Rozrywka

Frank Sinatra opisał jedną ze swoich najsłynniejszych piosenek jako „torturous”

TL; DR:

  • Frank Sinatra ożywił swoją karierę piosenką „My Way” autorstwa Paula Anki.
  • „My Way” przyniósł Frankowi Sinatrze wielki sukces, ale on tego nienawidził.
  • Frank Sinatra generalnie wybierał piosenki, które wykonywał.
Frank Sinatra | Ikona i obraz/Getty Images

Kiedy Frank Sinatra wprowadził piosenkę „My Way” do swojego repertuaru, szybko stała się jedną z jego najbardziej poszukiwanych utworów. Przez pewien czas piosenką zamykał koncerty. Pomimo sukcesu, jaki mu przyniosła, Sinatra brzydził się tą piosenką. Zmęczył się wykonywaniem tego i często nie bał się powiedzieć publiczności, jak bardzo miał tego dosyć.

Paul Anka napisał „My Way” dla Franka Sinatry

Pod koniec lat 60. pisarz i performer Paul Anka był we Francji, kiedy usłyszał piosenkę „Comme D’habitude” francuskiego artysty Claude’a François.

„Słyszałem tę piosenkę w radiu, przeciętny hit francuskiego piosenkarza, który nazywał się „Comme D’habitude” – powiedziała Anka American Songwriter.

” src=”https://www.youtube.com/embed/qQzdAsjWGPg?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Chociaż nie kochał tej piosenki, coś w niej zwróciło mu uwagę. Skontaktował się z wydawcami, aby zdobyć piosenkę. Napisał teksty w języku angielskim, kiedy usłyszał, jak Sinatra mówi, że poważnie rozważa przejście na emeryturę. Anka przygotowała demo i przyniosła je do Sinatry.

„Dwa miesiące później dzwoni do mnie” – powiedziała Anka. „On jest w LA, a ja w Nowym Jorku. Położyłem telefon na głośniku. Powiedział: „Paulie? Zrobiłeś to. To jest jeden. To było dla mnie to. Zacząłem płakać. To był punkt zwrotny w moim życiu”.

Frank Sinatra znienawidził „My Way”

Chociaż Sinatra był podekscytowany, kiedy po raz pierwszy usłyszał tę piosenkę, jego uczucia do niej zaczęły się kwaśno.

„Frank Sinatra nienawidził tej piosenki”, powiedział autor piosenek Bill Zehme w artykule w Newsweeku z 1998 roku. „Myślał, że to pompatyczne i samouwielbienie, dwie rzeczy, którymi nigdy nie był”.

Sinatra w końcu musiał zostać namówiony do wykonania „My Way”, ponieważ publiczność praktycznie tego wymagała. Gdyby zakończył występ bez śpiewania go, spodziewaliby się tego na bis. Wyraźnie dał jednak do zrozumienia, że ​​nie podoba mu się to.

„Nienawidzę tej piosenki – śpiewasz ją przez osiem lat, też byś jej nienawidził!” powiedział publiczności w 1978 r., według Wall Street Journal.

Opisał to śpiewanie jako „męczący moment” dla siebie.

„Nienawidzę tej piosenki”, powiedział publiczności w 1979 roku, powtarzając: „Nienawidzę tej piosenki! Doszedłem do tego? [with] ta cholerna piosenka!”

Anka podzielił się swoim zdaniem na temat niechęci Sinatry do melodii.

„Ta piosenka była tylko dla niego”, powiedział. „On jest jedynym, który to usłyszał, był pierwszym, który to nagrał. Ale stało się to tak wyolbrzymiane i przeceniane przez ludzi — i właśnie tam pojawiło się zakłopotanie. Ale kochał tę piosenkę. On i ja siedzieliśmy w pokoju w Caesars Palace. Pamiętam, jak powiedział do mnie: „Nie obchodzi mnie, jak duży jesteś, kim jesteś. Człowieku, wspaniale jest mieć przebój”.

Ci, którzy byli blisko piosenkarza, powiedzieli, że był bardzo selektywny w stosunku do piosenek, które śpiewał

Sinatra przywiązywał dużą wagę do tekstów w swojej muzyce, co sprawiło, że był bardzo szczególny w odniesieniu do rodzajów piosenek, które śpiewał.

„To był dla niego tekst”, powiedziała jego córka Tina AZ Central w 2015 roku. „I to czyni go wyjątkowym i tak trwałym. Nie wspominając o tym, że śpiewał najlepszą muzykę, jaką kiedykolwiek napisano w historii”.

Żona jego przyjaciela, Deana Martina, Jeanne, zawsze wiedziała, że ​​spuścizna Sinatry będzie długa ze względu na jego gust muzyczny.

– Smak Franka był wyśmienity – powiedziała. „Śpiewał tylko wspaniałe piosenki od wielkich pisarzy. A Dean tego nie chciał. Dean po prostu chciał być zabawny. Frank żył dla muzyki”.

ZWIĄZANE Z: Frank Sinatra i John Wayne omal nie doszli do ciosów z powodu „kolesia” Sinatry JFK i komunizmu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button