Rozrywka

Gwiazda „Harry’ego Pottera” Tom Felton mówi, że jego „arogancja” dała mu rolę Draco Malfoya

Tom Felton był kimś w rodzaju zawodowca aktorskiego, kiedy dołączył do… Harry Potter rzucać. Był starszy niż aktorzy grający złote trio — Daniel Radcliffe, Emma Watson i Ruper Grint. Miał też w swoim życiorysie dwa dość znaczące filmy, zanim zaczęły się zdjęcia, ale to nie sprawiło, że Felton dostał się do roli Draco Malfoya. Arogancja i brak zainteresowania Feltona mogły zamknąć dla niego życiową rolę, przynajmniej w jego ocenie.

Tom Felton | Stuart C. Wilson/Getty Images

Tom Felton przyszedł do filmów o Harrym Potterze z przesłuchaniem i doświadczeniem filmowym

Felton zbudował solidny życiorys aktorski, zanim włożył szatę czarodzieja, władał różdżką lub wypluł słowa „Harry Potter” z ust w filmach.

Zagrał niewielką rolę w filmach telewizji BBC Jasnowidzenie oraz Second Sight: Hide and Seek, w którym w roli głównej wystąpił Clive Owen. Dwa filmy fabularne Feltona prowadzące do Harry Potter i Kamień Filozoficzny były bardziej niezapomniane.

Felton wystąpił u boku Johna Goodmana i przyszłego dorosłego Garncarz zagrają Jim Broadbent (profesor Horace Slughorn) i Mark Williams (Arthur Weasley) w Kredytobiorcy (1997). Później zagrał syna postaci Jodie Foster w 1999 roku Anna i Król przed kręceniem Garncarz kino.

Felton nie tylko wszedł w rolę Draco Malfoya. Musiał iść na przesłuchanie, tak jak wszyscy inni. Arogancja i brak zainteresowania Feltona ostatecznie przypieczętowały jego miejsce w obsadzie, przynajmniej według niego.

„Pewny siebie” i „arogancki” Felton okazał się idealny dla Draco Malfoya

„src=”https://www.youtube.com/embed/x8kshJO2PG0?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Obsadzenie aktorów dziecięcych na Harry Potter filmy nie były łatwym zadaniem. Reżyserzy castingu mieli pewne ścisłe zasady, których musieli przestrzegać, a ostatecznie sfinalizowanie obsady zajęło ponad rok. Radcliffe zabłysnął jako Chłopiec, który przeżył. Watson odwrócił się wspaniale jako Hermiona, a Grint zagrał Rona Weasleya do T.

Teraz wyobraź sobie Feltona jako Harry’ego lub Rona.

To mogło się wydarzyć. Felton przesłuchał obie role, mimo że nigdy nie czytał książek. Jednak „nonszalancki” stosunek Feltona do przesłuchań sprawił, że dostał rolę Draco Malfoya, jak powiedział The Guardian.

„Wydaje mi się, że dostałem tę rolę, ponieważ byłem nonszalancki i nie miałem pojęcia, o co komu chodzi. Czarodzieje w szafkach pod schodami? A z trzema starszymi braćmi szybko nauczysz się pewności siebie. Myślę, że Chris Columbus, reżyser, dostrzegł we mnie ten lekki brak zainteresowania i arogancję, co jego zdaniem mogłoby zadziałać dla Malfoya”.

Tom Felton

Felton jako Harry lub Ron wydaje się być naciągniętym, ale doskonale przyswoił sobie arogancję i szyderczą wyższość Malfoya w stosunku do innych czarodziejów. Jedyne, czego nie miał, to platynowoblond włosy Malfoya, które filmowcy utrwalili sporą ilością farby do włosów.

Podobieństwa podążały za Feltonem i Danielem Radcliffe podczas i po filmach o Harrym Potterze

” src=”https://www.youtube.com/embed/SUyCdnXZ9Lo?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Grali w filmach arcy wrogów, ale Felton i Radcliffe mieli podobieństwa podczas i po Garncarz franczyzowa.

Radcliffe nagle zyskał sławę grając Harry’ego, a efektem ubocznym była intensywna analiza, która według niego nie pozwalała mu żyć jak zwykłe dziecko. Felton może się odnosić. Zagrał złego czarodzieja tak dobrze, że wpłynęło to na jego popularność w prawdziwym życiu, zwłaszcza wśród płci przeciwnej.

Felton i Radcliffe będą mieli kolejne wspólne doświadczenie do omówienia podczas następnego spotkania. Post-Potterowa kariera Radcliffe’a rozpoczęła się na scenie. Pierwsza od dziesięcioleci rola sceniczna Feltona pojawia się na londyńskim West Endzie w 2:22 Opowieść o duchach w londyńskim teatrze Criterion. Felton był uczniem podstawówki, kiedy ostatni raz występował na scenie, i… 2:22 nie jest to łatwa droga powrotna do teatru.

„Jest wiele słów do nauczenia się” – powiedział Felton The Guardian. „To 140-stronicowy skrypt, a wszystko płynie tak bez wysiłku, że jedna mała czkawka wszystko psuje. Przez całe półtorej godziny na scenie są tylko cztery osoby, więc nie możesz upuścić piłki ani na chwilę.

Być może arogancja Feltona przesądziła o roli Draco Malfoya, ale w jego ostatnim występie aktorskim nie ma miejsca na fałszywą brawurę.

ZWIĄZANE Z: Tom Felton: Jaka jest wartość netto gwiazdy „Harry Potter” w 2022 roku?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button