Aktualności

Greene rozpoczyna obronę chrześcijańskiego nacjonalizmu – „nie ma się czego wstydzić”

Reprezentantka Marjorie Taylor Greene powiedziała, że ​​bycie chrześcijańskim nacjonalistą „nie ma się czego wstydzić” i wydawała się uderzać w krytyków podczas przemówień na imprezie w Teksasie.

Greene, republikanka reprezentująca 14. okręg kongresowy Gruzji, broniła swoich wcześniejszych wypowiedzi na temat bycia chrześcijańskim nacjonalistką na imprezie CPAC w Dallas w piątek.

W lipcu Greene powiedziała podczas wydarzenia Turning Point w USA, że Partia Republikańska powinna być chrześcijańskimi nacjonalistami i broniła tych uwag w Dallas, gdy odniosła się do oskarżeń, że wygłaszała uwagi podobne do nazistowskiego dyktatora Adolfa Hitlera.

– Traktuję to bardzo poważnie – powiedział Greene. „Odkąd zostałem członkiem Kongresu, byłem najbardziej atakowanym członkiem Kongresu w historii Stanów Zjednoczonych i jestem tym przerażony”.

Powiedziała, że ​​ona i jej rodzina również mają „dość” jej leczenia i powiedziała, że ​​media kłamały na jej temat.

„Ale kiedy powiedziałam, że jestem chrześcijańskim nacjonalistką, nie mam się czego wstydzić, bo takimi jest większość Amerykanów” – kontynuowała kongresmenka.

„Jesteśmy dumni z naszej wiary i kochamy nasz kraj. A to sprawi, że Ameryka znów będzie wielka. Kiedy opieramy się na biblijnych zasadach, wiesz, czy jest coś złego w kochaniu Boga i kochaniu innych? Nie” – powiedział Greene.

Greene zasugerował, że Partia Republikańska powinna przyjąć te zasady.

„Więc nie wycofuję się z tych komentarzy, ale potępiam kłamliwe media za to, co powiedzieli” – powiedziała.

Podczas Turning Point USA Student Action Summit na Florydzie w zeszłym miesiącu Greene został zapytany, jaki „główny cel” Partii Republikańskiej będzie zmierzał do wyborów w 2022 roku.

Greene przyznał, że to „trudne pytanie”, ale powiedział: „Musimy być partią nacjonalizmu. A ja jestem chrześcijaninem. Z dumą mówię, że powinniśmy być chrześcijańskimi nacjonalistami”.

„A kiedy Republikanie nauczą się reprezentować większość ludzi, którzy na nich głosują, wtedy będziemy partią, która będzie się dalej rozwijać bez konieczności ścigania pewnych tożsamości lub ścigania pewnych grup ludzi” – powiedziała.

Newsweek poprosił biuro przedstawiciela Greene’a o komentarz.

Greene stała się znaną postacią krajową od czasu jej wyboru do Izby Reprezentantów w 2020 r. i złożyła wiele kontrowersyjnych oświadczeń. Jest także silnym zwolennikiem byłego prezydenta Donalda Trumpa.

W czwartek powiedziała, że ​​FBI „musi zostać oczyszczone” po wycieku dokumentu szkoleniowego rzekomo z agencji, w którym wymieniono szereg grup i ich logo, które według dokumentu wskazują na „agresywny ekstremizm milicji”.

Te logo zawierały flagę Betsy Ross, flagę Gadsen i flagę bitwy Gonzales. Newsweek nie był w stanie zweryfikować dokumentu.

„Więc to jest szokujące i całkowicie błędne” – powiedział Greene w transmisji internetowej. „FBI musi zostać oczyszczone z osób, które to mają i myślą, że te logo są przykładami brutalnego ekstremizmu, ponieważ tak nie jest”.

Marjorie Taylor Greene przemawia w CPAC
Reprezentantka USA Marjorie Taylor Greene (R-GA) przemawia na Konserwatywnej Konferencji Działań Politycznych CPAC, która odbyła się w hotelu Hilton Anatole 5 sierpnia 2022 r. w Dallas w Teksasie. Greene powiedziała podczas wydarzenia, że ​​nie wstydziła się być chrześcijańskim nacjonalistką.
Brandon Bell/Getty Images

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button