Rozrywka

Erik ten Hag odkrywa budżet transferowy Man Utd po wydaniu 1 miliarda funtów w ostatniej dekadzie

Erik ten Hag otrzyma tego lata 100 milionów funtów, aby pomóc w naprawie słabego składu Manchesteru United.

Ten Hag podjął się trudnego zadania odwrócenia uwagi drużyny United, która od pięciu lat nie zdobyła żadnego srebra i niedługo zakończy swoją najgorszą w historii kampanię w Premier League. Tego lata spodziewane są poważne zmiany, ponieważ kilku graczy opuści klub Old Trafford, a wielu innych spodziewa się przybyć przez okno transferowe.

Paul Pogba, Jesse Lingard, Edinson Cavani, Juan Mata i Nemanja Matic są wśród tych, którzy są gotowi opuścić klub tego lata, podczas gdy istnieją wątpliwości dotyczące kilku innych graczy pierwszego zespołu. Ten Hag zidentyfikował kilka potencjalnych celów transferowych dla swojego nowego klubu, a United już pracuje nad rekrutacją przed otwarciem okna 1 lipca.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

United wyznaczyło sobie tego lata budżet w wysokości 100 milionów funtów, według The Sun, z darmowymi transferami, które są uważane za główny aspekt planu. Pandemia Covid-19 nadal ma negatywny wpływ na dochody, podczas gdy niepowodzenie United w zakwalifikowaniu się do Ligi Mistrzów jest ogromnym ciosem, zarówno finansowym, jak i przyciągającym najlepszych graczy.

Drużyna jest obecnie na szóstym miejscu w Premier League i zmierza do Ligi Europy w przyszłym sezonie, ale West Ham może ich wyprzedzić, wygrywając dwa ostatnie mecze i wysyłając United do Europejskiej Ligi Konferencyjnej. Młoty mają znacznie lepszą różnicę bramek, co oznacza, że ​​zwycięstwa nad Manchesterem City i Brighton pozostawiłyby United na siódmym miejscu, niezależnie od ich wyniku w ostatnim dniu przeciwko Crystal Palace.

WYPOWIEDZ SIĘ! Jakie pozycje powinien zająć Erik ten Hag tego lata? Komentarz poniżej.

Manchester United jest gotowy do zmiany taktyki na rynku transferowym po latach nadmiernych wydatków (Zdjęcie: Getty Images)

Innym powodem letniego budżetu United jest długa historia nadmiernych wydatków klubu na rynku transferowym. Niedawne badanie przeprowadzone przez Obserwatorium Piłkarskie CIES wykazało, że od lata 2012 roku United mają ujemne wydatki netto na transfery w wysokości 908 milionów funtów – najwięcej ze wszystkich klubów w pięciu najlepszych ligach Europy. W tym okresie United wydał 1,3 miliarda funtów, przynosząc 397 milionów funtów ze sprzedaży graczy.

Wygląda na to, że teraz istnieje chęć ograniczenia tego podejścia do broni rozproszonej w ramach, jak mamy nadzieję, nowej ery z Ten Hag. Richard Arnold, który w lutym zastąpił Eda Woodwarda jako dyrektor naczelny, kieruje zmianą taktyki.

Szefowie skautingu Jim Lawlor i Marcel Bout opuścili klub, podczas gdy główny negocjator Matt Judge odsiaduje okres wypowiedzenia przed odejściem. Zmiany te dały większą władzę dyrektorowi piłkarskiemu Johnowi Murtoughowi i dyrektorowi technicznemu Darrenowi Fletcherowi w decydowaniu o transferach.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button