Rozrywka

Elon Musk obiecuje cofnąć zakaz Twittera Donalda Trumpa, ponieważ była to „moralnie zła decyzja”

Elon Musk zobowiązał się do cofnięcia zakazu Twittera Donalda Trumpa, kiedy przejmie portal społecznościowy.

Musk, najbogatszy człowiek na świecie, jest w trakcie finalizowania przejęcia Twittera za oszałamiające 44 miliardy dolarów (36 miliardów funtów).

Były prezydent USA Trump został usunięty po zamieszkach prowadzonych przez jego zwolenników na Kapitolu w styczniu 2021 roku.

Twitter powiedział, że tak zrobili, po ocenie jego tweetów „ze względu na ryzyko dalszego podżegania do przemocy”.

W jednym z tych tweetów Trump opisał buntowników jako „patriotów” po tym, jak szturmowali budynek Kapitolu, próbując powstrzymać Joe Bidena jako prezydenta.

Musk opisał zakaz Trumpa na Twitterze jako „moralnie zły” (Zdjęcie: AFP przez Getty Images) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Przemawiając w tym tygodniu na imprezie Future of the Car w Londynie, Musk uznał tę decyzję za moralnie złą.

Dyrektor generalny Tesli powiedział: „Odwróciłbym stały zakaz, ale nie jestem jeszcze właścicielem Twittera, więc nie jest to rzecz, która na pewno się wydarzy.

„Myślę, że była to moralnie zła decyzja, być jasnym i skrajnie głupim.

„Uważam, że zakazanie Donaldowi Trumpowi nie było słuszne. Myślę, że to był błąd – zraziło to dużą część kraju i ostatecznie nie spowodowało, że Donald Trump nie miał głosu”.

Dodał, że zakaz nie uciszył Trumpa, ale raczej wzmocnił jego głos skrajną prawicą.

Trump został zakazany na Twitterze po zamieszkach w Kapitolu w styczniu 2021 r. (Zdjęcie: REUTERS)

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości i historie z całego świata z Daily Star, zapisz się do naszego biuletynu, klikając tutaj.

Z 90 milionami obserwujących konto Trumpa na Twitterze było ósmym najczęściej obserwowanym w całej witrynie, zanim został zbanowany.

Od tego czasu powiedział, że nie wróci na Twittera, jeśli zostanie odblokowany, co Musk podkreślił podczas wydarzenia w tym tygodniu.

Musk powiedział również, że omawiał kwestię blokowania użytkowników z ich kontami ze współzałożycielem Twittera Jackiem Dorseyem.

„On i ja jesteśmy tego samego zdania, że ​​stałe bany powinny być niezwykle rzadkie i zarezerwowane dla kont, które są botami lub kontami oszustw” – wyjaśnił.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button