Rozrywka

Dwa młode psy szybko zachorowały i zdechły po spacerze po popularnej plaży

Dwa rodzinne psy tragicznie umierają po napadach padaczkowych w odstępie kilku godzin na tym samym obszarze.

Rodziny, które były właścicielami psów, były głęboko zasmucone, gdy oba zwierzęta zmarły w ciągu godziny od zachorowania po skutkach napadów.

Pięciomiesięczny Golden Retriever o imieniu Winnie zmarł w czwartek rano, 5 maja, a Milo, 15-miesięczny Cocker Spaniel, zmarł w czwartek wieczorem, według Belfast Live.

Gdy właściciele próbują pogodzić się z niespodziewanymi i szybkimi stratami, próbują wszcząć śledztwo w sprawie przedwczesnych zgonów przez radę.

Oboje byli na spacerach nad brzegiem Lough Neagh w hrabstwie Antrim przed atakami, donosi Mirror.

Cokolwiek zabiło Winnie „działało tak szybko”, właścicielka Kaylee ostrzegła. Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Incydenty są badane przez DAERA oraz Radę Antrim i Newtownabbey.

Właścicielka Winnie, Kaylee Agnew, powiedziała: „Kubuś wbiegał i wychodził z wody. To była dla nas świetna zabawa i szczęśliwy spacer. Zauważyłem martwe ryby w wodzie i trzymałem Winnie z dala od nich, ale nie myślałem o tym więcej.

„To takie przerażające, że moja mała dziewczynka, która ma zaledwie dwa lata, również była w wodzie. Potrzebujemy dochodzenia i odpowiedzi. Jestem wdzięczny DogsLive i Belfast Live za pomoc w ostrzeganiu innych rodzin, które mogą przebywać w okolicy, zwłaszcza zbliżającego się weekendu, kiedy wiele rodzin wybiera się tam na spacery”.

Milo był drugim szczeniakiem, który zmarł po wycieczce na tę samą plażę. Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Kaylee, 21 lat, zabrała Miyę Rose i Winnie do domu, ale kiedy poszła pomóc Winnie wysiąść z samochodu, szczeniak miał atak.

Kaylee powiedziała: „Weterynarz uważa, że ​​to, co ją zabiło, prawdopodobnie było w czymś, co wypiła, gdy była w wodzie. Winnie miała zaledwie pięć miesięcy, była żywa i zdrowa, była najlepszym psem w naszej rodzinie. Jesteśmy tak załamani, poszliśmy tylko na spacer, a teraz Winnie nie żyje.

Winnie dostała ataku i zmarła w ciągu godziny od zachorowania

Aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami, zapisz się do jednego z naszych biuletynów tutaj.

Drugim psem, który zmarł 5 maja, był 15-miesięczny czarno-biały cocker spaniel o imieniu Milo.

Jego rodzina, która mieszka w mieście Antrim, również szuka odpowiedzi.

Rzecznik Antrim i Newtownabbey Council powiedział: „Zostaliśmy poinformowani o dwóch oddzielnych doniesieniach o zachorowaniu psów wkrótce po kontakcie z wodą w rejonie Antrim Lough Shore, a konkretnie w Rea’s Wood.

„Współpracujemy z właścicielami psów, lokalnymi weterynarzami i naszymi kolegami z DAERA, aby jak najlepiej ustalić wszystkie okoliczności.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button