Rozrywka

Fani „Pamiętników wampirów” wciąż są rozczarowani fabułą Bonnie Bennett

Bonnie Bennett pozostaje ulubieńcem fanów Pamiętniki wampirów. Bonnie, grana przez wszechstronną Kat Graham przez osiem sezonów, jest potężną czarownicą w serialu. Pomimo mniejszej roli Grahama niż gwiazdy Iana Somerhaldera, Paula Wesleya i Niny Dobrev, fani serialu wciąż pamiętają Bonnie jako silną, ale niewykorzystaną postać.

Niektórzy fani i krytycy uważają, że niektórzy showrunnerzy byli rasistami. To może dać pewien kontekst, dlaczego postać Bonnie nigdy nie otrzymała tej samej głębi, co bracia Salvatore i ich trójkąt miłosny z Eleną.

Bonnie doświadczyła rasizmu jako bohatera, mówią widzowie „Pamiętników wampirów”

Kat Graham podczas Festiwalu Filmowego w Cannes 2022 | Arnold Jerocki/GC Images

Fani zabrali się do Reddit, aby wyrazić swoje opinie na temat tego, jak Pamiętniki wampirów Showrunnerzy traktowali Bonnie jako postać w jej ośmioletnim biegu od 2009 do 2017 roku.

Po pierwsze, miała swoje początki w Mystic Falls. Jej przodek, Emily Bennett (pierwotnie grana przez Biancę Lawson i Kat Graham w późniejszych odcinkach) była służącą Katherine Pierce w Mystic Falls w 1864 roku. Chociaż urodziła się w Massachusetts, Emily była potężna, ale pokazała się w służebnej roli, jaką Blacks odgrywali w tym okresie w Wirginii, jak zauważyli niektórzy fani.

Mimo to fani narzekali, że Bonnie zawsze była degradowana do roli „najlepszego przyjaciela” i wkraczała tylko wtedy, gdy inni potrzebowali pomocy.

„Rasizm przeciwko Bonnie jest w 100% prawdziwy” – napisał jeden z użytkowników Reddit. „Kocham i uwielbiam Kat Graham, a oni zrobili z nią taką brudną robotę w serialu. Przez cały czas siedzieliśmy przy śpiewaniu Caroline, ale nie Bonnie. Bonnie została odepchnięta do tyłu, dopóki nie potrzebowali jej umiejętności wiedźmy, aby przetrwać, a potem natychmiast została ponownie odepchnięta.

„Naprawdę jej i Damona zaprzyjaźnienie się było takie słodkie, a ja UWIELBIAŁEM tę historię, a potem wydawało się, że została po prostu porzucona? Naprawdę mnie to wkurzyło. Myślałem, że zobaczymy więcej Bonnie jako osoby, a nie tylko narzędzia do przetrwania.

A co z relacjami Bonnie?

” src=”https://www.youtube.com/embed/6NtWy_7ztSs?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; picture-in-picture” allowfullscreen title=”Smutna prawda o Kat Graham i WSZYSTKICH RAC!SM, których doświadczyła w „Pamiętnikach wampirów””>

Potem były romanse Bonnie.

„Bonnie była tak brudna dla zainteresowań miłosnych”, powiedział jeden z Redditorów. „Wiem, że Enzo traktował ją dobrze, ale nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że scenarzyści po prostu dawali jej sekundy Care… jakby najwyraźniej nie zamierzali, aby był Bonnie, kiedy po raz pierwszy napisali go jako zamiennik Klausa, aby mieć obsesję z Karoliną.

Oczywiście jej jedyną prawdziwą miłością był młodszy brat Eleny, Jeremy Gilbert. Następnie pisarze znaleźli wymyślny sposób, aby nie byli razem, pozornie zabijając Bonnie, pozostawiając Jeremy’ego, aby zwrócił się do alkoholu, aby utopić swoje smutki. Ale Bonnie wróciła do życia tylko po to, by powiedzieć Jeremy’emu, żeby o niej zapomniał, ponieważ nigdy nie będą mogli być razem.

Potem był czas, kiedy uratowała Matta w sezonie 5. Został szeryfem Mystic Falls w Dziedzictwo. Ale, niestety, Bonnie nie było, by bronić miasta.

Dlaczego tak mało czasu na ekranie dla Bonnie Bennett w „Pamiętnikach wampirów”?

Jeden z fanów Reddita zauważył, że Bonnie mogła mieć mniej czasu na ekranie z powodu harmonogramu Kat Graham.

„Bonnie, wiem, że wiele osób z Fandomu zwraca uwagę [The Vampire Diaries co-showrunner Julie Plec’s] rasizm. Może to prawda, a może nie, ale wielu nie zdaje sobie sprawy z rasizmu sieci. CW namawiało Julie i Kevina [Williamson] zabić Kat Graham z serialu wiele razy i za każdym razem mówili: nie, to się nie wydarzy, i powód [I found out] że Kat była nieobecna w niektórych fabułach, ponieważ albo koncertowała, albo kręciła film.

Co Kat Graham powiedziała o swoim czasie w „Pamiętnikach wampirów”?

„src=”https://www.youtube.com/embed/fgSzcSZNnPU?feature=oembed”frameborder=”0″allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Kat Graham odpowiedziała na możliwość rasizmu na planie Pamiętniki wampirów.

„Powiem, że miałem szczęście pod wieloma względami, ponieważ jeśli kiedykolwiek coś poczułem – w tamtym czasie Mark Pedowitz, który nadal jest prezesem The CW, który również jest Żydem, był dla mnie naprawdę świetnym uchem” Graham powiedział ET w listopadzie 2020 r.

Wyważona reakcja Grahama nie oznacza, że ​​za kulisami nie było problemów z rasizmem Pamiętniki wampirów.

W osobnym wątku Reddit fan opublikował zrzut ekranu tweeta współprowadzącej show Julie Plec, który następnie usunęła.

„Wierzę, że czarne kobiety uratują nas wszystkich i przepraszam, że wywieram na was taką presję, ale białe kobiety ciągle nas wszystkich zawiodą” – napisał Plec. „Mam nadzieję, że rozumiesz, że postrzeganie cię jako bohatera nie ma na celu zwiększenia twojego niepokoju – raczej ma cię podnieść i uczcić”.

Najnowszy program Plec to Akademia Wampirów, oparty na serii książek o tym samym tytule. W rolach głównych Sisi Stringer, Daniela Nieves, Kieron Moore i André Dae Kim. Transmisja rozpocznie się w Peacock we wrześniu.

POWIĄZANE: „Akademia wampirów”: Poznaj obsadę Re-Vamping the 2014 Movie i YA Book Series

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button