Aktualności

Fani Burnley mówią, że Premier League „nie dba o kibiców” przed rozpoczęciem w południe w Tottenham

Fani Burnley udający się w ten weekend na wyjazdowy mecz klubu z Tottenhamem Hotspur zmagają się z logistycznym bólem głowy, ponieważ transport publiczny nie przyjeżdża na czas, gdy rozpocznie się godzina 12:00.

Mecz pierwotnie miał rozpocząć się o godzinie 14.00, ale został przeniesiony po wybraniu go do transmisji w BT Sport. Zwolennicy zostali poinformowani o zmianie dopiero 12 kwietnia.

Najwcześniejsze pociągi z Burnley w niedzielę 15 maja docierają do stolicy dopiero po pół godzinie gry, co oznacza, że ​​kibice nie mogliby dotrzeć na stadion Tottenham Hotspur aż do drugiej połowy. Ci, którzy wybierają się w podróż z północnego zachodu, będą musieli samodzielnie przejechać 460-milową, ośmiogodzinną podróż w obie strony lub podróżować w dół poprzedniego wieczoru i zapłacić za zakwaterowanie.

To spowodowało, że kibice Burnley byli wściekli z powodu lekceważenia kibiców na mecz. Tony Scholes z Burnley FC Supporters Group powiedział i: „To ważny mecz dla Burnley, ale Premier League maksymalnie utrudniła kibicom z Burnley udział z powodu bardzo wczesnego rozpoczęcia meczu w niedzielę.

„To nie pierwszy raz, kiedy zostaliśmy uderzeni w tym sezonie; nasza gra w Arsenalu w styczniu została przesunięta o jeden dzień z zaledwie 17-dniowym wyprzedzeniem, a wielu z nich już zarezerwowało bilety kolejowe, które wtedy były bezużyteczne.

„Czy Premier League rzeczywiście dba o kibiców na meczach? Niewiele jest na to dowodów. Wydaje się, że nie są w stanie dotrzymać swoich obiecanych terminów wydawania zmian w telewizji.

„Oczywiście nie chodzi tylko o Burnley, a ostatnio kibice Manchesteru City i Brentford zostali dotknięci zmianą godziny rozpoczęcia zaledwie dwanaście dni przed meczami”.

Wczesny czas rozpoczęcia rozzłościł również Antonio Conte, który w odpowiedzi na skargi Mikela Artety dotyczące sędziowania w derbach północnego Londynu, powiedział: „Jeśli chcemy narzekać, mogę również zapytać, dlaczego musimy zagrać ponownie w niedzielę o 12.00 „zegar i Arsenal grają dopiero w poniedziałek wieczorem i mają jeszcze jeden dzień odpoczynku”.

Son Heung-min również trafił w harmonogram po strzeleniu jednego z trzech goli Spurs przeciwko Kanonierom w czwartek wieczorem, mówiąc, że granie w niedzielę to „szaleństwo”.

„Gramy w czwartek wieczorem i w niedzielę z naprawdę wczesnym początkiem” – powiedział Son Wieczorny Standard. „To naprawdę szybka zmiana, musimy zrobić wszystko, aby odzyskać zdrowie: dobre jedzenie, dobry sen i ponowne przygotowanie się do wyjścia”.

Ostatnim razem, gdy oba kluby grały w lutym, Burnley wygrało 1:0 w przestawionym z powodu obfitego śniegu meczu. Po tej porażce Conte powiedział, że nie może „kontynuować w ten sposób”, co powszechnie interpretowano jako groźbę opuszczenia Spurs zaledwie trzy miesiące po jego nominacji.

Jednak wypowiadając się przed niedzielnym meczem, nalegał, że od tego czasu „wiele rzeczy się zmieniło”.

„Jestem osobą, uczciwą osobą i nie lubię kłamać, a jeśli muszę być silny, to jestem silny” – powiedział.

„Muszę to zrobić całkowicie. Wiedziałem, że to może być pozytywne dla zespołu, dla środowiska, dla graczy, dla klubu. Jestem osobą, która lubi przekazywać swoje przesłanie w każdej sytuacji, pozytywnej lub negatywnej.”

Podczas gdy Spurs może wskazać niezmienioną drużynę z Davinsonem Sanchezem kontynuującym obronę w miejsce kontuzjowanego Cristiana Romero, Burnley prawdopodobnie wystawi słaby zespół z powodu kryzysu w defensywie.

Ben Mee odszedł i może do niego dołączyć także James Tarkowski, pozostawiając szefa Clarets Mike’a Jacksona z perspektywą wystawienia Kevina Longa, który w tym sezonie miał tylko jeden start w lidze, oraz 21-letniego Nathana Collinsa.

Burnley zajmuje 17. miejsce w niedzielnych rozgrywkach Premier League, zrównało się punktami (34) z 18. miejscem w Leeds i trzymało się poza strefą spadkową tylko dzięki lepszej różnicy bramek, chociaż mają też jeden mecz w ręku.

i skontaktował się z Premier League w celu uzyskania komentarza.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button