Rozrywka

Graham Nash o tym, jak narkotyki „całkowicie” zmieniły jego życie

TL; DR:

  • Marihuana pomogła Grahamowi Nashowi stać się lepszym autorem piosenek i pięknie patrzeć na świat.
  • Acid nauczył muzyka „że wszystko jest bez znaczenia”.
  • Kokaina rozerwała Crosby’ego, Stillsa i Nasha.

Graham Nash z Hollies, Crosby, Stills & Nash i Crosby, Stills, Nash & Young ma „osiemdziesiąt lat i wciąż się kołysze”. W niedawnym wywiadzie muzyk mówił o seksie, narkotykach i rock’n’rollu, które zabarwiły jego życie.

Graham Nash | Gareth Cattermole/Getty Images

Graham Nash cieszy się, że „poznał marihuanę, kiedy ja to zrobiłem”

Nash zagłębił się w swój związek z narkotykami w swoim pamiętniku z 2013 roku, Dzikie opowieści. W wywiadzie dla The Guardian z maja 2022 r. wychowanek Crosby, Stills & Nash mówił o korzyściach, jakie marihuana ma w jego życiu. Mówi, że pomogło mu to skupić się na całym pięknie świata.

„Cieszę się, że poznałem marihuanę, kiedy to zrobiłem” – powiedział. „To całkowicie zmieniło moje życie. Każdego ranka wstaję i cieszę się, że żyję.”

W wywiadzie dla The Huffington Post w 2016 roku Nash powiedział, że poprawiło to również jego pisanie piosenek.

„W ciągu ostatnich kilku lat z Hollies poznałem Davida [Crosby] i Stephen [Stills], a ja paliłem narkotyki i stałem się bardziej introspektywny ”- powiedział. „Zacząłem zdawać sobie sprawę, że moje doświadczenie w Hollies nauczyło mnie pisania chwytów i melodii, których nie można zapomnieć, jeśli raz je słyszałeś. Kiedy dołączyłem do Davida, Stephena i Neila [Young] i Joni [Mitchell], zdałem sobie sprawę, że jest więcej do powiedzenia. Na tym świecie dzieje się więcej niż tylko słowa typu „Księżyc, czerwiec, wkręć mnie z tyłu samochodu”. … Więc moje pisanie piosenek zmieniło się dramatycznie.”

Kwas miał też pozytywny wpływ na życie Grahama Nasha

Podobnie jak marihuana, Nash powiedział, że kwas również miał na niego pozytywny wpływ. Pomogło mu zrozumieć jego miejsce we wszechświecie.

„W życiu odbyłem mniej niż tuzin podróży, ale zdałem sobie sprawę, że już po pierwszej zdałem sobie sprawę, że oto jesteśmy, ta kula błota świszcząca z prędkością 67 000 mil na godzinę w kosmosie, na jednej z bilionów planet” – powiedział The Guardian. „Kiedy wzięłam kwas, zrozumiałam, że wszystko jest bez znaczenia. I z tego powodu wszystko ma głęboki sens.”

Kokaina zniszczyła Crosby, Stills i Nash

Podczas gdy Nash ma do powiedzenia tylko dobre rzeczy na temat marihuany i kwasu, jego doświadczenia z kokainą to zupełnie inna historia. Powiedział, że kokaina jest głównym powodem, dla którego Crosby, Stills & Nash się rozpadły.

„Kiedy zaczynaliśmy, nie było ego” – powiedział. „Myślę, że pochodzi z całej kokainy, którą wciągaliśmy. To właśnie sprowadziło do tego ego. Zażywano ogromną ilość narkotyków”.

Wtedy dzień dla Nasha wyglądał tak:

„Robiłem się rano, parskałem po południu i szedłem do 3-4 nad ranem”.

Patrząc wstecz, Nash zastanawia się, czy narkotyki nie były częścią równania, czy zespół „był w stanie stworzyć więcej muzyki, gdybyśmy nie byli aż tak naćpani”.

10 grudnia 1984 r. był ostatnim dniem, w którym Nash używał kokainy.

„Skończyliśmy trasę i jest impreza na zakończenie trasy” – powiedział. „Wchodzę do tego pokoju i widzę tych wszystkich ludzi, którzy się uśmiechają, a uśmiechy nigdy nie docierały do ​​ich oczu. To były tylko usta. I zdałem sobie sprawę, że muszę wyglądać jak ci wszyscy ludzie, bo wszyscy wciągaliśmy kokę. Zatrzymałem się natychmiast i nigdy nie wróciłem”.

POWIĄZANE: Joni Mitchell zostawiła Smitten Graham Nash, mimo że kochała go w sposób, w jaki „nie sądziła, że ​​jest możliwa”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button