Rozrywka

Dziwaczna „żółta droga z cegły na Atlantydę” odkryta na dnie Oceanu Spokojnego

Naukowcy na wystawie głębinowej na Oceanie Spokojnym odkryli dziwaczną formację skalną „żółtej drogi z cegieł”.

Załoga statku Exploration Vessel Nautilus, która udokumentowała swoje odkrycia na YouTube, dokonała odkrycia za pomocą zdalnie sterowanego pojazdu, aby zbadać Lili’uokalani Ridge Seamounts na Hawajach.

Badacze, reagując na to, co początkowo uważali za zrobioną przez człowieka drogę z żółtej cegły z wyraźnymi prostokątnymi blokami, powiedzieli, że może to być „droga do Atlantydy”.

Inny głos skomentował: „Żółta ceglana droga?”

Trzeci dodał: „To dziwne. Żartujesz sobie? To szaleństwo?”

Jeden z naukowców żartował, że może to być „droga do Atlantydy” (Zdj .: Ocean Exploration Trust / NOAA) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Jednak eksperci mają teraz logiczne wyjaśnienie, ponieważ mówią, że jest to „przykład starożytnej aktywnej geografii wulkanicznej”.

Zespół powiedział: „To, co może wyglądać jak „żółta droga z cegieł” do mitycznego miasta Atlantyda, jest naprawdę przykładem starożytnej aktywnej geologii wulkanicznej!

„Nasz Korpus Eksploracji był świadkiem niezwykle wyjątkowych i fascynujących formacji geologicznych podczas nurkowania na grzbiecie Lili*uokalani w obrębie Narodowego Pomnika Morskiego Papah*naumokuakea”.

Załoga Exploration Vessel Nautilus zauważyła formację skalną na Hawajach (Zdj .: Ocean Exploration Trust / NOAA)

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości i historie z całego świata z Daily Star, zapisz się do naszego biuletynu, klikając tutaj.

W opisie filmu na YouTube dodali: „Na szczycie góry Nootka Seamount zespół zauważył formację „wysuszonego dna jeziora”, teraz zidentyfikowaną jako pęknięty strumień skały hialoclastytu (skały wulkanicznej uformowanej w wysokiej energii erupcje, w których wiele fragmentów skał osadza się na dnie morskim).”

Statek Nautilus, obsługiwany przez organizację non-profit Ocean Exploration Trust, dokonał kolejnego dziwnego odkrycia w marcu, gdy podczas eksploracji Kingman Reef National Wildlife Refuge znalazł morskie stworzenie.

Jak twierdzą badacze, „zębata” żabnica, która najwyraźniej uśmiechała się do kamery, została znaleziona na głębokości ponad 1000 metrów w oceanie.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button