Rozrywka

„Dzika” umowa zawarta na najdroższy zakup w historii „Gwiazd pionków”

Od ponad 12 lat widzowie Historii obserwowali, jak rodzina Harrisonów — nieżyjący już Richard Harrison, syn Rick Harrison i wnuk Corey Harrison — kupowała kosztowności w swoim Gold & Silver Lombard Shop w Las Vegas.

Ale jaki jest najdroższy przedmiot w Pawn Stars?

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

W komunikacie prasowym na obecny 20. sezon, Historia odnotowuje niektóre z najdroższych przedmiotów, które Harrisonowie widzieli, które wyszły przez drzwi sklepu. „Trzej mężczyźni wykorzystują swoje bystre oczy i umiejętności, aby ocenić wartość przedmiotów od zwykłych po prawdziwie historyczne, w tym XVI-wieczny miecz samurajski, pierścień Super Bowl, obraz Picassa i XVII-wieczny pobyt egzekucyjny” Historia mówi.

Ale żadna z tych historycznych pamiątek nie jest najdroższym przedmiotem w postaci Gwiazdy Pionka. Czytaj dalej, fani pionków…

Rysunki Maurice’a Sendaka są jak dotąd najdroższymi pozycjami „Gwiazdy pionka”.Źródło: Historia

Według Outsidera i Loopera, nabycie przez Ricka oryginalnych rysunków Maurice’a Sendaka do Where the Wild Things Are w odcinku „Can’t Pawn Me Love” sezonu 15 Pawn Stars plasuje się jako najdroższy zakup w historii serialu.

„Mówimy Where the Wild Things Are, najwspanialsza książka dla dzieci w historii” – powiedział widzom Rick w tym odcinku. „Te rzeczy rzadko, jeśli w ogóle, pojawiają się na rynku. Jestem teraz naprawdę podekscytowany. Zdecydowanie chcę to zobaczyć, a cena jest odpowiednia, chcę to kupić.”

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Rick powiedział również, że książka była jego ulubioną z dzieciństwa, zwłaszcza że głównym bohaterem — „małym chłopcem, który został wysłany do łóżka bez obiadu, ponieważ matka powiedziała mu, że zachowywał się dziwnie” — był nim, gdy miał 5 lat.

„Kiedy byłem dzieckiem, fascynowały mnie zdjęcia” — powiedział Rick. „To było coś w drodze [Maurice] pomalował wszystko. Była tak inna niż jakakolwiek inna książka dla dzieci”.

To była pojedynek Rick vs Nick w negocjacjach cenowych.

Sprzedawca, zidentyfikowany w programie jako Nick, powiedział, że chce 375 000 dolarów za rysunki. „Maurice nigdy nie sprzedał żadnych dzieł sztuki z Where the Wild Things Are, więc zdobywanie czegokolwiek z [the book is] niezwykle rzadkie” – powiedział.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Rick sprowadził swojego „faceta od sztuki”, Chada Sampsona, aby wyrazić swoją opinię. – Są świetne – powiedział Chad, przeglądając rysunki. „Wiele osób nie zna nazwiska Sendaka. Ale to tylko międzynarodowy fenomen kulturowy. Nakręcił operę, nakręcił sztukę, nakręcił film. Ale, mam na myśli, książka jest oczywiście kamieniem węgielnym wszystkiego. Jest po prostu naprawdę świetny.”

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Chad powiedział, że Rick może realistycznie oczekiwać, że z rysunków otrzyma 310 000 dolarów od kolekcjonerów.

Więc Rick zaproponował zakup kolekcji za 200 000 $, ale Nick sprzeciwił się tej ofercie, mówiąc, że „spotka się [Rick] w środku” na 300 000 $.

„To nie jest spotkanie w środku”, powiedział Rick, sugerując 240 000 dolarów.

Nick w końcu poprosił o 250 000 $, a Rick się zgodził. „Teraz wiesz, gdzie są dzikie rzeczy” – powiedział widzom Rick po transakcji. „Jestem ich właścicielem”.

Teraz, ponad cztery lata po wyemitowaniu tego odcinka, strona internetowa The Gold & Silver Pawn Shop pokazuje obecnie cztery rysunki Where the Wild Things Are na sprzedaż, w cenach od 12 500 do 95 000 USD.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button