Rozrywka

Dziwny związek wiążący Fatboy Slima, Christophera Walkena i „Dune” nie jest powodem, dla którego Walken dostał swoją rolę

Maj 2022: Christopher Walken dołącza do obsady epickiego filmu science-fiction Wydma: część druga, a reakcja fanów skłania się w stronę pozytywnego końca spektrum. Wspomnienie 2000 i Walken tańczył przez teledysk do piosenki Fatboy Slim Broń z wyboru. W 2022 wielu fanów reagujących na casting Walkena twierdziło, że spełniło się proroctwo Fatboy Slima oparte na tekście piosenki. Dziwne połączenie między WydmaWalken i Fatboy Slim są urocze i interesujące, ale to nie dlatego Walken dostał tę rolę.

W powieści Wydma, autor Frank Herbert szczegółowo opisuje plany w planach w planach. Fatboy Slim-Walken-Wydma krawat nie jest częścią jakiegoś wielkiego planu, a reżyser Denis Villeneuve nie spełnia przepowiedni.

(lr) Christopher Walken i Fatboy Slim; Uciekając przed robakiem piaskowym w „Dune: Part One” | Timothy A. Clary/AFP/Getty Images; Warner Bros. Zdjęcia/Legendarne zdjęcia

Christopher Walken zagra cesarza Shaddama IV w „Dune: Part Two”

Walken dołącza Wydma: część druga to tylko ostatnia wiadomość o castingu, gdy Villeneuve przygotowuje drugą część. Florence Pugh (Princess Irulan) i Austin Butler (Feyd-Rautha Harkonnen) dołączyli do składu przed Walkenem.

Walken, Pugh i Butler to Wydma nowicjusze. Wielu głównych aktorów z Część pierwsza powrót po sequel. W swoich rolach ponownie występują Timothée Chalamet, Zendaya, Jessica Ferguson, Stellan Skarsgård, Josh Brolin i Javier Bardem. Pozostała do obsadzenia tylko siostra Paula, Alia, która odgrywa kluczową rolę w fabule.

Jednak żaden z aktorów nie ma dziwnego Wydma połączenie, które robi Walken, i mamy za to Fatboy Slima.

Dziwne połączenie Fatboy Slim-Walken-’Dune’ oparte na tekstach piosenek Slima

Walken tańczył wokół pozornie pustego hotelu w teledysku do hitu Fatboy Slim Broń z wyboru. Jego hipnotyzujące wykonanie odwracało uwagę od łagodnie wypowiadanej liryki, która prawie ginęła pod dyskretnym basem i warstwowymi bitami mniej więcej w połowie:

„Chodź bez rytmu/nie przyciągnie robaka

Chodź bez rytmu/i nie przyciągnie robaka

Chodź bez rytmu/i nie przyciągnie robaka

Jeśli chodzisz bez rytmu /huh, nigdy się nie nauczysz.”

Każdy, kto przeczytał książkę lub obejrzał jakiekolwiek wersje Wydma na ekranie (film Davida Lyncha z 1984 roku, miniserial telewizyjny lub wersja Villeneuve’a) rozumie, że tekst odnosi się do tego, jak zamieszkujący pustynię Fremeni z Arrakis chodzą po piasku, aby nie przyciągać mamutów i groźnych robaków piaskowych. To bardzo bezpośrednie odniesienie do Wydma.

„src=”https://www.youtube.com/embed/XQ7z57qrZU8?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Wczesna część utworu zawiera również tekst „Nie bądź zszokowany/tonem mojego głosu/Sprawdź moją nową broń/ulubioną broń”, co jest kolejnym możliwym odniesieniem do Wydma wszechświat.

Wydma fani na Reddicie szybko nawiązali kontakt. „To absolutnie niesamowite, że zatoczyło to koło. Kto by pomyślał, że Fatboy Slim mógł być częścią tego połączenia”, jeden z użytkowników napisał, a drugi odpowiedział: „Kto wiedział, że Fatboy Slim przygotowuje go do bycia cesarzem znanego wszechświata”.

Fatboy Slim-Walken-Wydma połączenie dodaje warstwę tajemniczości do sequela 2023 i wydaje się niesamowicie proroczy, więcej niż zbieg okoliczności, ale to wszystko. Walken nie wygrał swojej roli cesarza Shaddama z powodu liczącego kilkadziesiąt lat teledysku.

Denis Villeneuve nie zaryzykowałby swojej życiowej wizji przez przypadek

” src=”https://www.youtube.com/embed/Wx0SALW3qF8?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Wydma: część pierwsza zachwycił publiczność, dobrze wypadł w kasie i stał się najbardziej dochodowym filmem Villeneuve do tej pory. I to było lata w przygotowaniu.

Kanadyjski reżyser spędził ponad rok na projektowaniu kultowych robaków piaskowych, które są tylko małą częścią filmu. Villeneuve ma głęboką miłość do materiału źródłowego i do pierwszej części podszedł z Część druga celowo pomijając cesarza i inną kluczową postać Część pierwsza.

Villeneuve tak blisko identyfikuje się z materiałem, że powiedział kiedyś, że podczas tworzenia czuł całkowity spokój Wydma: część pierwsza. Napisał scenariusze, wyprodukował i wyreżyserował obie części, więc ma duży wpływ na obsadę. Reżyser urzeczywistnia swoją wizję. Villeneuve nie obsadziłby Walkena w tak ważnej roli, gdyby Odcięcie aktor nie miał wystarczającej siły, by to poprzeć. Jeśli Villeneuve w ogóle wie o piosence Fatboy Slima oraz zna teksty, można śmiało powiedzieć, że nie wpływa to na jego podejmowanie decyzji dotyczących jednego z najważniejszych projektów w jego karierze.

Dziwne połączenie między Fatboy Slimem, Christopherem Walkenem i Wydma franczyza jest zdecydowanie intrygująca. To sprawia, że ​​jest to zabawna ciekawostka filmowa. Ale to nie dlatego Walken zasiądzie w złotej sali tronowej jako cesarz znanego wszechświata.

ZWIĄZANE Z: „Dune Part 2”: Denis Villeneuve planuje zmienić perspektywę w kontynuacji „Bardziej wymagającej”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button