Aktualności

Ed Davey: Pozbądź się Borisa Johnsona, albo Lib Dems obalą ten rząd

Mieszkańcy Tiverton i Honiton przemawiali w imieniu kraju. Ich przesłanie dla konserwatywnych posłów jest głośne i jasne: czas pokazać Borisowi Johnsonowi drzwi.

W Devon i na całym świecie rodziny walczą o płacenie rachunków, tankowanie samochodów i jedzenie na stole. Za Borisa Johnsona kraj całkowicie zamarł – to człowiek bez planu.

W ciągu ostatniego roku niezadowolenie z Borisa Johnsona wzrosło, podobnie jak koszty życia w kryzysie. Po raz trzeci od czerwca zeszłego roku Liberalni Demokraci zadali cios temu konserwatywnemu rządowi na obszarach uważanych niegdyś za ich najprawdziwsze, najbardziej niebieskie bastiony.

Tiverton i Honiton są tak „prawdziwe”, jak się pojawiają. Konserwatyści utrzymują tę siedzibę w sercu wiejskiego Devon od prawie wieku. Obalenie największej w historii brytyjskiej polityki w wyborach uzupełniających większości było praktycznie misją niewykonalną.

Ale misja niemożliwa stała się możliwa, ponieważ dawni wyborcy konserwatywni przez całe życie mają dość tego, że uważa się ich za pewnik. Partia, na którą kiedyś głosowali, jest po prostu nie do poznania, skorumpowana przez kierownictwo, które raz po raz ich zawiodło.

Boris Johnson pokazał, że jego jedynym priorytetem jest on sam. Złamał prawo i wyciągnął standardy życia publicznego do rynsztoka, a wszystko po to, by próbować utrzymać się przy władzy. Teraz krąży po nagłówkach gazet i składa niejasne obietnice, nie wywiązując się przy tym z problemów, z jakimi borykają się rodziny w całym kraju.

Słyszałem głośno i wyraźnie na progu, jak bardzo konserwatyści pozwolili ludziom w tej pięknej części Devon i jak bardzo zaniedbano społeczności. Pacjenci czekali tygodnie na wizytę u lekarza rodzinnego i godziny na przybycie karetki. Rolnicy zostali osłabieni przez umowy handlowe, podczas gdy rząd nie radzi sobie ze zrzucaniem co roku ton surowych ścieków do rzek i mórz.

Nic dziwnego, że ludzie są źli i zdecydowali, że nadszedł czas na zmiany. Głosowali na partię, która wali w bęben dla społeczności takich jak ich, i na genialnego lokalnego mistrza Richarda Foorda, który będzie służył swojej społeczności w parlamencie z taką samą pasją i tym samym poczuciem obowiązku, z jakim służył swojemu krajowi w siłach zbrojnych .

I to nie tylko Devon. Te problemy i nieumiejętność rozwiązania ich przez rząd pojawiły się jak okiem sięgnąć. W lokalnych wyborach słyszałem je głośno i wyraźnie – od Cumbrii po Cambridge i od Woking po Wimbledon.

To odrodzenie Liberalnych Demokratów jest koszmarem dla konserwatystów Johnsona, którzy po prostu nie mają notatki. Zostali ostrzeżeni, gdy rok temu odpadła pierwsza cegła z Niebieskiego Muru w Chesham i Amersham. Zostali ostrzeżeni, gdy byli oszołomieni politycznym trzęsieniem ziemi w North Shropshire. Teraz mieszkańcy Tiverton i Honiton ponieśli trzecią miażdżącą porażkę, a konserwatyści wciąż chowają głowy w piasek.

Mam więc prostą wiadomość dla konserwatywnych posłów: jeśli nie pozbędziecie się tego łamiącego prawo premiera, jeśli nadal będziecie nakładać podatki i dryfować bez planu – Liberalni Demokraci obalą ten rząd. Zaproponujemy zmiany, których ludzie chcą i zmiany, których potrzebuje nasz kraj.

Ed Davey jest przywódcą Liberalnych Demokratów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button