Rozrywka

Elton John obwinia używanie narkotyków za wypadanie włosów

Życie odbija się na nas wszystkich, a ci z nas, którzy mają szczęście dożyć starości, w końcu zaczną wykazywać efekty starzenia, ale celebryci mają szczególnie ostry obiektyw, przez który mogą przejść od młodzieńczego blasku do bardziej dojrzałego wyglądu. Elton John spędził większość swojego życia w centrum uwagi, a ekstrawagancka moda i krzykliwy styl były częścią jego wizerunku.

Częścią jego wizerunku – choć wprawdzie o wiele mniej akceptowaną przez supergwiazdę muzyki – jest jego cofająca się linia włosów. John podobno po cichu ubolewał nad wypadaniem włosów na osobności i możliwe, że do problemu przyczyniło się wcześniejsze zażywanie narkotyków.

Elton John na oscarowej imprezie Vanity Fair 2019 | Dia Dipasupil/Getty Images

Elton John ma jedną z najbardziej udanych karier muzycznych wszechczasów

Jak donosi All Music, John w zasadzie wdarł się na scenę muzyczną w latach 70. i zobaczył, jak jego popularność eksplodowała. Zaczął grać na pianinie w wieku czterech lat, a w wieku 11 lat zdobył stypendium do Królewskiej Akademii Muzycznej. Jako nastolatek opuścił szkołę w poszukiwaniu sławy i fortuny, i na pewno znalazł jedno i drugie! Próbując odnaleźć się w brutalnym biznesie muzycznym w latach 60., zbudował coś, co stało się długą współpracą z Berniem Taupinem.

Taupin słynął z tworzenia tekstów w błyskawicznym tempie (podobno piosenka na godzinę!), a John prawie równie szybko tworzył muzykę do słów. Gdy we wczesnych latach 70. John zaczął występować dla amerykańskiej publiczności, jego przyszłość została ustalona. Hit za hitem wspinał się po listach przebojów i wkrótce stał się niezwykle popularnym muzykiem ze szczególnie wyraźną reputacją dającego niesamowite koncerty.

„src=”https://www.youtube.com/embed/rsCVMj0NBWg?feature=oembed”frameborder=”0″allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Kiedyś John — który jest obecnie znanym gejem i orędownikiem ruchu na rzecz praw gejów — przyznał się do biseksualności pod koniec lat 70., zauważył, że jego popularność nieco spadła. Cierpiał również na wyczerpanie i doświadczał dużego stresu, który, jak przyznał, był przerywany używaniem narkotyków i imprezowaniem, które miały swoje żniwo. Wycofał się z harmonogramu trasy i wydawał się być na skraju wypalenia. W latach 80. jego nadużywanie kokainy i alkoholu osiągnęło szczyt, a on przeszedł operację gardła, ale nie zaprzestał zażywania narkotyków.

Dopiero w 1990 roku John skupił się na wytrzeźwianiu i leczeniu bulimii. W tym samym czasie przeszedł operację wymiany włosów.

Wcześniejsze zażywanie narkotyków mogło wpłynąć na wypadanie włosów Eltona Johna

„src=”https://www.youtube.com/embed/ZHwVBirqD2s?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Jak donosi Ultimate Classic Rock, wypadanie włosów było problemem dla Johna na długo przed tym, zanim stał się sławny. W młodości podziwiał Elvisa Presleya, który słynął z grubych, płynących loków. Jego matka natychmiast powiedziała mu, że powinien cieszyć się własnymi rozwianymi włosami, póki może, ponieważ historia rodziny sugeruje, że będzie „łysy jak jajko” w wieku 20 lat.

Rzeczywiście, cofająca się linia włosów Johna była wyraźną częścią jego wyglądu. Potem, w połowie lat 80., wydawało się, że odwrócił ten trend. Jego włosy były wyraźnie grubsze i bardziej masywne. Nawet dzisiaj, w wieku 75 lat, John ma „zdrową, nieblond włosy”.

Część tego odbicia mogła być spowodowana jego nowo odkrytą trzeźwością. John jest wolny od narkotyków od 1990 roku, ale eksperci tacy jak Samuel M. Lam uważają, że oprócz poddania się zabiegom chirurgicznym John musi używać treski, ponieważ „jego wypadanie włosów jest na tyle duże, że przeszczep włosów nie byłby w stanie rozwiązać problemu z wystarczającą dla niego kosmetyczną gęstością.”

Co powiedział Elton John o wypadaniu włosów?

The Daily Mail opublikował fragment wspomnień Johna, który zajmuje się problemem wypadania włosów. John przyznaje, że jego włosy już się przerzedzały, kiedy farbowanie szczególnie ścierne pozostawiło mu niewiele do uratowania: „Do 1976 r. na wierzchu nie było prawie nic. Nienawidziłem tego, jak wyglądałem.

Wyjaśnił, że dwukrotnie przeszedł operację i za każdym razem „bolała jak diabli”. Jednak to wszystko nie przyniosło żadnych korzyści, ponieważ procedura nie zadziałała.

Czemu? John spekuluje: „Być może miało to coś wspólnego z ilością narkotyków, które brałem. A może miało to coś wspólnego z faktem, że jedyną rzeczą, którą powiedzieli mi, że nie wolno mi robić w ciągu kilku tygodni po zabiegu, było noszenie kapelusza – rada, którą postanowiłem całkowicie zignorować, ponieważ bez kapelusza teraz wyglądał jak coś, co pojawia się pod koniec horroru i zaczyna zbierać paski nastoletnich obozowiczów siekierą”.

ZWIĄZANE Z: Dolly Parton ma setki peruk i ujawnia, dlaczego nosi 1 każdego dnia

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button