Rozrywka

Festiwal Cannes Lions zakłócony przez Greenpeace w proteście dotyczącym paliw kopalnych

Więcej na temat: cannes lwy Gwiazda muzyki pop Rina Sawayama zamienia imprezę Cannes Pride w „piekło hokedown” imprezę Bravolebrities z Boy George na imprezie jachtowej w stylu „Below Deck” w Cannes How Flamin’ Hot Cheetos doprowadziło Megan Thee Stallion do podpisania kontraktu z Roc Jaya-Z Szef Nation Netflix zadał trudne pytania dotyczące przyszłości firmy w Cannes Lions

Ratownicy wspięli się na 82-metrowy dach kultowego Pałacu Festiwalu Cannes Lions, desperacko próbując sprowadzić dziesiątki zdeterminowanych protestujących Greenpeace z powrotem na ziemię, podczas gdy zszokowani festiwalowicze patrzyli na chaotyczne sceny rozgrywające się przed nimi.

Aktywiści organizacji ekologicznej spowodowali w czwartek duże zamieszanie w imprezie w ostrym proteście przeciwko partnerstwu branży reklamowej z gigantami naftowymi i gazowymi.

Protestujący zrobili wszystko, by zrobić swój największy wyczyn, szturmując kultowy Palais des Festivals – znajdujący się w samym sercu festiwalu – z plakatami z napisem „Zakaz reklamy paliw kopalnych”.

Demonstracja zatrzymała okolicę, gdy zszokowani festiwalowicze obserwowali, jak organizacja blokuje pobliskie drogi, aby wykonać akrobację. Nie zgłoszono żadnych obrażeń. Nie wiadomo, jak długo trwał wyczyn.

Aktywiści Greenpeace wspięli się po drabinie, aby dotrzeć na dach Pałacu Festiwalowego podczas protestu na Międzynarodowym Festiwalu Kreatywności Cannes Lions w Cannes we Francji 23 czerwca 2022 r. REUTERS / Eric Gaillard

Dziesiątki aktywistów później wspięło się na rozciągającą się drabinę podłączoną do wozu strażackiego, desperacko próbując dostać się na dach Palais.

Dwóch demonstrantów na dachu uniosło duży znak nawiązujący do popularnego memu, który czytał „To jest w porządku”.

Wspinacze powiesili również baner z napisem: „Reklamy skamielin spalają planetę”.

Podczas protestu na festiwalu Cannes Lions protestujący potępiali branżę reklamową za współpracę z firmami zajmującymi się paliwami kopalnymi. REUTERS/Eric Gaillard

W terenie aktywiści wezwali do zakazu reklamy paliw kopalnych, próbując przyciągnąć uwagę czołowych przedstawicieli mediów w nadziei, że zerwą oni więzi z przemysłem paliw kopalnych.

„Branża paliw kopalnych wykorzystuje reklamy i sponsoring, aby oczyścić swój wizerunek, opóźnić działania klimatyczne i zapewnić dostęp polityczny” – powiedziała w oświadczeniu Silvia Pastorelli, Europejska Kampania Oddziału Greenpeace.

„Kiedy widzimy błyszczące billboardy z najnowszymi samochodami elektrycznymi, nie widzimy branży, która jest zainteresowana tylko ekspansją i kontynuowaniem wydobycia ropy, aż do wyczerpania ostatniej kropli, dopóki nie będziemy mieć planety, na której być kreatywnym”.

Greenpeace protestuje dziś rano przed głównym wejściem na Festiwal Kreatywności Cannes Lions, aby zakazać reklamy paliw kopalnych. pic.twitter.com/lwu2fhe5a3

— Anthony Kennedy (@anthonykennedy) 23 czerwca 2022

Działacz Greenpeace France i były laureat nagrody Cannes Lions, Gustav Martner, zorganizował głośną demonstrację podczas ceremonii otwarcia festiwalu w poniedziałek.

Sprzeciwiając się częstemu wykorzystywaniu przez branżę paliw kopalnych, dramatycznie przerwał ceremonię otwarcia, aby zwrócić nagrodę, którą wcześniej zdobył podczas imprezy.

Będąc na scenie, rozwinął baner z napisem: „Żadnych nagród na martwej planecie, zakaz reklam skamielin!”

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Gustava Martnera (@martnerman)

The Post skontaktował się z Greenpeace w celu uzyskania dalszych komentarzy.

W zeszłym miesiącu około 250 aktywistów Greenpeace zablokowało wejście do budynku należącego do TotalEnergies, gdzie odbywało się ich doroczne spotkanie. Przeprowadzka spowodowała, że ​​wielu akcjonariuszy nie mogło uczestniczyć.

Akcja miała miejsce po kolejnym proteście w zeszłym miesiącu, kiedy ukraińscy działacze na rzecz ochrony środowiska zebrali się w stolicy Kijowa, aby zaprotestować przeciwko europejskim płatnościom za rosyjskie paliwa kopalne w ramach „#EndFossilsandWars!” kampania.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button