Rozrywka

Edward Roman: Oficer ds. korekt Rikers Island zeskakuje z mostu Verrazzano przez stres w miejscu pracy

STATEN ISLAND, NOWY JORK: 38-letni oficer więzienny Edward Roman odebrał sobie życie skacząc z mostu Verrazano-Narrows w piątek, 13 maja. Powodem związanym z jego śmiercią jest stres w miejscu pracy. Roman wyskoczył z mostu od strony Staten Island tuż po 6.30. Został wyciągnięty z morza przez nurków NYPD po tym, jak świadkowie skontaktowali się z 911. Zginął na miejscu.

Według policji US Coast Guard uratowała Romana z wody. Został następnie uznany za zmarłego w Staten Island University Hospital. W oświadczeniu wydanym po śmierci Romana, Benny Boscio, prezes Dobroczynnego Stowarzyszenia Kuratorów Więziennych, podkreślił naciski i warunki pracy, jakich doświadczają więźniowie więzienni. „Korektor Roman był lubiany i szanowany przez kolegów oficerów. Miał przed sobą całe życie i karierę” – powiedział Boscio. „Ta tragedia jest również uroczystym przypomnieniem o ogromnym stresie, z jakim na co dzień zmagają się funkcjonariusze korygujący stres. Pogarszające się warunki w naszych więzieniach dotykają nie tylko więźniów. Nasi funkcjonariusze codziennie chodzą do pracy nie wiedząc, czy wrócą do domu tą samą drogą, którą wyszli. Codziennie chodzą do pracy, nie wiedząc, czy stracą czas z najbliższymi, ponieważ są zmuszeni do pracy na dwie lub trzy zmiany”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ashley Palmer: Mama z Oregonu zabija syna, córkę i siebie, aby uniknąć walki o opiekę z byłą żoną

„Nie miała skłonności samobójczych”: kumpel Vicky White twierdzi, że mówiła o pozostaniu na „prostej” ścieżce na kilka dni przed śmiercią

Incydent miał miejsce zaledwie jeden dzień po tym, jak burmistrz Nowego Jorku, Eric Adams, podpisał zarządzenie wykonawcze w celu rozwiązania problemów kadrowych i warunków w więzieniu. Panel utworzony przez prawnika Brendana McGuire i zastępcę burmistrza ds. bezpieczeństwa publicznego Phila Banksa będzie dążyć do rozwiązania problemów. „Wzywam nowo utworzoną grupę zadaniową Rikers do natychmiastowego zajęcia się psychologicznymi żniwami, jakie ta praca obciąża moich członków i zapewnienia im większego dostępu do poradnictwa i innych usług wsparcia” – powiedział Boscio.

„Nasze serca są złamane, a nasze myśli i modlitwy są z rodziną oficera Romana i jego kolegami oficerami. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ich wesprzeć w tym bolesnym czasie”.

Roman, pochodzący z Long Island, dołączył do Departamentu Więziennictwa 22 grudnia 2011 roku i został przydzielony do North Infirmary Command na Rikers Island. „Edward Roman służył temu miastu i temu departamentowi z honorem jako oficer więzienny przez 10 lat” – powiedział komisarz DOC Louis Molina, donosi Daily News. „Nasze szczere kondolencje kierujemy do jego rodziny i bliskich. Modliliśmy się o jego powrót do zdrowia, a teraz ta tragiczna strata będzie odczuwalna w całej agencji”.

NYCD Boldest Football napisał w mediach społecznościowych: „Dzisiejszego ranka w tragicznym wydarzeniu straciliśmy jednego z naszych. Były oficer korygujący piłkarza Edward Roman, w tym czasie chcielibyśmy złożyć kondolencje i wyrazy współczucia jego rodzinie”.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, rozważa samobójstwo, skontaktuj się z National Suicide Hotline pod numerem 1-800-273-TALK (8255) lub wyślij wiadomość na numer Crisis Text Line (wyślij wiadomość HELLO na numer 741741).

Jeśli masz dla nas wiadomość lub interesującą historię, skontaktuj się z nami pod numerem (323) 421-7514

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button