Rozrywka

Gareth Southgate przywrócił „dumę” do noszenia koszuli reprezentacji Anglii, mówi szef FA

Przewodnicząca Związku Piłki Nożnej Debbie Hewitt twierdzi, że Gareth Southgate przywrócił „dumę” noszenia koszulki reprezentacji Anglii.

Menedżer reprezentacji Anglii Southgate spotkał się z bezprecedensową krytyką po tym, jak jego drużyna poniosła upokarzającą porażkę 4:0 z Węgrami w Lidze Narodów na początku tego miesiąca. Szał w mediach społecznościowych, który nastąpił, spowodował, że niektórzy fani domagali się zwolnienia Southgate przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Katarze jeszcze w tym roku.

Takie wezwania byłyby niewyobrażalne, gdy 51-latek poprowadził Anglię do pierwszego od 1966 roku finału dużego turnieju na Mistrzostwach Europy zeszłego lata. Hewitt powtórzył, że menedżer nadal cieszy się zaufaniem FA ze względu na kulturę, jaką stworzył wokół reprezentacji narodowej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Gareth Southgate nie zasługuje na zwolnienie, ale oto dlaczego Anglia powinna to rozważyć

Powiedziała: „W oparciu o wszelkie fakty na boisku, jest on najbardziej utytułowanym menedżerem Anglii, jakiego mieliśmy od 55 lat. Ale część, której ludzie nie widzą, to kultura, którą stworzył.

„Zanim Gareth został menedżerem, nie było dumy z noszenia koszulki reprezentacji Anglii. Była klubowa rywalizacja, o której czytaliśmy, gracze się nie dogadywali. Zmienił to nie do poznania i sam to widziałem”.

Southgate poprowadził Anglię do półfinału Mistrzostw Świata 2018, a następnie do pierwszego finału Euro w zeszłym roku. Jednak ich porażka na Węgrzech była ich największą od 1964 roku i najgorszą w kraju od 1928 roku.

Czy uważasz, że Gareth Southgate zasługuje na poprowadzenie reprezentacji Anglii do przodu? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Anglia odniosła większy sukces w ciągu ostatnich czterech lat niż w jakimkolwiek momencie od 1966 r. (Zdj .: Getty Images)

Drużyna jest teraz na samym dole swojej grupy Ligi Narodów. Ale FA nadal wierzy, że Southgate jest tą, która przewodzi nowemu „złotemu pokoleniu”, gdy Anglia przygotowuje się do stawienia czoła USA, Iranowi i Walii w listopadzie.

Hewitt powiedział: „Pracowałem w biznesie, a umiejętności Garetha, jego wysokie IQ, uczyniłyby go dyrektorem naczelnym w każdej dziedzinie.

„Ta odporność i odpowiedzialność. Nie ma pochylonych ramion i tego właśnie chcesz od menedżera w Anglii”.

CZYTAJ DALEJ:

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button