Rozrywka

Elon Musk żartuje, że pozostawi Twittera YouTuberowi, jeśli zostanie zamordowany przez Rosję

Po tym, jak Elon Musk żartobliwie napisał na Twitterze, że grozi mu niebezpieczeństwo, że zostanie zamordowany przez rosyjskich agentów, jeden z jego fanów – celebryta YouTuber Mr Beast – zapytał szefa SpaceX, czy pozostawiłby mu Twittera w testamencie.

Musk, który niedawno kupił sieć mediów społecznościowych za 43 miliardy dolarów (34,90 miliarda funtów), wydawał się zgadzać – po prostu mówiąc gwieździe YouTube „OK”.

Szef rosyjskiej agencji kosmicznej Dmitrij Rogozin, odpowiadając na wykorzystanie sieci satelitarnej Musk Starlink do przywracania urządzeń internetowych na Ukrainie, ostrzegł, że miliarder będzie „pociągnięty do odpowiedzialności jak dorosły” za swój udział w obronie Ukrainy.

Odpowiedzią Muska – cierpkim odniesieniem do otrucia krytyków Putina Aleksieja Nawalnego i Aleksandra Litwinienki – było tweetnięcie: „Jeśli umrę w tajemniczych okolicznościach, miło cię poznać”.

Pan Beast odpowiedział na tweeta Muska bezczelną prośbą (Zdjęcie: Wikipedia) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Ale ta beztroska odpowiedź nie spodobała się mamie Muska, Maye Musk, która odpowiedziała na Twitterze gniewnym emoji, mówiąc: „To nie jest zabawne”.

Pokazując, że nawet miliarderzy robią to, co każą im ich mamy, Musk odpowiedział: „Przepraszam! Zrobię co w mojej mocy, aby przeżyć”.

Elon Musk był znany ze swoich nonszalanckich wypowiedzi na Twitterze, których historia sięga 2017 roku, kiedy w odpowiedzi na sugestię, że kupił sieć, powiedział „Ile to kosztuje?”

Pan Beast odpowiedział: „Jeśli umrzesz, czy mogę mieć Twittera?”

Mr Beast, znany swojej mamie jako Jimmy Donaldson, jest odnoszącą sukcesy osobowością YouTube – podobno zarabia około miliona dolarów miesięcznie.

Jego kanał ma ponad 95 milionów subskrybentów, a w 2021 roku 24-latek drugi rok z rzędu został uznany za najlepszego amerykańskiego twórcę YouTube.

24-letni Donaldson jest najbardziej znany ze swoich szalonych akrobacji wideo, ale jest również głównym fundraiserem dla organizacji charytatywnych, przekazując 100% przychodów ze swojego kanału Beast Philanthropy na cele charytatywne.

Uruchomił także kampanię #TeamTrees, dzięki której zebrał fundusze na zasadzenie 20 milionów drzew na całym świecie.

Jednym z największych darczyńców kampanii był Elon Musk, który przekazał 1 milion dolarów (810 000 funtów) – zabierając Donaldsonowi 5% drogi do osiągnięcia tego celu.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button