Rozrywka

Edinburgh Fringe 2022: 10 najlepszych programów, których nie możesz przegapić

To wróciło! Po dwóch latach udaremnionych przez pandemię Covid, uwielbiany Edinburgh Fringe Festival powraca do normy, oferując miłośnikom teatru i komedii trzy tygodnie radości i rozkoszy. Poważni bohaterowie dołączają do znanych komików, wraz z debiutantami festiwalowymi i kilkoma całkiem niezwykłymi nowymi wykonawcami, tworząc nieprzerwany wir niekończących się pokazów przez okres trzech tygodni.

Może być trudno wiedzieć, od czego zacząć i które bilety zarezerwować – są wielkie nazwiska, gorące bilety w mieście, ale także nowi przybysze i ukryte klejnoty. Wybraliśmy 10, które naszym zdaniem są obowiązkowe – od tych, które wszyscy chcą zobaczyć, po inne, które sprawiają, że Edynburg jest tym, czym jest – wspaniałym tyglem talentu i kreatywności. Na co czekasz?!

1. Najlepszy program przyjazny rodzinie?

ETC od lat przywozi do Edynburga wyprzedane występy nowych młodych aktorów, aw tym roku mają kilka obowiązkowych występów dla tych, którzy chcą cieszyć się festiwalem z rodziną. The Hound of the Baskervilles (odpowiedni dla 8+) to zabawne, komediowe podejście do słynnej kryminalnej historii kryminalnej, idealnie dopasowane do uczty przed lunchem.

Pies Baskerville’ów to wspaniała rodzinna uczta (Źródło: Derek D’Souza)

Odwołujący się do komediowego stylu Wesa Andersona, ten szybki kryminał zachwyci zarówno dzieci, jak i rodziców, gdy ściśle choreografowany zespół zmierzy się z surrealistycznym, nadprzyrodzonym i wręcz głupim w tej rozdzierającej boki, mrożącej krew w żyłach tajemnicy.

Pies Baskerville’ów, godz. 12.05 w theSpace na moście północnym, 8-13 sierpnia.

2. Najlepszy spektakl dla najmłodszych bywalców teatru

Łaskotanie żeber „Nasz nauczyciel to troll” Dennisa Kelly’ego zachwyci młodszą publiczność, która będzie tarzać się po przejściach, gdy para okropnych bliźniaków wygania dyrektorkę ze szkoły, tylko po to, by dowiedzieć się, że jej miejsce zajął troll. I to nie byle jaki troll – taki, który lubi jeść dzieci! Prawdziwy ryk komedii, napisany przez twórcę Matildy the Musical – i bardzo odpowiedni nawet dla najmniejszego fana festiwalu – mogą nawet dołączyć!Troll naszego nauczyciela, 11.40 w Space on the Mile, 8-13 Sierpień.

Co lepsze? Dyrektor szkoły czy troll? (Źródło: Derek D’Souza)

3. Najlepszy dziecięcy pokaz lalkarski

Smoki i mityczne bestie dosłownie ożywiają marzenia i wyobraźnię twoich dzieci. Spektakularne lalkarstwo wszystkiego, od smoków ponadnaturalnych rozmiarów po skomplikowane mityczne stworzenia, zachwyci dzieci (3+) przez ten epicki czas.

Smoki i Mityczne Zwierzęta, Plac Uderbelly Bristo, 5-15 sierpnia.

4. Najlepszy program teatru alternatywnego

Legenda, którą jest Tim Crouch, powraca na Fringe z fantastycznie alternatywnym, wirtualną rzeczywistością riffem w King Lear, zatytułowanym Truth’s A Dog Must To Kennel – i jest tak przesuwający granice, niesamowicie pomysłowy i kontrowersyjny, jak można sobie wyobrazić! Spędzając większość serialu w goglach VR, przez część spektaklu wciela się w rolę Głupca – postaci, która opuszcza tradycyjną historię Króla Leara w połowie i traci większość akcji. Nie tym razem!

Tim Crouch: Truth’s A Dog Must to Kennel, Royal Lyceum, 6-28 sierpnia.

5. Najlepsze okazje do znajdowania gwiazd

Kto nie chciałby zobaczyć Sir Iana McKellena w Hamlecie? Po raz trzeci w tej roli, w ramach „nowej koncepcji spektaklu”, 83-latek będzie wygłaszał mocne przemówienia w towarzystwie tancerzy z Edinburgh Festival Ballet. Do tej pory był to najszybciej sprzedający się koncert na festiwalu w tym roku – ale jeśli jesteś szybki, dostępne są bilety VIP aż do momentu!

Hamlet z Ianem McKellenem, Ashton Hall St Stephens, 5-7 sierpnia, 9-14, 16-21, 23-28

6. Najlepszy program komediowy

Maisie Adam staje się naprawdę atrakcyjną własnością – a jeśli przegapiłeś ją w Mock the Week lub The Last Leg, nadszedł czas, aby dogonić ją w Edynburgu. Niezwykle ostra komedia obserwacyjna w wysokooktanowym stand-upie Buzzed sprawi, że będziesz dosłownie płakać ze śmiechu. Odpowiedni dla 14+.

Maisie Adams – Buzzed, Guild Balloon, 5-25 sierpnia.

7. Najlepszy kabaret

Wracając do swoich korzeni, La Clique może przez lata jeździć po całym świecie, ale nigdy nie jest lepsze niż wtedy, gdy widać, gdzie wszystko się zaczęło – w Edinburgh Fringe. Spodziewaj się nieoczekiwanego i nie czytaj zbyt wiele z wyprzedzeniem, aby doświadczenie całkowicie Cię pochłonęło. Zapewniamy, że będzie to naprawdę spektakularne, bezczelne, szokujące i oszałamiające doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz.

La Clique, Udderbelly’s Circus Hub na łąkach, 5-14 sierpnia, 16-21, 23-27

La Clique zaskoczy i zachwyci

8. Najlepszy pokaz magii

Jeśli jest wystarczająco dobre dla Beyonce i Pentagonu… Chris Dugdale wprawia w zakłopotanie każdego, kogo spotyka, od zdobywców nagrody Grammy, amerykańskich polityków po publiczność Edinburgh Fringe, swoją wyjątkową mieszanką magii i kontroli umysłu. Świeżo po występach telewizyjnych tutaj i w USA mistrz magii zachwyci publiczność w Edynburgu – i po prostu nigdy nie zrozumiesz, jak to zrobił!

Chris Dugdale: Ethermind, sale zgromadzeń, godz. 18.35, 5-8 sierpnia, 10-28

9. Najlepsza komedia polityczna

Clowns to the Left of Me, Jokers to the Right Matta Forde’a uderzają w każdego, niezależnie od tego, czy jest to lewica, prawica, czy centrum w swoich poglądach politycznych. Naprawdę jest kilka wallies biegających lub próbujących rządzić krajem, mówi ten komik (którego możesz rozpoznać z telewizji) i jest zdeterminowany, aby wszyscy o tym wiedzieli. Dzięki świetnym recenzjom człowiek nazwany „naszym najbardziej satyrycznym stand-upem” wprawi cię w zakłopotanie, jednocześnie głęboko martwiąc się o świat, w którym żyjemy.

Klauni po lewej stronie, żartownisie po prawej, Pleasance Courtyard, 5-28 sierpnia

10. Najlepszy nieoczekiwany klejnot

Dziwaczne, nieoczekiwane skarby, takie jak King of More: A Divination, sprawiają, że Edinburgh Fringe jest tym, czym jest. W tym wciągającym przedstawieniu King of More wykonuje dla publiczności komediowe czytanie kawy po bośniacku – kawa jest wliczona w cenę, choć nie musisz w niej uczestniczyć! Czy twoja przyszłość zostanie ujawniona przez starożytne tradycje wróżbiarstwa? Zapłać 5 GBP, aby zapewnić sobie miejsce lub zapłać za to, co wybierzesz przy wyjściu. Odpowiedni dla 14+.

King of More: A Divination, BlundaGardens, 27-28 sierpnia

Upewnij się, że nigdy nie przegapisz żadnej historii! Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać wszystkie wiadomości o gwiazdach i królach bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button