Rozrywka

Gwiazda wojowników Klay Thompson ma zamiar zrobić duży krok

Getty Klay Thompson z Golden State Warriors.

Miniony rok był dla Golden State Warriors sezonem marzeń. Podczas gdy kontuzje szkodzą ich sezonowi przez cały rok, wszystko połączyło się przed sezonem. Stephen Curry wrócił z pełną mocą w pierwszej rundzie, Draymond Green był w stanie wyzdrowieć, a wszystko to zakończyło się ich czwartym tytułem w ciągu ośmiu lat.

Ale chyba najbardziej poruszającą fabułą z ostatniego sezonu był powrót Klaya Thompsona. Po dwóch latach nieobecności w grze z powodu kontuzji powrócił na kort, pomagając Warriors w ich dążeniu do kolejnych mistrzostw.

A teraz, wchodząc w następny sezon, powinien być w stanie odegrać jeszcze większą rolę w Warriors. Według CJ Holmesa z San Francisco Chronicle, Thompson powinien być w stanie wrócić do formy w przyszłym roku, poprawiając swoje podziały strzeleckie we wszystkich dziedzinach.

„Thompson miał mnóstwo czasu, aby wrócić pod nogi w tym okresie poza sezonem, co powinno zaowocować większą cierpliwością w ofensywie i lepszą wydajnością.

„Chociaż może być mu ciężko dorównać podziałom w sezonie 2017-18, strzela co najmniej 45% z pola i 42% z głębokich odczuć. W obronie, ostatni postsezon udowodnił, że nadal może się utrzymać” – napisał Holmes.

Te prognozy pojawiają się po sezonie, w którym Thompson czasami miał problemy z wydajnością.

Wydajność Thompsona była niespójna

Oczywiście każdy zawodnik, który po dwóch latach rehabilitacji kontuzji będzie musiał zmagać się w niektórych obszarach. Dla Thompsona była to efektywność. Nie był w stanie strzelać tak konsekwentnie, jak w poprzednich latach.

„Thompson wciąż odniósł kilka klasycznych występów w zeszłym sezonie, zdobywając 32 punkty w meczu 4 z Denver w rundzie otwarcia, 30 punktów w meczu 6 z Memphis w półfinale Konferencji Zachodniej i 32 punkty w meczu 5 z Dallas w finale Konferencji Zachodniej . Jednak jego największym problemem była wydajność – konsekwentne znajdowanie rytmu, którego potrzebuje każdy świetny strzelec.

„Czasami zakłócał przepływ ofensywy Warriors, naciskając zbyt mocno, co skutkowało słabym wyborem strzałów. Innym razem wyglądał świetnie, ale nie mógł ich powalić” – powiedział Holmes.

Niezależnie od tego, Thompson wciąż wyliczał solidne liczby w zeszłym sezonie. W 32 występach w sezonie zasadniczym w zeszłym roku Thompson grał 29,4 minuty na mecz. Uzyskiwał średnio 20,4 punktu, 3,9 zbiórki i 2,8 asysty przy 42,9% strzelaniu z boiska i 38,% strzelaniu zza trzypunktowej linii.

Ale teraz, wchodząc w swój dziesiąty sezon NBA, dwunasty, w tym lata kontuzjowane, Thompson powinien być gotowy do startu. Trener Steve Kerr wspomniał nawet, że Thompson powinien być bardziej konsekwentny w przyszłym roku.

Kerr: „Oczekuj, że będzie bardziej konsekwentny”

Podczas wywiadu z Damonem i Ratto w 95,7 The Game, Kerr zauważył, że dzięki swojej pracy poza sezonem Thompson powinien być gotowy do bardziej konsekwentnej gry w przyszłym sezonie.

— Klay jest właśnie w siódmym niebie — powiedział Kerr. „Nie może się doczekać rozpoczęcia obozu i spodziewałbym się, że będzie bardziej konsekwentny w tym roku, mając tylko tę bazę kondycyjną pod sobą i tę konsekwencję dobrego zdrowia i możliwości trenowania przez całe lato”.

Można śmiało powiedzieć, że Thompson powinien być gotowy do rozpoczęcia kolejnego sezonu.

Więcej Heavy on Warriors News

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button