Aktualności

Ghost the Rescue Dog, który uwielbia gonić za wiewiórkami, wygrywa zwierzaka tygodnia

To był kolejny pamiętny tydzień dla zwierząt domowych online, z historiami obejmującymi wszystko, od jednego bardzo niegrzecznego psa przyłapanego na napadaniu na kosz na śmieci swojego właściciela po założeniu wieczka na szyję, po kochającego „tatusia kota” pocieszającego szczeniaka Golden Retriever.

Jednak prawdziwe wydarzenia tygodnia pojawiły się dzięki uprzejmości naszych czytelników, którzy byli zajęci wysyłaniem zdjęć i historii o swoich uroczych domowych towarzyszach. Wybór zwycięzcy nigdy nie jest łatwy, ale w tym tygodniu Newsweek Nagroda Zwierzaka Tygodnia trafia do wyjątkowego psiaka, który przykuł naszą uwagę swoim wyjątkowym podejściem do zachowania chłodu podczas upałów.

Pamiętaj, jeśli chcesz, aby Twój pupil był gwiazdą Newsweekprzewiń do dołu historii, aby dowiedzieć się, jak się zaangażować.

Zwycięzca

Nawiedź psa ratowniczego.
Duch psa ratownika – psiak znalazł w domu specjalne miejsce na ochłodę.

Zwycięzcą tego tygodnia jest Ghost, kreatywny pies, który został uratowany ze schroniska dla zwierząt, gdy miał zaledwie 7 miesięcy. ASPCA szacuje, że każdego roku do schronisk dla zwierząt trafia około 3,1 miliona psów. Z tej liczby zostanie przyjętych około 2 milionów.

Jednym ze szczęśliwców był Ghost, który zwrócił uwagę brata właścicielki Natalie Cameron, który postanowił dać mu szansę na nowe życie w wiecznym domu. Cameron powiedział, że teraz w dojrzałym wieku 9 lat: Newsweek ten Duch jest ukochanym członkiem rodziny, który, jak każdy z nas, ma swoją wyjątkową ekscentryczność.

W przypadku Ghosta to jego skłonność do bycia cool. Duch lubi przebywać z dala od słońca w specjalnym „chłodnym miejscu”, które znalazł w domu w zeszłym roku. „Lubi też leżeć na otworze wentylacyjnym lub przed wentylatorem” – powiedziała. „Uwielbia też jeździć samochodem z głową za oknem”.

Ghost przebywa obecnie z pięcioma ludzkimi towarzyszami i innym psem. Cameron mówi, że kiedy nie odpoczywa, Ghost również „lubi biegać po swoim wielkim podwórku w pogoni za wiewiórkami i ptakami”.

„Na szczęście jeszcze żadnego nie złapał” – dodaje. Wieczorem uwielbia przytulać się z rodziną i ulubionym różowym pluszowym słoniem na zasłużony odpoczynek.

Finaliści

Chart Loreal.
Loreal the chart – ten super szybki pies cieszył się karierą na torze w Arkansas.
Mike Kanter

Pieszczotliwie znany jako „Latający” Loreal przez swoich właścicieli Mike’a i Sharron Kantorów, ten pełen wdzięku chart tym razem zajął drugie miejsce, ale nadal znajdował się wśród finalistów.

Loreal skończyła 5 lat w lipcu, ale jest mądra ponad swoje lata, ponieważ przybyła do Kantorów po intensywnej karierze charta na torze dla psów w Arkansas, gdzie zdobyła 109 wyścigów.

Po wycofaniu się ze sportu Loreal podjął zupełnie inne wyzwanie po tym, jak został przyjęty przez inicjatywę Greyhound Pets of America.

„Adoptowaliśmy Loreala dwa tygodnie po tym, jak straciliśmy naszego dogiem, Kloee” – powiedział Mike Kantor Newsweek. „Dopasowała się do mojej żony i mnie od chwili, gdy wróciliśmy do domu i od tego czasu jest wspaniałym towarzyszem każdego dnia”.

Podobnie jak wiele chartów, Loreal cierpi na odciski na stopach, które mogą utrudniać chodzenie po twardych powierzchniach. To jednak zupełnie inna historia, kiedy posadzą ją na trawie.

– Zabieramy ją na dwa spacery dziennie, poza czasem na jej podwórku. Jak tylko moja żona zacznie się przygotowywać do naszych spacerów – mówi Kantor. „Loreal szaleje z radości, ponieważ naprawdę lubi swoje długie spacery”.

„Nie mogę wystarczająco polecić chartów jako członków rodziny” – dodał Kantor. „Uwielbiają spacery, głaskanie, spanie i po prostu bycie członkami rodziny”.

Pache psa.
Pies Pache – jego imię to po włosku „pokój”, ale wygląda jak żywy pies.
Tiffany Walton

Kolejna finalistka pojawia się w postaci Pache, uroczo uroczego psiaka, którego imię, jak mówi właścicielka Tiffany Walton, pochodzi od tempopo włosku oznaczający „pokój”.

Jednak jego podekscytowana postawa na zdjęciu sugeruje, że „pokój” jest ostatnią rzeczą, jaką można obejść wokół tego czworonożnego przyjaciela.

Pies o szczęśliwym wyglądzie, jasne oczy i wesoło wywieszony język sugerują, że jest bardzo zadowolonym psem.

Ernie, mama i Lolly.
Koty Ernie i Mama wraz z psem Lolly.
John Hazlett

Na koniec, ale nie mniej ważne, jest szczęśliwa rodzina kotów właściciela Johna Hazletta, Ernie i Mama, wraz z ich psim rodzeństwem Lolly.

Koty i psy nie zawsze się dogadują, ale to trio wydaje się być szczęśliwe, mogąc codziennie współistnieć i walczyć o uczucia swoich właścicieli.

Ernie i mama z pewnością wydają się być blisko, a ich czuły związek jest mile widzianym widokiem dla każdego właściciela kota. Tymczasem Lolly wycina zdecydowanie uroczą postać na przedstawionym obrazku, co jest równie dobre, biorąc pod uwagę, że są znacznie liczniejsi.

Czy masz śmieszne i urocze filmy lub zdjęcia swojego zwierzaka, którymi chcesz się podzielić? Chcemy zobaczyć te najlepsze, a może nawet staną się naszym Zwierzakiem Tygodnia! Wyślij je na [email protected] i mogą pojawić się na naszej stronie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button