Rozrywka

Gwiazdy, które zostały wyróżnione przez brytyjską rodzinę królewską: Paul McCartney, Emma Thompson i nie tylko

Wysoki zaszczyt! Jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień, jakie może otrzymać rodowity Brytyjczyk, jest tytuł damski lub rycerski członka rodziny królewskiej.

Królowa Elżbieta II, jej dzieci i wnuki mogą wręczać różne nagrody wzorowym obywatelom Rzeczypospolitej. Na oficjalnej stronie internetowej kraju tytuł rycerza lub damy jest przyznawany osobom, które mają „znaczący wkład w jakąkolwiek działalność, zwykle na poziomie krajowym”. Takie osiągnięcia są często postrzegane jako „inspirujące i znaczące, wymagające zaangażowania przez długi czas”.

Dawny Świetny brytyjski Bake Off sędzia Mary Berry otrzymał tytuł kobiecy w październiku 2021 r. za pośrednictwem najstarszych dzieci panującego monarchy, Książe Charles oraz Księżniczka Anna.

Powstań Dame Mary Berry! Gratulacje dla pisarza kulinarnego, prezentera telewizyjnego i byłego sędziego na @britishbakeoff która otrzymała dziś Damehood za zasługi dla sztuki kulinarnej od Księcia Walii” – ogłosiła wówczas rodzina królewska za pośrednictwem oficjalnej strony na Instagramie. “ Książę Walii i Księżniczka Królewska wręczyli odznaczenia ze wszystkich środowisk swoimi insygniami podczas dwóch inwestytur, które odbyły się dzisiaj w zamku Windsor.

Autorka książki kucharskiej została uhonorowana 50-letnią karierą kulinarną i radiową, a także zaangażowaniem w działalność charytatywną.

„Jestem niezwykle dumna i zaszczycona”, powiedziała BBC o nagrodzie. „Chciałbym tylko, żeby moi rodzice tu byli — patrzą w dół, a moje dzieci są bardzo podekscytowane. Moim celem jest przekazanie umiejętności, które tak bardzo kocham, ponieważ każdy musi codziennie gotować. Niezależnie od tego, czy jest to uczeń, czy cokolwiek to jest, musisz się wyżywić, więc dlaczego nie nauczyć się robić tego dobrze i czerpać z tego radość”.

Osobowość telewizyjna, która wcześniej razem piekła książę William oraz Księżna Kate dla niej Jagodowe Królewskie Święta specjalny w grudniu 2019 roku, dołączył do grona znakomitych rówieśników, którzy zdobyli podobne wyróżnienia, w tym takich jak Emma Thompson, Julie Andrews oraz Mick Jagger.

Książę Walii również nadał słynny zaszczyt śpiewakowi „Satisfaction” w grudniu 2003 roku.

„To wszystko było cudownie formalne” – powiedział Jagger Toczący Kamień następny Ceremonia.

Ze swojej strony, Późna noc aktorka została pasowana na rycerza przez księcia Cambridge w listopadzie 2018 roku za wkład w dziedzinie aktorstwa i dramatu.

„Kocham księcia Williama”, rzuciła wtedy dziennikarzom. „Znam go, odkąd był mały, i tylko się z siebie śmialiśmy. Powiedziałem: „Nie mogę cię pocałować, prawda?” A on powiedział: „Nie, nie!””.

Kontynuowała: „Jeśli jesteś pierwszy, musisz być bardziej formalny w takiej sytuacji, ale on wygląda wspaniale i świetnie sobie radzi. Powiedział: „Ten dzień nie dotyczy mnie, chodzi o ciebie”.

Przewiń poniżej, aby dowiedzieć się, które inne gwiazdy zostały pasowane na rycerza przez członków rodziny królewskiej:

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button