Rozrywka

EKSKLUZYWNIE: Heavy wchodzi za kulisy „For All Mankind” z legendami „Star Trek” Mike i Denise Okuda

Gage Skidmore / Flickr + Apple TV Michael i Denise Okuda

Aby uczynić świat science fiction wiarygodny dla telewizji lub filmów, fani zwykli „zawieszać niewiarę”. Oznaczało to, że widzowie pokazów musieli zrobić sobie przerwę dla filmowca, pozwalając na trochę swobody z tym, co uważa się za realistyczne.

Od późnych lat 70. do chwili obecnej fani nie muszą już grać razem z tym, co jest prezentowane na ekranie. Fotorealistyczne efekty specjalne i komputerowe komponowanie są normą, pozwalając fanom całkowicie zanurzyć się w historii. Jako jedna z najlepszych franczyz w kulturze popularnej, „Star Trek” jest częścią tego procesu dojrzewania.

Dzięki ludziom, którzy trudzili się za kulisami filmów „Original Series” i „Next Generation”, fani science fiction otrzymali przebłysk przyszłości, który wyglądał, jakby mógł się wydarzyć.

Wśród utalentowanych ludzi, którzy stworzyli świat „Star Trek”, którym obecnie cieszą się miliony na całym świecie, są Michael i Denise Okuda. Okudy są uważane przez wielu za równie ważne dla „Star Treka”, jak William Shatner czy Patrick Stewart. Ich umiejętności i talent sprawiły, że fikcja była niewiarygodnie podobna do życia.

LCARs na dziesięć godzin PlayStar Trek LCARS Display Screensaver (10 godzin)2021-06-17T02:50:43Z

Fani dobrze znają pracę pana Okudy, ponieważ stworzył on interfejs komputerowy dla wszystkich ekranów komputerowych na pokładzie Enterprise-D w „The Next Generation”. Ten system, znany jako LCAR, jest tak kultowy, że fani zawsze próbują zmienić interfejs komputera z systemem Windows lub macOS, aby wyglądał tak, jak używał kapitan Picard. Fani mogą również kupić zastawę stołową LCARs, sukienki, skarpetki i wiele innych przedmiotów. Michael zaprojektował także wiele znaków widocznych na pokładzie Enterprise-D, które często zawierały inicjały działu artystycznego lub inne zabawne żarty. Te etykiety na drzwiach i kierunkowskazy nigdy nie miały być widoczne dla widzów, ale dzięki niedawnej konwersji TNG w wysokiej rozdzielczości wszyscy są w żartach.

Denise rozpoczęła swoją relację z Trekiem jeszcze wcześniej, ponieważ była częścią załogi zgromadzonej, by usłyszeć przemówienie kapitana Kirka (Shatnera), zanim Enterprise zaangażował V’Gera w „Star Trek: The Motion Picture”. Pani Okuda znana jest przede wszystkim z pracy w dziale artystycznym jako artystka sceniczna do „Deep Space Nine” i „Enterprise” oraz jako kierownik wideo w „Voyager”. Denise jest również autorem i pomogła nadzorować przywracanie i aktualizację TNG do wysokiej rozdzielczości.

Okudas i Doug Drexler na Star Trek Set Tour PlayDoug Drexler, Michael i Denise Okuda oprowadzają po Enterprisestartrektour.com2017-10-29T21:16:09Z

W listopadzie Okudy zostali docenieni przez Gildię Dyrektorów Artystycznych za ich wkład w Trek na przestrzeni lat. Otrzymali nagrodę „Lifetime Achievement Award”, która była bardzo wyjątkowa zarówno dla Mike’a, jak i Denise.

„Jesteśmy przyzwyczajeni do pracy w dziale artystycznym, a jako członkowie działu artystycznego nie zajmujemy się produkcją i szczerze mówiąc, podoba nam się to w ten sposób” – powiedział Michael. „Więc uznanie było co najmniej zaskakujące”.

„Kiedy otrzymaliśmy nagrodę, stanęliśmy przed Gildią Reżyserów Artystycznych i spojrzeliśmy na tych wszystkich zadziwiająco utalentowanych dyrektorów artystycznych, scenografów, szefów kuchni, projektantów, ilustratorów, ludzi, którzy teoretycznie są naszymi rówieśnikami, ale tak naprawdę ludźmi że patrzyliśmy w górę przez całe nasze życie. A to było co najmniej upokarzające”.

Chociaż Okudy są rzeczywiście członkami rodziny królewskiej „Star Trek”, ich zainteresowania wykraczają poza franczyzę. W pewnym sensie ich praca nad serialem Apple TV+ „For All Mankind” wydaje się bardzo logicznym kolejnym krokiem dla duetu. Serial oparty jest na alternatywnej historii Stanów Zjednoczonych i narodowym programie kosmicznym. Zamiast Neila Armstronga, który postawił stopę na Księżycu w 1969 roku, był to sowiecki kosmonauta. Z powodu tej jednej kluczowej zmiany na osi czasu wiele rzeczy dzieje się inaczej.

W prawdziwym życiu NASA przerwała wyprawy na Księżyc w 1972 roku i skupiła się na zbudowaniu orbitera wielokrotnego użytku, który mógłby przewozić satelity i eksperymenty w kosmos – wahadłowiec kosmiczny. Na wystawie, z powodu sowieckiego zwycięstwa na Księżycu, „Wyścig kosmiczny” nabiera tempa, a stałe bazy są zakładane zarówno przez ZSRR, jak i USA.

For All Mankind: Sezon 3 PlayFor All Mankind — oficjalny zwiastun sezonu 3 | Apple TV+ Ponad dwie dekady po lądowaniu na Księżycu czeka nas nowa bitwa — Mars. Transmituj trzeci sezon dla całej ludzkości już na Apple TV+ apple.co/__ForAllMankind W skład obsady powracającej w trzecim sezonie wchodzą Joel Kinnaman, Shantel VanSanten, Jodi Balfour, Sonya Walger, Krys Marshall, Cynthy Wu, Casey W. Johnson, Coral Peña i Wrenn Schmidt, wraz z…2022-05-16T14:59:48Z

Umysłem stojącym za „For All Mankind” jest Ronald D. Moore, którego fani mogą znać jako twórcę ponownego uruchomienia „Battlestar Galactica” i wielu wspaniałych odcinków klingońskich na TNG i DS9. Moore zaprosił Okudy do udziału w jego nowym programie, a para nie mogła odmówić. „For All Mankind” zaczął emitować w 2019 roku, a Okudy pełnią rolę doradców technicznych programu.

„Więc właściwie nie pracujemy w dziale artystycznym” – powiedział Michael. „Współpracujemy z scenarzystami, obsadą i reżyserami, aby pomóc im w osiągnięciu technicznej i historycznej dokładności przestrzennej. Co dla kilku kosmicznych maniaków nie potrafię powiedzieć, ile to jest zabawne.

„Oczywiście współpracowaliśmy z Ronem przy „Star Trek” — powiedziała Denise. „Wiedział o naszej pasji do prawdziwego programu kosmicznego i naszym zaangażowaniu w naukę. Byliśmy naprawdę zachwyceni, że zaprosił nas na pokład. Byliśmy też bardzo zadowoleni, że wszyscy przed i za kamerą byli po prostu super — przywitali nas z otwartymi ramionami”.

Serial, w którym występują Joel Kinnaman, Shantel VanSanten i Krys Marshall, jest teraz w trzecim sezonie i rozgrywa się na alternatywnej linii czasowej na początku lat 90. XX wieku. Stany Zjednoczone i Związek Radziecki (tak, Mur Berliński wciąż stoi w tej rzeczywistości) chcą jako pierwsi umieścić człowieka na Marsie. Na scenę wkracza jednak nowy gracz, grany przez Edi Gathegi, reprezentujący trzeciego pretendenta w wyścigu.

Postać Gathegiego, Dev Ayesa, jest mieszanką Steve’a Jobsa, Elona Muska i być może trochę Marka Zuckerberga z Facebooka. Zamiast budować komputery, samochody elektryczne czy portale społecznościowe, Ayesa chce pokonać USA i ZSRR na Marsie w sposób, który będzie reprezentował „całą ludzkość”. Ayesa i jego firma (Helios) to dzika karta, której nikt nie spodziewał się, że stanie się częścią rywalizacji o Marsa.

For All Mankind: podsumowanie sezonu 2 PlayFor All Mankind — Obsada podsumowuje sezon 2 | Promy kosmiczne Apple TV+nuklearne, Apollo-Sojuz i bliski katastrofy jądrowej. Podsumuj sezon 2 z obsadą For All Mankind przed premierą sezonu 3 10 czerwca na Apple TV+ apple.co/__ForAllMankind W skład obsady powracającej w trzecim sezonie wchodzą Joel Kinnaman, Shantel VanSanten, Jodi Balfour, Sonya Walger, Krys Marshall, Cynthy Wu, Casey W. Johnson, Coral…2022-05-31T14:59:46Z

“[Ayesa] pasjonuje się przesuwaniem granic i przekraczaniem barier eksploracji kosmosu” – powiedziała Denise. „I myślę, że w sezonie 3 zobaczysz to bardzo wyraźnie. Myślę, że to godne podziwu. Ale okoliczności czyjejś pasji zawsze mają swoje ograniczenia. Myślę, że to naprawdę ciekawa, dynamiczna postać”.

Jednym z ekscytujących aspektów widzianych w pierwszym odcinku „For All Mankind” w sezonie 3 jest turystyka kosmiczna. Podczas gdy program przedstawiał zwykłych ludzi na pięknej stacji kosmicznej z 2001 roku, wysoko nad Ziemią, nasz czas nie ma odpowiednika. Niektórzy zamożni ludzie mogą pozostać na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a niektórzy bardzo sławni (Shatner) również mogą podróżować w kosmos.

Michael jest przekonany, że pewnego dnia zwykli ludzie będą mogli odwiedzać kosmos, jak w „For All Mankind”. Zauważył jednak, że turystyka kosmiczna miała miejsce w 1991 roku w programie i nie jest jeszcze dostępna w 2022 roku, ponieważ inwestycje światowych rządów w kosmos pchnęły naukę do znacznie szybszego postępu.

„Jedną z rzeczy, która jest naprawdę zabawna w tym programie, jest to, jak łączy prawdziwą technologię kosmiczną, prawdziwą historię kosmiczną i prawdziwe wydarzenia historyczne” – powiedział Michael. „Pokazuje je w alternatywnym wszechświecie, [where] niektóre rzeczy dzieją się znacznie szybciej – i to nie tylko turystyka kosmiczna”.

Nauka „Za całą ludzkość” PlayFor All Mankind — Nauka za sezonem 3: Odcinek 1, Polaris | Apple TV+Czy można odtworzyć grawitację Ziemi? Dołącz do Wrenna Schmidta i odkryj naukę stojącą za For All Mankind w ekskluzywnej serii. Oglądaj teraz na Apple TV+ po obejrzeniu premierowego odcinka sezonu 3. apple.co/__ForAllMankind W skład zespołu powracającego w trzecim sezonie wchodzą Joel Kinnaman, Shantel VanSanten, Jodi Balfour, Sonya Walger, Krys Marshall, Cynthy…2022-06-14T16:00:30Z

„Nawet coś tak prostego, jak ekrany komputerowe LCD, jest wprowadzane znacznie wcześniej, istnieją odniesienia do danych internetowych, ogólnoświatowych sieci, które mają miejsce znacznie wcześniej w tym wszechświecie niż w prawdziwym życiu” – powiedział Michael. „I to jest część projektu pokazu – pokazującego korzyści z inwestycji w technologię kosmiczną, korzyści nie tylko dla astronautów, ale także dla całego społeczeństwa”.

Michael powiedział, że pracował również z zespołem nad „Star Trek: Picard” w nadchodzącym sezonie. Powiedział, że to świetna zabawa wrócić do świata Treka na sezon 3 i obiecał, że fani będą się dobrze bawić. Fani, którzy zwracają szczególną uwagę, zauważą wskazówki i odniesienia do Treka w całym „For All Mankind”. Denise i Michael powiedzieli, że jest to celowe i wyjaśnili, dlaczego ten program może być uważany za ostateczny prequel „Star Trek”.

„Pierwszego dnia zdjęć, pierwszego sezonu „For All Mankind”, Denise i ja siedzieliśmy na planie” – powiedział Michael. „A właściwie siedzieliśmy z Ronem Moore. Ponieważ byliśmy trochę nowi w serialu, pompowaliśmy go w poszukiwaniu informacji… próbując zrozumieć jego wizję tego, co próbują zrobić.

„I w końcu Ron spojrzał nam w oczy i powiedział: 'Ten program… ta historia pokazuje, jak dostać się do 'Star Trek’” – powiedział Michael. „I nagle zrozumieliśmy”.

CZYTAJ DALEJ: Jak długo „Star Trek” będzie miał Anson Mount?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button