Rozrywka

Filipińska aktorka umiera w wieku 59 lat

Bruno Cooke

FRANCJA-TV-MIPCOM

Kredyt fotograficzny powinien brzmieć YANN COATSALIOU / AFP przez Getty Images

Wyróżniony

Śmierć Cherie Gil w wieku 59 lat postawiła jej życie osobiste w centrum uwagi, w tym jej związek z innym aktorem Leo Martinezem.

Leo i Cherie mieli razem dziecko, zanim Cherie weszła w związek z izraelskim skrzypkiem Ronym Rogoffem.

Jednak nie wygląda na to, by się pobrali.

Leo Martinez jest teraz żonaty z Giną Valenciano i mają razem dziecko. Ale co wiemy o związku Leo z nieżyjącą już Cherie Gil?

Zdjęcie autorstwa Andreasa Rentza/Getty Images

Kiedy Leo Martinez i Cherie Gil byli razem?

Związek Cherie Gil z byłym mężem Ronym Rogoffem rozpoczął się w latach 80. – pobrali się około 1988 r. – a wcześniej była z Leo Martinezem.

Oznacza to, że ich syn Jay Eigenmann, znany również jako Jay Gil i Jeremiah „Jay” David, prawdopodobnie urodził się w latach 80. XX wieku. Jeśli tak, w chwili pisania miałby około trzydziestki.

Według ABC-CBN Fresh Scoop z kwietnia tego roku, najstarszy syn Cherie jest inżynierem dźwięku w Nowym Jorku. Jest blisko z dwójką młodszego przyrodniego rodzeństwa, Biancą i Raphaelem, których ojcem jest izraelski skrzypek Rony Rogoff.

Leo Martinez i Cherie Gil rozstali się jakiś czas po narodzinach ich syna Jaya. Martinez następnie wszedł w związek z Giną Valenciano, co łączy go ze znamienitym drzewem genealogicznym Pangilinan, złożonym z artystów i polityków.

Co robi Leo Martinez?

Martinez jest filipińskim aktorem, komikiem i reżyserem.

Przed mianowaniem Vivian Velez był dyrektorem generalnym filipińskiej Akademii Filmowej. Był na stanowisku w 2011 roku.

Mówił o budowaniu lokalnej publiczności dla niezależnych filmów i zachęcaniu filipińskich filmowców do adaptacji dzieł literatury filipińskiej.

„Zauważyłem, że większość filmów wygrywających za granicą to te, które pokazują dusze ich krajów” – cytuje go Pytający. „Gdzie indziej zdobędziemy duszę naszego kraju, jeśli nie z naszej literatury?”

Starał się również promować to, co Akademia Filmowa nazwała „advocacinema”, czyli kino, które angażuje się w rzecznictwo.

Zdjęcie: Pascal Le Segretain/Getty Images

Czy Leo Martinez i Cherie Gil pojawili się w tych samych filmach lub programach telewizyjnych?

Tak – trzy. Chociaż jednym z nich była ceremonia wręczenia nagród, więc to się nie liczy.

Ich wspólne osiągnięcia to komedia Bagets 2, która ukazała się w 1984 roku; program telewizyjny z 2006 r. z 24. edycji Luna Awards; oraz odcinek serialu Magpakailanman z 2015 roku, zatytułowany Ina Ko, Bugaw Ko.

Cherie miała 19 lat, kiedy wyszedł Bagets 2. Była w nim także jej matka Rosemarie.

Oboje rodzice Cherie są artystami estradowymi. Jej ojciec, Eddie Mesa, obecnie 82-letni, zyskał przydomek Elvis Presley z Filipin; Rosemarie (pełne imię i nazwisko: Maria Rosa Francisca Catalina Gil-Eigenmann y Castellvi), 80 lat, jest wielokrotnie nagradzaną aktorką znaną z grania bogatych ról towarzyskich.

Ile lat ma Leo?

Urodzony 7 marca 1945 r. Leo Martinez ma 77 lat w momencie pisania – mniej więcej tyle samo, co były mąż Cherie Gil i ojciec jej dwójki innych dzieci, Rony Rogoff.

Tymczasem Cherie miała 59 lat, kiedy zmarła. Jej przyczyna śmierci prawdopodobnie była związana z rakiem. Na podstawie jej ostatnich postów w mediach społecznościowych, Rappler donosi, że była leczona w Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku.

Jej menedżer talentów, Annabelle Rama, tweetował w piątek że zmarła o godzinie 17:00 czasu lokalnego i poprosiła ludzi o modlitwę za nią.

Napływają hołdy po wiadomościach o jej śmierci. Ludzie różnie opisywali ją jako „jedyną w swoim rodzaju”, „jedną z najbardziej kultowych Walentynek” i „legendę”.

Czy masz coś do powiedzenia na temat tego artykułu?

Bruno to powieściopisarz, amatorski scenarzysta i dziennikarz zajmujący się mediami cyfrowymi, opowiadaniem historii, filmem i polityką. Mieszkał we Francji, Chinach, Sri Lance i na Filipinach, ale wrócił do Wielkiej Brytanii na studia (i z powodu pandemii) w 2020 roku. Jego artykuły ukazały się w Groundviews, Forge Press i The Friday Poem, a większość z nich można przeczytać na Medium lub onurbicycle.com.

Kim jest były mąż Cherie Gil, Rony Rogoff? Aktorka umiera w wieku 59 lat

Gwiazda Spice Girls, Geri Horner, przeszła z majątku komunalnego do fortuny o wartości 440 milionów funtów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button