Rozrywka

„Gilligan’s Island”: twórca Sherwood Schwartz wybrał nazwę serialu z książki telefonicznej

Wyspa Gilligana to klasyczna komedia twórcy Sherwooda Schwartza. Pomysł pioniera telewizyjnego na sitcom o grupie rozbitków na bezludnej wyspie wydawał się naciągany. Jednak serial odniósł natychmiastowy sukces i zapisał się w historii popkultury.

Twórca Gilligan’s Island, Sherwood Schwartz, występuje w rolach Boba Denvera, Dawn Wells, Tiny Louise i Russella Johnsona I SGranitz/WireImage

Twórca „Gilligan’s Island” Sherwood Schwartz użył książki telefonicznej, aby wymyślić nazwę serialu

Po 25 latach pracy jako scenarzysta dla telewizji i radia, Schwartz zdecydował, że nadszedł czas na stworzenie własnego serialu. W 1963 rozpoczął pracę nad stworzeniem spektaklu o grupie rozbitków. Jednak, podobnie jak wielu pisarzy, miał trudności z wymyśleniem nazwy serii.

Wiedział już, że chce w tytule wyspy wraz z imieniem pierwszego oficera. Jednak wybór odpowiedniej nazwy był kłopotliwy. W pamiętnikach Schwartza Wewnątrz wyspy Gilligana: trzygodzinna wycieczka po kręceniu klasyki telewizyjnejprzypomniał sobie swoją zagadkę. „Istnieje wiele nazwisk, dzięki którym serial brzmiałby jak dramatyczny show. Nie chciałem też śmiesznej nazwy”.

„src=”https://www.youtube.com/embed/yXHotrIbCM0?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; picture-in-picture” allowfullscreen title=””Twórca „Gilligan’s Island” Sherwood Schwartz o koncepcji serialu – EMMYTVLEGENDS.ORG”>

POWIĄZANE: Pilot „Gilligan’s Island” faktycznie wyróżnił 2 sekretarzy

Według MeTV Schwartz w końcu znalazł właściwą nazwę dzięki książce telefonicznej. „Wciąż przeglądałem książkę telefoniczną za książką telefoniczną, aż trafiłem na nazwisko „Gilligan”. Czułem, że „Gilligan” jest wystarczająco zabawny, by wskazać na serial komediowy i wystarczająco akceptowalny, by uniknąć burleski”.

„Wyspa Gilligana” została nazwana na cześć tytułowego bohatera serialu

W serialu pojawiła się eklektyczna grupa siedmiu rozbitków, w tym gwiazda filmowa Ginger Grant (Tina Louise) i farmerka Mary Ann Summers (Dawn Wells). Chociaż serial mógłby zostać nazwany imieniem każdego rozbitka, pierwszy oficer Gilligan (Bob Denver) miał zaszczyt.

Gilligan był istotną częścią sukcesu serialu. Jego miła, ale dziecinna postawa sprawiła, że ​​stał się ulubieńcem fanów. W każdym odcinku robi coś, co może schrzanić, zdobywając klapsa od Skippera (Alan Hale Jr.)

Podczas trwającego trzy lata serialu The Professor (Russell Johnson) wielokrotnie próbował ratować rozbitków. Ale niezdarność Gilligana zawsze udaremniała ich plany.

Spektakl został odwołany po trzech sezonach

Wyspa Gilligana miał premierę w sieci CBS 26 września 1964 roku. Program stał się ulubieńcem publiczności, która co tydzień dostrajała się, aby zobaczyć porywacze rozbitków. Jednak po trzech sezonach ostatni odcinek wyemitowano 17 kwietnia 1967 roku.

” src=”https://www.youtube.com/embed/uDTRppe3U48?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

CBS powiedział Schwartzowi i obsadzie, że serial zostanie odnowiony na czwarty sezon. Jednak prezes sieci William S. Paley odwołał sitcom i wrzucił… Gunsmoke w swoim przedziale czasowym.

Schwartz będzie dalej odnosił sukcesy telewizyjne dzięki stworzeniu kolejnego ukochanego klasyka, Grupa Brady’ego. Jednak nigdy nie zapomniał o programie, który zapoczątkował jego karierę. Schwartz połączyłby się z Wyspa Gilligana obsada na kilka wydarzeń, w tym specjalny zjazd na Późny pokaz w 1988 roku.

POWIĄZANE: 4 gwiazdy telewizyjne, które prawie zostały obsadzone w „Gilligan’s Island”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button