Rozrywka

Gwiazda Arsenalu Gabriel uderza w „niewdzięcznych” fanów wśród reakcji Eddiego Nketiaha

Obrońca Arsenalu Gabriel Magalhaes zaatakował „niewdzięcznych” kibiców klubu po luzie przeciwko Eddiemu Nketiahowi.

Kanonierzy potwierdzili w sobotę, że Nketiah podpisała nowy długoterminowy kontrakt z klubem. 23-latek miał odejść pod koniec czerwca, ale jego forma pod koniec poprzedniego sezonu skłoniła go do przemyślenia. Arsenal chciał go zatrzymać po odejściu Pierre-Emericka Aubameyanga w styczniu.

Nketiah strzelił pięć goli w ostatnich siedmiu meczach Premier League w sezonie Arsenalu i będzie kluczowym graczem Mikela Artety w przyszłym sezonie, teraz potwierdzono odejście Alexandre’a Lacazette’a. Ale reakcja części kibiców Kanonierów na wiadomość, że Nketiah będzie nosił koszulkę z numerem 14 – rozsławioną przez legendę klubu Thierry’ego Henry – skłoniła Gabriela do wstawania się za swoim kolegą z drużyny.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Niektórzy fani sugerują, że Nketiah, który strzelił 23 gole w 91 występach dla klubu, nie jest jeszcze godny takiego wyróżnienia, ale Gabriel zaprzeczył tym twierdzeniom. Napisał na Twitterze: „Jak możesz być tak niewdzięczny! O MÓJ BOŻE.”

Gabriel był wspierany przez legendę Arsenalu Iana Wrighta, który od jakiegoś czasu jest wokalnym zwolennikiem Nketiah. Napisał na Twitterze: „Co to za liczba? Dlaczego nic nie powiesz, jeśli nie masz nic pozytywnego do powiedzenia o naszych graczach? Nigdy nie możesz nazwać siebie fanem Arsenalu z taką negatywnością? Czy powiedziałbyś to w twarz Eddiemu? Jeśli nie , ZAMKNIJ SIĘ”.

WYPOWIEDZ SIĘ! Czy Eddie Nketiah jest godny koszulki No14? Komentarz poniżej.

Eddie Nketiah będzie nosił No14 w przyszłym sezonie dla Arsenalu (Zdjęcie: Arsenal FC przez Getty Images)

Arteta jest z pewnością szczęśliwa, że ​​zapewniła usługi Nketiah na nadchodzące lata. Powiedział: „Cieszę się, że Eddie zostaje z nami. Reprezentuje to, czym jesteśmy i wszystkie wartości klubu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że przedłużył kontrakt i teraz musimy zabrać się do pracy i dalej rozwijać wielki talent i osobę, którą w nim mamy.”

Nketiah nosił koszulkę No30 w zeszłym sezonie, ale zamienił się na No14 na sezon 2022/23. Odkąd Henry zwolnił numer w 2007 roku, nosili go Theo Walcott i Aubameyang, co oznacza, że ​​ma duże znaczenie wśród fanów Arsenalu.

To posunięcie symbolizuje wzrost znaczenia Nketiah w Arsenale. Kiedy po raz pierwszy dołączył do akademii, otrzymał No62, a następnie nosił No49 przed osiągnięciem No30 w zeszłym sezonie.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button