Rozrywka

Emocjonalny koniec pogrzebu królowej Elżbiety II — ale co dalej?

Królewski pożegnanie. Królowa Elżbieta II została uhonorowana ekstrawaganckim pogrzebem w Opactwie Westminsterskim, 11 dni po jej śmierci.

Najdłużej panująca monarchini w brytyjskiej historii miała 96 lat, kiedy zmarła 8 września. Po jej śmierci Anglia weszła w 12-dniowy okres żałoby, zgodnie z tradycją. Król Karol IIIktóry objął tron ​​po śmierci matki, od tego czasu przesunął okres żałoby na siedem dni po pogrzebie.

Królewskie wydarzenia, które obejmowały procesję z trumną do Westminster Hall i powitanie publiczności, zakończyły się nabożeństwem w poniedziałek 19 września w Londynie. Czworo dzieci królowej — Karol, Księżniczka Anna, Książę Andrzej oraz książe Edward — wszyscy byli obecni, aby oddać hołd zmarłemu monarchowi. (Powitała wszystkie swoje dzieci ze zmarłym mężem, księciem Filipem, z którym była mężatką przez ponad 70 lat.)

ośmioro wnucząt Elżbiety, Piotra Phillipsa, Zara Tindall, książę William, Książę Harry, Księżniczka Beatrycze, Księżniczka Eugenia, Lady Louise oraz James, wicehrabia Severnmieli też pożegnać się z ukochaną matriarchą.

Przed pogrzebem podało wyłącznie źródło Nas tygodniowo jak trudno było dzieciom Karola, 40-letniemu księciu Walii i 38-letniemu Harry’emu pogodzić się ze śmiercią królowej. (Charles dzieli się swoimi chłopcami ze zmarłą byłą żoną księżną Dianą, która zmarła w 1997 roku.)

„To bardzo trudny czas dla książąt” – powiedział w czwartek 15 września wtajemniczony. „Oboje uwielbiali swoją babcię i zajmie trochę czasu, aby przetworzyć rzeczywistość jej śmierci”.

Pomimo bliskich powiązań z monarchą, rodzeństwo wciąż odczuwa „horrendalne poczucie straty i pustki, myśląc, że nie będzie jej już w pobliżu”, według źródła, które dodało, że William i Harry „pocieszają się faktem, że jest w pobliżu pokój ze swoim dziadkiem w niebie i czuwanie nad nimi i w ich sercach na zawsze”.

Tego samego dnia William opowiedział o swoim osobistym procesie żałoby, występując publicznie u boku swojej żony, Księżniczka Katew posiadłości Sandringham.

„William powiedział, że myśli w poniedziałek [the queen’s funeral] będzie ciężko” – powiedziała życzliwa Bex Neeve Ludzie w czwartek. “[Kate] powiedziała, że ​​to przytłaczające i ona i William są bardzo wdzięczni za to, że wszyscy tu są. Była emocjonalna”.

Następnego dnia czwórka dzieci królowej połączyła się na oficjalne czuwanie w Westminster Hall. Rodzeństwo stało wokół trumny Jej Królewskiej Mości, która leżała w stanie aż do jej pogrzebu.

W międzyczasie William i Harry poprowadzili drugie czuwanie w Westminster Hall w sobotę 17 września. Podczas gdy książę Sussex początkowo nie mógł nosić munduru wojskowego na to wydarzenie – ze względu na fakt, że po jego krok do tyłu w 2020 roku — otrzymał ułaskawienie za specjalne czuwanie.

Przewiń w dół, aby zobaczyć, co dzieje się po pogrzebie królowej w Opactwie Westminsterskim:

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button