Rozrywka

Fani wściekają się na nowe plany UEFA na Ligę Mistrzów z całkowicie odnowioną fazą grupową

Nowe plany UEFA dotyczące Ligi Mistrzów nie przyjęły się dobrze w społeczności piłkarskiej.

Organ zarządzający europejską piłką nożną ogłosił we wtorek (10 maja), że od sezonu 2024/25 ich najważniejsze rozgrywki zostaną przeformatowane, a faza grupowa stanie się fazą ligi 36 drużyn. Każda drużyna rozegra co najmniej osiem meczów zamiast obecnych sześciu, a pierwsza ósemka automatycznie przejdzie do fazy pucharowej.

Ci, którzy zajmą od 9. do 24. miejsce, zmierzą się w dwumeczu, aby zdobyć kwalifikacje, podczas gdy reszta zostanie wyeliminowana. Oprócz dodatkowych czterech drużyn, inną poważną zmianą jest to, że współczynniki klubowe nie będą już miały wpływu na dostęp do rozgrywek.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Po potwierdzeniu zmian przez prezydenta UEFA Aleksandra Ceferina jeden z kibiców odpowiedział: „Co za cholerny format”. Drugi komentarz brzmiał: „Lepszy niż pierwotnie proponowano, ale wciąż zły pomysł oparty na #chciwości @UEFA. #UCL powinno być dla maksymalnie 2 klubów na ligę (podobno dla #Mistrzów!) Kluby, które przegrywają w 1 rozgrywkach nie powinien być zrzucany na spadochronie do #UEL lub #UECL. Jesteś szarlatanem #Ceferin.”

„Wow, ten format to po prostu śmieci”, po prostu dodał jeden zirytowany zwolennik. Inny napisał: „Co za żart. 8 meczów przeciwko 8 różnym drużynom to futbol konferencyjny, amerykanizacja europejskiego futbolu. I jak nudne będą późne rundy z postępami 24 z 36 drużyn. Zmień nazwę z Ligi Mistrzów na Medal Uczestnictwa i Liga Wystawowa. Nie, dziękuję.”

Co myślisz o zmianach? Daj nam znać w sekcji komentarzy.

Format głównej nagrody w Europie będzie inny niż w sezonie 2024/25 (Zdjęcie: Getty Images)

Niewiele było odpowiedzi ze strony znanych piłkarzy z Anglii na temat planów, które zapewniłyby Premier League dodatkowe miejsce w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie dzięki dwóm dodatkowym miejscom przyznanym krajom, które łącznie osiągnęły najlepsze wyniki w Europie w tym roku.

Ale współwłaściciel i prezes Crystal Palace, Steve Parish, wypowiedział się przeciwko nim. „Chciałbym, żeby Palace zajął piąte miejsce i dostał się do Ligi Mistrzów” – powiedział Parish przez Evening Standard. – Ale jeśli zapytasz mnie szczerze jako piłkarza, czy to właśnie powinna robić UEFA? UEFA powinna dla mnie rozpowszechniać grę w całej Europie.

„To wszystko jest krótkoterminowym zyskiem i 'spróbujmy zdobyć jak najwięcej z tych klubów, abyśmy mogli zdobyć jak najwięcej pieniędzy z transmisji’, co dla mnie jest błędne. Dla mnie ten turniej musi zostać odebrany UEFA. Mówimy tutaj o niezależnym regulatorze nadzorującym wszystko, ale europejski futbol potrzebuje kogoś niezależnego.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button