Rozrywka

Dzień Równych Płac Czarnych Kobiet podkreśla niepokojący problem

Być może pamiętasz, że słyszałeś o Dniu Równych Płac w marcu, ale to nie jest cały obraz. 21 września 2022 r. obchodzimy Dzień Równych Wynagrodzeń Czarnych Kobiet i jest wiele statystyk dotyczących różnic w wynagrodzeniach, które musisz znać w tym dniu – co pokazuje, ile czasu czarne kobiety muszą pracować, aby zarabiać takie same zarobki jak ich biali mężczyźni. — obejmują niepokojący fakt, że czarnoskóre robotnice otrzymują tylko 58 centów od dolara w stosunku do białych mężczyzn niebędących Latynosami, nawet po uwzględnieniu wykształcenia, lat doświadczenia i lokalizacji, według Amerykańskiego Stowarzyszenia Kobiet Uniwersyteckich. A czarne kobiety muszą pracować o miesiące dłużej niż białe, żeby zarabiać taką samą płacę. To nie jest równość.

„Nierówność płac bezpośrednio wpływa na życie czarnych kobiet na co najmniej trzy różne sposoby” – poinformowały na blogu EPI Valerie Wilson, Janelle Jones, Kayla Blado i Elise Gould. „Ponieważ niewiele czarnoskórych kobiet znajduje się wśród pięciu procent najlepiej zarabiających w tym kraju, doświadczyły one stosunkowo powolnego wzrostu płac, który charakteryzuje rosnącą nierówność klasową wraz z ogromną większością innych Amerykanów. Ale oprócz tej nierówności klasowej, doświadczają również niższe wynagrodzenie ze względu na płeć i uprzedzenia rasowe”.

Sophia A. Nelson doniosła dla Huffington Post, że biała, męska dominacja w większości ważnych dziedzin kariery przekłada się na #CzarneKobietyWPracy narracja, która stała się popularna w marcu 2017 r., Kiedy Bill O’Reilly odrzucił pogląd kongresmenki Maxine Waters na prezydenta Trumpa podczas wystąpienia na Lis i przyjacielestwierdzając, że „nie słyszał ani słowa”, powiedziała z powodu tego, co nazwał jej „James Brown Wig”.

„Pokazuje, że stare stereotypy i poglądy na temat kobiet w ogóle, a zwłaszcza czarnych kobiet, nadal ranią nas w miejscu pracy” – napisał Nelson. „Mężczyźni nadal ustalają zasady i sprawują władzę decyzyjną. Do tego czasu postęp białych kobiet będzie wolniejszy, a kolorowych w najlepszym razie boleśnie powolny”.

Ponadto EPI poinformowało, że „niezależnie od ich związku z rynkiem pracy, poziomu wykształcenia czy wykonywanego zawodu, zarabiają mniej niż ich biali mężczyźni. w 2017 r. czarne kobiety w końcu mają taką samą pensję, jak biali mężczyźni zarobili w zeszłym roku”. Luka płacowa jest nie alternatywny fakt.

I, na tej notatce, oto statystyki dotyczące różnic w wynagrodzeniach, które musisz znać podczas Dnia Równych Płac Czarnych Kobiet, ponieważ pole gry jest dalekie od równego.

Czarne kobiety pracują więcej godzin niż białe kobiety

EPI poinformowało w 2019 r., że chociaż białe kobiety w latach 1979-2016 najbardziej wydłużyły swoje godziny pracy, czarnoskóre kobiety już więcej pracował w poprzednich latach.

„Ważne jest, aby pamiętać, że jednym z powodów mniejszego wzrostu średniego rocznego czasu pracy wśród czarnych kobiet jest to, że już pracowały one więcej godzin rocznie w porównaniu z białymi i latynoskimi kobietami. Ale jak później pokażemy, czarne kobiety również tracą więcej godzin, gdy gospodarka zwalnia”.

EPI poinformowało, że wzrost liczby przepracowanych godzin w odpowiedzi na powolny wzrost płac dotyczy głównie kobiet, a jest nawet wyższy w przypadku czarnych kobiet.

„Wśród gorzej opłacanych pracowników roczny wzrost godzin jest większy w przypadku czarnych kobiet niż w przypadku białych kobiet i mężczyzn. Tendencja ta jest szczególnie uderzająca w przypadku pracowników o najniższych zarobkach. godzin rocznie do 1511 godzin) w latach 1979-2015 w porównaniu do wzrostu o 27,6 procent (z 1086 godzin rocznie do 1386) w przypadku białych kobiet i 3,2 procentowego wzrostu (z 1553 godzin rocznie do 1602) w przypadku białych mężczyzn”.

Czarne kobiety zarabiają mniej pieniędzy Wszystko Zawody

Jednym z mitów o czarnych kobietach w pracy i ogólnie o kobietach jest to, że wybierają gorzej płatne kariery. W rzeczywistości, według EPI, czarne kobiety są często poddawane segregacji zawodowej i są pchnięty do zawodów, w których przeważają inne czarnoskóre kobiety.

Ponadto EPI poinformowało, że czarne kobiety zarabiają mniej w każdym rodzaju pracy. „Podczas gdy biali lekarze i chirurdzy płci męskiej zarabiają średnio 18 dolarów na godzinę więcej niż czarnoskóre kobiety wykonujące tę samą pracę, przepaść wśród sprzedawców detalicznych jest również szokująca – ponad 9 dolarów na godzinę”.

Według SHRM, w badaniu przeprowadzonym w czerwcu 2020 r. „Wyliczenia NWLC, oparte na bieżącym badaniu populacji US Census Bureau z 2016 r., wykazały, że porównując wszystkich mężczyzn i kobiety, którzy pracują w USA w pełnym wymiarze godzin przez cały rok, kobiety były zapłacili tylko 80 centów za każdego dolara wypłaconego ich męskim odpowiednikom. Ale różnica płac była jeszcze większa, gdy przyjrzymy się czarnoskórym kobietom, które pracują w pełnym wymiarze godzin przez cały rok – otrzymywały tylko 63 centy za każdy dolar wypłacony białym mężczyznom nie będącym Latynosami”.

Czarne kobiety zarabiają mniej niż biali mężczyźni w Każdy Poziom edukacji

Istnieje inny mit, często utrwalany, że kobiety mogłyby przebić się przez szklany sufit, gdyby miały wyższe wykształcenie. EPI podało, że dwie trzecie czarnoskórych kobiet na rynku pracy ma wykształcenie policealne, 29,4 procent ma tytuł licencjata lub wyższy. Jednak czarnoskóre kobiety wciąż otrzymują mniej niż biali mężczyźni na każdym poziomie wykształcenia.

„W miarę jak czarne kobiety zwiększają swój poziom wykształcenia, ich różnica w wynagrodzeniach w stosunku do białych mężczyzn nadal rośnie” – zauważył EPI. „Największa różnica, prawie 17 dolarów za godzinę, występuje w przypadku pracowników z wyższym wykształceniem. Ale nawet czarnoskóre kobiety z wyższym wykształceniem zarabiają mniej, nieco ponad 7 dolarów za godzinę mniej niż biali mężczyźni, którzy mają tylko tytuł licencjata. „

A czarne kobiety są teraz najbardziej wykształconą grupą ludzi w Ameryce, Istota zgłoszone. Tak więc, najwyraźniej, to nie brak edukacji napędza nierówności. To rasizm. To seksizm.

Słynne czarnoskóre kobiety też są dotknięte nierównością płac

Frederick M. Brown/Getty Images Rozrywka/Getty Images

W 2016 roku, w Dzień Równych Płac Czarnych Kobiet, Połączenie zebrać razem anegdotyczne informacje z nienaukowej łapanki, które jasno pokazują, o ile bardziej ceni się w społeczeństwie białych mężczyzn niż czarnoskórych kobiet. Gdyby Oprah Winfrey była mężczyzną, byłaby bogatsza o miliard dolarów, Collier Meyerson napisał dla Połączenie. Niestety, w dzisiejszych czasach niewiele się zmieniło (poza wartością netto Beyoncé, która obecnie wynosi co najmniej 450 milionów dolarów).

Jednak w 2016 roku, gdyby Beyoncé była mężczyzną, jej wartość netto wzrosłaby z 2,65 miliona dolarów do 420,6 miliona dolarów. „To więcej niż Mick Jagger, który robi to od dziesięcioleci dłużej niż Bey i jest wart zaledwie 336 milionów dolarów” – napisał Meyerson.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, ten tweet od Mindy Harts przedstawia Dzień Równych Płac Czarnych Kobiet z perspektywy: przeciętny biały Amerykanin może pracować 264 dni mniej i nadal zarabiać tyle samo, co czarna kobieta.

I ten fakt jest niczym haniebnym.

Dodatkowa sprawozdawczość autorstwa Sieny Gagliano.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w dniu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button