Rozrywka

Glenda Cleveland próbowała ostrzec gliny przed Jeffreyem Dahmerem — jej historia jest opowiedziana w „Monster: The Jeffrey Dahmer Story”

TW: Zawiera wzmiankę o makabrycznej przemocy z prawdziwego życia.

Glenda Cleveland (Niecy Nash) odmawia zjedzenia kanapki od swojego sąsiada Jeffreya Dahmera (tak, seryjnego mordercy, granego przez Evana Petersa w serialu) w przerażającym zwiastunie nowego serialu Netflix Monster: The Jeffrey Dahmer Story.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Czy notoryczny morderca rzeczywiście miał normalnego sąsiada, który był wobec niego podejrzliwy? Oto, co wiemy.

Źródło: Netflix

Evan Peters jako Jeffrey Dahmer w „Monster: The Jeffrey Dahmer Story”

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąCo się stało z Glendą Cleveland?

Tak, Glenda Cleveland była naprawdę sąsiadką Dahmera. Dość obciążający artykuł w Milwaukee Journal Sentinel stwierdza, że ​​„seryjnego mordercę można było zatrzymać dwa miesiące wcześniej, gdyby policja tylko słuchała [Cleveland]”.

Według doniesień, w 1991 roku nastoletnia córka Cleveland, Sandra Smith i nastoletnia siostrzenica Nicole Childress, widziały nagiego, krwawiącego i niespójnego nastoletniego chłopca uciekającego przed Dahmerem w alejce we wczesnych godzinach porannych 27 maja. od Dahmera i wezwał policję, która przyjechała wkrótce potem.

„Próbowaliśmy podać policjantom nasze imiona, ale on po prostu kazał nam się wycofać” – powiedział wcześniej Smith w AP News. „Nie mogłem zrozumieć, dlaczego nie chciał naszych imion. Powiedziałem: „Co zamierzasz z tym zrobić? To jest chłopiec”.

Nie obejrzę tego dla Koneraka Sinthasomphone. Spoczywaj w pokoju słodki aniołku. Ci ludzie skończyli kręcić filmy o tych (liczba mnoga), którzy odebrali ci życie. pic.twitter.com/l9Yka9FhiE

— buława (@bibolilo4) 17 września 2022 Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Teraz wiemy, że chłopcem był 14-letni Konerak Sinthasomphone, który został odurzony narkotykami, zaatakowany i wstrzyknięty kwasem solnym przez Dahmera. Dahmer zamordował go kilka godzin później, ale w tym momencie z policją Dahmer przekonał gliny, że młody człowiek był jego 19-letnim chłopakiem, który po prostu wypił za dużo. Według raportu Milwaukee Sentinel z 1991 roku, gliniarze nazwali ten incydent „domową kłótnią między dwoma homoseksualistami”.

Per iHorror, Smith i Childress poszli do domu i powiedzieli Clevelandowi, który skontaktował się z policją przez telefon, dzieląc się swoimi obawami i powtarzając, że wierzy, że młody człowiek jest dzieckiem. W pewnym momencie powiedziała: „Czy jesteś pewien? Ponieważ to dziecko nawet nie mówi po angielsku. Moja córka, wiesz, miała do czynienia z nim wcześniej, widząc go na ulicy. Cleveland został zapewniony, że nie jest dzieckiem.

Dahmer zabił kolejne cztery ofiary po zignorowaniu zaniepokojonych raportów Clevelanda dla policji.

Glenda Cleveland: kobieta, która próbowała powstrzymać Jeffreya Dahmera Glenda Cleveland próbowała powstrzymać szał zabijania Jeffreya Dahmera, ale policja jej nie uwierzyła. Następnie był w stanie zabić jeszcze cztery ofiary. 10-odcinkowa seria Netflixa Ryana Murphy’ego o… https://t.co/tCTTeOJeiX

— The Real Mr. J (@TheRealMrJ_) 19 września 2022 r. Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Według Milwaukee Journal Sentinel, Cleveland – który dorastał w rodzinie, która ceniła prawdę i pomaganie innym – zmarł w wieku 56 lat 24 grudnia 2010 r., a lekarz sądowy orzekł, że „śmierć naturalna spowodowana chorobą serca i hajami ciśnienie krwi.”

Jak czytamy w publikacji: „Cleveland została formalnie uhonorowana przez Radę Powszechną i Zarząd Hrabstwa. Burmistrz John Norquist nazwał ją wzorową obywatelką. Otrzymała nagrody od lokalnych grup kobiecych, a nawet Departamentu Policji Milwaukee. Niektóre tablice wciąż wisiały ściany jej nieskazitelnie czystego mieszkania dwie dekady później, powiedziała jej córka.

Gazeta odnotowała, że ​​utrzymywała kontakt z rodziną Koneraka Sinthasomphone’a i pojechała na jedno ze ślubów ich syna.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą Zwiastun „Monster: The Jeffrey Dahmer” pokazuje, jak Jeffrey Dahmer oferuje Glendzie Cleveland kanapkę, która wydaje się być zrobiona z jednej z jego ofiar. Czy to się naprawdę stało?

W zwiastunie Monster: The Jeffrey Dahmer Story, Cleveland mądrze odrzuca kanapkę podawaną przez jej zabójczego sąsiada. W końcu prawdziwy Dahmer przyznał się do zjedzenia niektórych narządów swoich zmarłych ofiar.

Chociaż nie ma potwierdzenia, że ​​prawdziwy Dahmer zaoferował Clevelandowi kanapkę zrobioną z ciał jego ofiar, wciąż jest to naprawdę mrożący moment z przyczepy.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Niecy zauważył w wywiadzie dla Netflix, że sama Cleveland była w pewnym sensie kolejną ofiarą Dahmera. Wspomniany incydent z Konerak Sinthasomphone jest zawarty w Monster: The Jeffrey Dahmer Story, a Cleveland jest przedstawiony na pogrzebie Sinthasomphone’a.

Niecy zauważyła w wywiadzie, że chciałaby, aby ludzie wiedzieli, że „Glenda Cleveland była wyjątkową kobietą. Aby móc kontynuować i kontynuować, starając się, aby ktoś coś zrobił. Zasługiwała na coś więcej niż tandetna tabliczka gdzieś na dole sali socjalnej.

Monster: The Jeffrey Dahmer Story pojawi się na Netflix w środę, 21 września 2022 roku.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button