Aktualności

Dziesięciu zabitych i kilku rannych po tym, jak uzbrojony w wojskowy mundur otworzył ogień w supermarkecie w Buffalo

Rewolwerowiec ubrany w wojskową odzież i kamizelkę kuloodporną otworzył ogień z karabinu w supermarkecie, zabijając w sobotę co najmniej 10 osób.

Śledczy uważają, że napastnik mógł transmitować strzelaninę w Buffalo w stanie Nowy Jork przez kamerę przymocowaną do jego hełmu, powiedział urzędnik.

Nagranie pokazało bandytę, ubranego w wojskowy sprzęt, podjeżdżającego pod front supermarketu z karabinem na przednim siedzeniu, a następnie celującego w ludzi i otwierającego ogień, powiedział urzędnik.

Pokazuje również podejrzanego wchodzącego do supermarketu i strzelającego do kilku innych ofiar.

Policja idzie wzdłuż obwodu supermarketu po tym, jak bandyta wszedł z karabinem i otworzył ogień (zdjęcie: AP Photo/Joshua Bessex)

Jednym z nich był niedawno emerytowany policjant, który pracował jako ochroniarz w sklepie.

W tweecie policja w Buffalo potwierdziła, że ​​bandyta był w areszcie.

Policja poinformowała, że ​​śledztwo jest na wstępnym etapie, ale sprawdza, czy strzelanina była motywowana rasowo.

Szczegóły dotyczące liczby dodatkowych osób rozstrzelanych na Rynku Przyjaznym Topów i ich warunków nie były od razu dostępne.

Supermarket znajduje się w przeważającej części czarnej dzielnicy, około trzech mil na północ od centrum Buffalo.

Świadkowie powiedzieli, że napastnik był białym mężczyzną noszącym ubranie w stylu wojskowym oprócz zbroi.

Braedyn Kephart i Shane Hill, obaj po 20 lat, opisali go jako późnego nastolatka lub wczesnej dwudziestki, noszącego czarny kask.

„Stał tam z pistoletem przy brodzie. Byliśmy jak to, co się do cholery dzieje? Dlaczego ten dzieciak ma pistolet przy twarzy? powiedział pan Kephart.

„Zerwał hełm, upuścił broń i został zaatakowany przez policję” – dodał.

Ponad dwie godziny zdjęć Erica Pugh-Mathews czekała przed supermarketem, czekając na wieści o swojej ciotce.

„Chcielibyśmy poznać status mojej ciotki, siostry mojej mamy. Była tam z narzeczonym, rozdzielili się i przeszli do różnych przejść” – powiedziała.

Policja rozmawia z przechodniami podczas śledztwa po strzelaninie w supermarkecie w sobotę 14 maja 2022 r. w Buffalo w stanie Nowy Jork. Urzędnicy powiedzieli, że napastnik wszedł do supermarketu z karabinem i otworzył ogień.  Śledczy uważają, że mężczyzna mógł transmitować na żywo strzelaninę i sprawdzać, czy opublikował manifest online.  (Zdjęcie AP/Joshua Bessex)
Policja, widziana tutaj, rozmawiająca z przechodniami, uważa, że ​​mężczyzna mógł transmitować na żywo strzelaninę (AP Photo / Joshua Bessex)

„Kula ledwo go ominęła. Udało mu się schować w zamrażarce, ale nie mógł dostać się do ciotki i nie wie, gdzie ona jest. Chcielibyśmy po prostu powiedzieć, czy wszystko w porządku, jeśli z nią wszystko w porządku”.

Tops Friendly Markets wydał oświadczenie, w którym mówi: „Jesteśmy zszokowani i głęboko zasmuceni tym bezsensownym aktem przemocy, a nasze myśli i modlitwy są z ofiarami i ich rodzinami”.

Gubernator Kathy Hochul napisała na Twitterze, że „uważnie monitorowała strzelaninę w sklepie spożywczym w Buffalo”, jej rodzinnym mieście.

Dodatkowe raportowanie przez AP

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button