Rozrywka

Gorąca passa Bubby Wallace’a trwa nadal z nagrodą za pierwszą karierę

Getty Bubba Wallace dokonał nowego wyczynu.

Kierowca Toyoty Camry TRD nr 23 dla 23XI Racing świętuje kolejny wielki moment. Bubba Wallace pokonał najszybsze okrążenie kwalifikacyjne na Michigan International Speedway i wygrał pierwszego Busch Light Pole w swojej karierze Cup Series.

Pochodzący z Alabamy ostatnie okrążenie na dwumilowym torze ukończył w 37,755 sekundy (190.703 mph). Pokonał innego kierowcę Toyota Racing Christophera Bella, który uzyskał drugi najszybszy czas w 37,915 sekundy przy 189,898 mil na godzinę. Był to pierwszy biegun Wallace’a w 171 wyścigach pucharowych w karierze.

„Już czas”, powiedział Wallace członkom mediów 6 sierpnia, cytując dzięki uprzejmości NASCAR Wire Service. „Pięć lat zajęło mi zdobycie pierwszego bieguna. To świadectwo 23XI, wszystkich w zespole nr 23. Naprawdę, przez cały rok wykonywali świetną robotę. Po prostu nie udało nam się ukończyć, na jakie zasługujemy, ale jestem dumny z tego, że wszyscy po prostu przez to przetrwali. W tej drużynie jest wiele przeciwności i wciąż pojawiamy się gotowi do walki.

Zwycięstwo o pole position było ważne dla Wallace’a, podobnie jak dla 23XI Racing. Zdobył pierwsze zwycięstwo organizacji w Talladega Superspeedway w 2021 roku, a następnie zdobył pierwszego Busch Light Pole.

WSZYSTKIE najnowsze wiadomości NASCAR prosto na Twoją skrzynkę! Zapisz się do newslettera Heavy on NASCAR tutaj!

Zapisz się do biuletynu Heavy on NASCAR!

Wallace dołączył do wyjątkowej grupy kierowców

GettyBubba Wallace ma w swojej karierze wiele wygranych w krajowych seriach.

Zwycięstwo z pole position było pierwszym Wallace’em w serii Pucharu NASCAR, ale nie było to jego pierwsze zwycięstwo w krajowej serii. W rzeczywistości zdobył pole position trzy razy w swoim czasie w Camping World Truck Series i dwukrotnie w Xfinity Series.

Według właściciela TSJ Sports, Petera Stratty, Wallace jest 43. kierowcą, który zdobył pole position we wszystkich trzech krajowych seriach. Dołącza do takich nazwisk jak Kyle Busch, Denny Hamlin, Carl Edwards, Brad Keselowski, Boris Said, Greg Biffle i Austin Dillon.

Wallace po raz pierwszy zdobył pole position, pracując w niepełnym wymiarze godzin dla Joe Gibbs Racing w 2012 roku. Wystartował z przodu stawki na Dover Motor Speedway, jego czwartym i ostatnim starcie w tym roku. Wallace następnie ponownie zdobył pole position w Dover w 2015 roku, biegając w pełnym wymiarze czasu dla Jacka Roush’a.

Pochodzący z Alabamy po raz pierwszy zdobył pole position w serii samochodów ciężarowych w 2013 roku, pracując w pełnym wymiarze godzin dla Kyle Busch Motorsports. Początkujący wykonał najszybsze okrążenie na torze Dover Motor Speedway. Rok później Wallace dodał jeszcze dwa zwycięstwa pole position – i jego pierwszy wyjazd z Monster Mile.

Po raz pierwszy zdobył pole position na Iowa Speedway, zanim ponownie wygrał go na Martinsville Speedway. To drugie zwycięstwo na pole position było tym samym wyścigiem, w którym świętował na Lane Zwycięstwa po zwycięstwie z malowaniem w hołdzie Wendell Scott.

Drużyna nr 23 ostatnio rywalizowała

GettyBubba Wallace przygotowuje się do kwalifikacji na Michigan International Speedway.

Wallace i zespół nr 23 rozpoczęli sezon z wicemistrzem w Daytona 500. To był mocny początek, ale było wiele problemów, które wykoleiły większość sezonu zasadniczego. Zajmowali się problemami mechanicznymi, problemami w boksach i wypadkami.

Wallace zapewnił sobie tylko jedną dziesiątkę w pierwszej dziesiątce, zanim kalendarz zmienił się na lipiec. Zajął 10. miejsce na Kansas Speedway, podczas gdy jego kolega z drużyny Kurt Busch wygrał. Jednak w ostatnich tygodniach on i zespół nr 23 byli na fali.

Wallace ukończył wyścig na torze Atlanta Motor Speedway na 14 miejscu 10 lipca, co było wyraźną poprawą po problemach z hamulcami, które wykoleiły podróż na Road America. Następnie zajął trzecie miejsce na New Hampshire Motor Speedway, ósme na Pocono Raceway i piąte na Indianapolis Motor Speedway. Ta ostatnia piątka była właściwie pierwszą dziesiątką Wallace’a na torze drogowym.

Te występy pomogły zbudować pewność siebie wśród członków zespołu, a także pomogły Wallace’owi wyprzedzić niektórych innych kierowców. Jest teraz tylko cztery miejsca poniżej linii podziału play-off. Dotarcie do play-offów po raz pierwszy w swojej karierze Cup Series nadal będzie wymagało wygranej, ale będzie on w doskonałej pozycji, aby osiągnąć ten cel, startując z pole position.

CZYTAJ DALEJ: Michael McDowell ma wielką pochwałę za „Grind” kierowcy NASCAR

Więcej ciężkich na NASCAR News

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button