Rozrywka

Film o superbohaterach o wartości 25 milionów dolarów powinien zniszczyć szklany sufit 2 dekady przed „Wonder Woman”

Kiedy Cudowna kobieta pojawił się w 2017 roku, fani popkultury byli zachwyceni. To odważny nowy kierunek dla DC Universe. Pomogło to stworzyć nowy wygląd i styl postaci, którą od dziesięcioleci kochają miliony fanów akcji. Nie ma wątpliwości, że Wna kobietę zmienił sposób postrzegania bohaterek w filmach komiksowych. Ale jeden oddany fandom uważa, że ​​inny film po raz pierwszy wykonał te kroki w połowie lat 90. W 2017 roku reżyserka tego filmu, Rachel Talalay, wyjaśniła, dlaczego uważa, że ​​jej film: Czołg dziewczyna, powinien był rozbić szklany sufit.

O czym jest „Tank Girl”?

Czołg dziewczyna to kultowy, undergroundowy klasyk wydany w 1995 roku. Oparty na popularnej brytyjskiej serii komiksów o tej samej nazwie, Czołg dziewczyna W roli antybohatera tytułowego filmu występuje Lori Petty. Dołączyła do niej Naomi Watts jako Jet Girl i wielu innych utalentowanych wykonawców, w tym Ice-T i Malcolm McDowell. Film opowiada historię kopiących tyłki antybohaterek, które zmagają się z korporacją kierowaną przez bohatera McDowella, Kesslee.

Projekt był dziełem miłości reżysera Talalay. Współpracowała z Courtney Love przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do Czołg dziewczyna. Według IMDb zatrudniła też geniusza filmowego Stana Winstona do kierowania zespołem ds. efektów specjalnych. Nawet jeśli Czołg dziewczyna zawierał wielu utalentowanych artystów w kamerze i poza nią, nie radził sobie dobrze w kasie. Obecnie jest najbardziej znany jako kultowy klasyk, który wstrząsnął feministycznymi motywami na długo przed swoim czasem. Według Slash Film, film został zbombardowany w kasie, gdy został po raz pierwszy wydany. Ale wielu fanów uważa dzisiaj, że to integralny rozdział w gatunku superbohaterów.

Jak „Wonder Woman” zrobiła to, czego nie mogła „Tank Girl”?

Cudowna kobieta
Aktor Gal Gadot uczestniczy w premierze filmu Warner Bros. Pictures „Wonder Woman” w Pantages Theatre 25 maja 2017 r. w Hollywood w Kalifornii. | Frazer Harrison/Getty Images

W 2017 Talalay otworzył się przed Vice na temat gatunku. Mówiła konkretnie o tym, jak daleko zaszły kobiety w filmach o superbohaterach od czasów Czołg dziewczyna. „Kiedy zrobiłem Czołg dziewczyna, szczerze wierzyłem, że rozbiję szklany sufit. Po prostu myślałem, Wierzę w ten komiks. To jest takie tam, jest takie oburzające, jest takie punkowe, to niektóre”- przyznał reżyser.

„Powiedziałem, że to mój strzał i zamierzam iść na całość i albo to pokochasz, albo znienawidzisz. Nie obchodziło mnie, czy wypada średnio jako pięć, bo chciałem, żeby to była jedna czy dziesiątka” – powiedział Talalay. Zauważyła, że ​​od początku kręcenia spotkała się z oporem ze strony studia. A szczupły budżet produkcji wynoszący 25 milionów dolarów sprawił, że ciężko było przejść całą drogę z efektami specjalnymi filmu. „Pomysł, że Cudowna kobieta został zrobiony przy naprawdę zdrowym budżecie – iw końcu projekt prowadzony przez kobiety mógł nie być nieślubnym dzieckiem – to była część ogromnego kroku” – powiedział Talalay.

Reżyser Rachel Talalay zawołała Marvel

Talalay powiedziała Vice, że wierzy w sukces Cudowna kobieta powinno prowadzić do bardziej kobiecych projektów gatunkowych. Ale wciąż uważa, że ​​w Hollywood jest jeszcze wiele do zrobienia, jeśli chodzi o inkluzywność. Od kilku lat Talalay kontynuuje kierowanie projektami, które są dla niej ważne. I bardzo otwarcie mówi o roli kobiet w branży filmowej. Nie wahała się też od czasu do czasu dzwonić do głównych wytwórni.

W 2020 roku Talalay zabrała się do Twittera, by uderzyć Marvela za otrzymanie uznania za umieszczenie paneli komiksowych w swoich filmach – tak jak zrobiła to z Czołg dziewczyna w 1995 roku. „Idziemy. Teraz już wiesz, gdzie Marvel ukradł ich tytuły. Wciąż czekam na moje tantiemy. #TankGirlLives” Talalay napisał.

ZWIĄZANE Z: Kapitan Marvel kontra Wonder Woman: Która aktorka zarabia więcej pieniędzy w roli superbohatera?

Cathy Lee Crosby była pierwszą kobietą, która zagrała superbohaterkę w filmie telewizyjnym „Wonder Woman”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button