukrotnie przeszła przez linię, która w ciągu pięciu dni zobaczyła około 400 000 żałobników, ponieważ „nie czuła, że ​​zrobiłem to sprawiedliwie”. Według Heerey pozostanie w Londynie przez cały dzień, aby obserwować pogrzeb Jej Królewskiej Mości, który rozpoczyna się o godzinie 11 rano.

REKLAMA

CZYTAJ WIĘCEJ

„Byłem wkurzony”: panna młoda pozostawiona wściekła po tym, jak teściowie zjawiają się na weselu w czerni, by opłakiwać królową

„Znak z niebios”: Tęcze pojawiają się nad Westminsterem i Windsorem w przeddzień pogrzebu królowej

REKLAMA

Kobieta z Królewskich Sił Powietrznych powiedziała, że ​​jest „bardzo dumna”, że otrzymała „przywilej” do oddania szacunku kobiecie, której „przysiągł moją wierność” (Twitter)
Służba Royal Air Force powiedziała, że ​​jest „bardzo dumna”, że otrzymała „przywilej” do oddania szacunku kobiecie, której „przysięgała moją wierność” (Screenshot/@itvnews Twitter)

Przewiduje się, że w święto państwowe do Londynu, Windsoru i innych królewskich miejsc w Wielkiej Brytanii na historyczny pogrzeb, który ma przyciągnąć około 4,1 miliarda telewidzów na całym świecie, do Londynu, Windsoru i innych królewskich miejsc na pochówek ma przyciągnąć do dwóch milionów żałobników.

REKLAMA

Około 6.30 rano w poniedziałek, 19 września, Heerey został wyprowadzony z Westminster Hall przez urzędników parlamentarnych, mówiąc: „To zaszczyt. Obecnie służę w Królewskich Siłach Powietrznych, aby móc to robić w imieniu Królewskich Sił Powietrznych i kobieta dla niesamowitej kobiety, która nigdy nie zostanie zastąpiona, to był zaszczyt. Oczywiście przysięgłem jej wierność i po prostu czuję się bardzo dumny, będąc w siłach powietrznych i będąc dla niej jednym z jej poddanych.

REKLAMA

Pani Heerey pierwotnie dołączyła do kolejki około godziny 5 w niedzielę i opuściła trumnę o 1.15 w poniedziałek. Powiedziała, że ​​została zmuszona do powrotu.

„Wchodząc po raz pierwszy do korytarza… czułam, że muszę przejść ponownie, więc po prostu przeszłam jako ostatnia” – powiedziała. „To jest tak szybkie i tak doniosłe. Nie czułem, że zrobiłem to sprawiedliwie. Po prostu czułem się bardzo dumny, że tam byłem i po prostu bardzo zaszczycony, bardzo zaszczycony, że otrzymałem przywilej ponownego przejścia i oczywiście być ostatnią osobą. Nie zdawałem sobie sprawy, że tak będzie”.

REKLAMA

Pomimo spędzenia około 14 godzin w kolejce, pani Heerey, która przyjechała do miasta z pobliskiego High Wycombe, powiedziała, że ​​to „14 godzin dobrze spędzonych”. Powiedziała: „Było wielu ludzi (w Westminster Hall), ale wszyscy byli bardzo poważni, wszyscy byli bardzo szanowani. Wszyscy dali sobie nawzajem pokój, aby mogli mieć ten ostatni moment”.

Służąca opisała, że ​​widzenie historii rozwija się jako „niesamowita” i ma nadzieję, że nadal będzie to robić, gdy zostanie w Londynie na procesję pogrzebową. „To będzie długi dzień, ale warto” – wyjaśniła pani Heerey. „Nigdy więcej tego nie zrobię w moim życiu”.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button