Aktualności

Fernando Alonso daje Formule 1 moment Tylera Reddicka, ale o wiele bardziej kłopotliwy

Nie wiemy, od czego zacząć, jeśli Fernando Alonso skoczy do Astona Martina w przyszłym sezonie. Nie co dzień zespół Formuły 1 ustawia dwukrotnego mistrza świata kierowców, aby zastąpić czterokrotnego zwycięzcę.

Tak wiele aspektów rozwoju zadziwia umysł, że sprawia, że ​​skok Tylera Reddicka do wyścigów 23XI w NASCAR wygląda jak dziecinna zabawa.

W przypadkowej kolejności, oto niektóre z powodów, dla których planowany ruch Alonso 2023 jest oszałamiający:

Fernando Alonso odrzucił tę samą umowę przed tym sezonem

Fernando Alonso z Hiszpanii i Alpine Formuły 1 spaceruje po padoku podczas zapowiedzi przed Grand Prix Węgier na Hungaroring 28 lipca 2022 r. | Dan Mullan/Getty Images

Jeśli podpisanie kontraktu z Astonem Martinem jest dla Fernando Alonso czymś oczywistym, to dlaczego nie zrobił tego rok temu? Sebastian Vettel opuścił Scuderia Ferrari po katastrofalnym sezonie 2020 i wylądował w Aston Martin, gdzie żadna ze stron nie wyszła zadowolona z jednego miejsca na podium w zeszłym sezonie.

Szef Aston Martin, Lawrence Stroll, podobno zaoferował miejsce Alonso, który chciał wrócić po opuszczeniu F1 na dwa sezony, aby spróbować swoich sił w innych seriach wyścigowych. Zamiast tego Alonso przyjął ofertę Alpine w wysokości 20 milionów dolarów.

Esteban Ocon i Alonso z Alpine są ósme i 10ten, odpowiednio w klasyfikacji kierowców. Biorąc wszystko pod uwagę, to nie jest złe. Jednak kadrze kierowniczej Alpine przyszło do głowy, że Alonso ma 41 lat, a jedną z bieżących historii F1 jest to, że zespół chce wkrótce oddać Oscarowi Piastriemu strzał.

Ocon jest młody i jeździ za jedną czwartą tego, co Alpine płaci swojemu koledze z drużyny, więc Alonso widzi napis na ścianie i zadowala się bezpieczeństwem pracy. Bycie w drużynie z synem właściciela w gorszej drużynie prawdopodobnie nie będzie mu przeszkadzało, dopóki czeki nie będą się odbijać i będzie mógł jeździć jeszcze przez co najmniej dwa lata.

Fernando Alonso dla Sebastiana Vettela to zawód dawnych mistrzów

Sebastian Vettel zrobił niespodziankę przed Grand Prix Węgier w ubiegły weekend, ogłaszając, że pod koniec sezonu opuści Formułę 1. 35-letni Vettel przybył do Aston Martina z nadzieją odzyskania dawnej magii, ale sprzęt nie był tak dobry, jak jego umiejętności prowadzenia pojazdu. Został pochowany w 14ten miejsce bez realnej perspektywy wspinaczki powyżej 11ten do końca sezonu.

Pod koniec roku zobaczymy, jak jeden były mistrz przekazuje pochodnię drugiemu. Vettel wygrał cztery z rzędu Mistrzostwa Świata Kierowców z Red Bullem od 2010 roku. Udało mu się dwa występy na drugim miejscu w ciągu sześciu kolejnych sezonów w Ferrari, ale to nie zadowoliło żadnej ze stron.

Alonso wygrał swoje dwa mistrzostwa z Renault w latach 2005-06 i zajął drugie miejsce z Ferrari podczas ostatnich dwóch sezonów tytułowych Vettela. Pięć nieefektywnych sezonów z McLarenem przekonało go do spróbowania czegoś nowego, ale w zeszłym sezonie wrócił do Formuły 1 z Alpine.

Ostatnia kropla w Alpine

Nieustanne spekulacje, że Oscar Piastri jest spadkobiercą jego miejsca, w końcu odcisnęły swoje piętno na Fernando Alonso, co skłoniło go do zrównania się z Astonem Martinem w następnym sezonie. Relacje z Alpine najwyraźniej pogorszyły się do tego stopnia, że ​​szef zespołu, Otmar Szafnauer, nie wiedział, co się wydarzyło, dopóki nie przeczytał komunikatu prasowego Astona Martina.

Do tego czasu Szafnauer rozmawiał z Alonso o nowym kontrakcie, wiedząc, że Aston Martin wszedł do akcji. Zgorszeniem była opcja 2024; Alonso chciał podpisać kontrakt na dwa lata, żeby nie musiał już patrzeć przez ramię na Piastriego.

Szafnauer wzdrygnął się, a teraz ma nowy problem: Piastri najwyraźniej zobowiązał się do przyłączenia się do organizacji McLarena, ponieważ rozmowy Alpine z Alonso o kontrakcie przekonały go, że być może będzie musiał jeździć dla zespołu Williamsa przez rok lub dłużej, zanim kupi samochód Alonso.

Według Motorsport toczy się walka między McLarenem i Alpine o to, kto ma ważną umowę w 2023 roku z Piastrim, który wygrał Formułę 3 w 2020 roku i Formułę 2 w zeszłym sezonie.

Dane finansowe dzięki uprzejmości Spotrac.pl.

Tak jak Transmisje sportowe na Facebooku. Śledź nas na Twitterze @kasa_kasa i zapisz się do naszego Kanał Youtube.

Masz pytanie lub spostrzeżenia dotyczące wyścigów? John Moriello z Sportscasting prowadzi w każdy piątek rubrykę na temat worka pocztowego. Napisz do niego na [email protected]

POWIĄZANE: Fernando Alonso absolutnie wysyła, że ​​to rzecz piękna, gdy Formuła 1 wjeżdża na tor przed Grand Prix Abu Zabi

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button