Rozrywka

Gdzie nakręcono „Obi-Wana Kenobiego”? Wszystko o Disney Plus Show

Wiemy na pewno, że Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) będzie chronił Luke’a Skywalkera na piaszczystej planecie Tatooine w serialu Disney Plus Obi-Wan Kenobi. Ale gdzie w prawdziwym życiu kręcono wyczekiwaną serię Gwiezdnych wojen? W jaki sposób zespół produkcyjny autentycznie stworzył wyjątkowe i interesujące planety, z których znane są Gwiezdne Wojny?

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Przeszukaliśmy galaktykę i oficjalną imprezę prasową Obi-Wana Kenobiego w poszukiwaniu wskazówek na temat miejsc filmowania Obi-Wana Kenobiego. Oto, co wiemy do tej pory. Okazuje się, że Tatooine jest trochę bliżej Ziemi niż myśleliśmy!

Źródło: Disney Plus Artykuł jest kontynuowany pod reklamą Jakie są miejsca kręcenia „Obi-Wana Kenobiego”?

Ewan zdemaskował niektóre plotki o lokalizacji kręcenia Obi-Wana Kenobiego, zanim serial zaczął nawet produkować. Aktor rozmawiał z Eddiem Izzardem (dla SlashFilm) w styczniu 2021 r. o tym, gdzie właściwie będzie kręcony serial, mówiąc: „To takie zabawne – co tydzień pojawia się nowy raport… jest kolejny tabloid, który go kręcimy w jakimś dziwacznym mieście. Potem mamy robić to w Bostonie, a potem: „Nie, to nie był Boston, to był Boston w Anglii”. Ale nie jesteśmy. Kręcimy to w LA”

The Cinemaholic poinformował, że Obi-Wan Kenobi nakręcił większość scen w MBS Movie Campus, studiu filmowym w Manhattan Beach w Kalifornii, gdzie kręcono inne wielkie projekty, takie jak The Mandalorian. Połączenie ma sens, biorąc pod uwagę, że reżyserka i showrunnerka Obi-Wana Kenobiego, Deborah Chow, wyreżyserowała kilka odcinków 1. sezonu Mandalorian.

Placówka stwierdziła również, że inne miejsca filmowania obejmowały El Segundo w Kalifornii i opuszczoną wioskę w miasteczku Little Marlow w Anglii (mieszkańcy podobno nie byli zachwyceni). Sekwencje kręcono również w Glen Tilt w Szkocji.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Bespin Bulletin zauważył również ekipę produkcyjną, która była podobno powiązana z Obi-Wanem Kenobim (zespół produkcyjny używał nazwy Joshua Tree, która, jak przypuszczał Bespin Bulletin, była przykrywką dla produkcji Kenobiego) kręci na basenie w East Los Angeles College.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Podczas oficjalnego spotkania prasowego Obi-Wana Kenobiego, w którym wzięła udział Distractify, Deborah Chow opowiedziała o swoim podekscytowaniu wykorzystaniem technologii Stagecraft do filmowania. Deborah powiedziała: „Zaczęłam używać tej technologii, scenografii… [The] Mandalorianin. Byłem więc niesamowicie podekscytowany, że mogę go użyć również w Kenobie. ”

Ewan uwielbiał pracować z zestawami Stagecraft, mówiąc: „Doświadczenie z pierwszych trzech, zwłaszcza z odcinka II i odcinka III, jest tak dużo niebieskiego i zielonego ekranu, że jest to trudne. Bardzo trudno jest zrobić coś wiarygodnego, gdy nic tam nie ma… I oto byliśmy w tej niesamowitej scenerii, gdzie, wiesz, jeśli kręcisz na pustyni, gdzie nie spojrzysz, jest pustynia. A jeśli lecisz w kosmosie, to wiesz, gwiazdy przelatują obok ciebie jak ty zwiadujesz.”

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Ciekawie będzie zobaczyć, jak różne lokalizacje kręcenia Obi-Wana Kenobiego tłumaczą się, gdy odcinki pojawią się w Disney Plus. Możesz zobaczyć pierwsze dwa odcinki Obi-Wana Kenobiego na platformie streamingowej w piątek, 27 maja 2022 r. Odcinki będą premiera w środę później.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button