Rozrywka

Gyatt to najnowszy kawałek slangu krążący w TikTok, ale co to znaczy?

Częścią piękna TikTok jest sposób, w jaki aplikacja pomaga w szerszym rozpowszechnianiu terminów slangowych. Czasami podczas korzystania z aplikacji może się wydawać, że poruszasz się w innym języku, nawet jeśli wiele z widocznych słów jest znajomych. Jednak dla każdego normalnego angielskiego słowa istnieje również wiele terminów slangowych, które zostały spopularyzowane w TikTok. Najnowszy, gyatt, wprawia w zakłopotanie wielu użytkowników.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąCo oznacza gyatt na TikTok?

Użytkownicy, którzy widzieli słowo gyatt użyte w filmie lub w podpisie, mogą się zastanawiać, co ono oznacza, ale jak się okazuje, znaczenie tego słowa jest w rzeczywistości dość proste. Termin ten jest skróconą wersją wyrażenia „do cholery”. Wyrażenie to zostało po raz pierwszy użyte przez streamera YourRAGE, który używał go za każdym razem, gdy widział, jak ktoś wykrzywia się podczas transmisji.

Źródło: Getty ImagesArtykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Odkąd po raz pierwszy wprowadził ten termin, naturalnie trafił on do różnych zakątków Internetu i ostatecznie zaczął pojawiać się również w TikTok. Ten konkretny kawałek slangu nie jest w rzeczywistości taki nowy i istnieje od co najmniej roku. W tym czasie zgromadził miliony wyświetleń na TikTok, mimo że jednym z problemów związanych z frazą jest to, że istnieje wiele sposobów jej przeliterowania.

Użytkownicy TikTok nie chcą, aby inni wiedzieli, co to znaczy.

Chociaż słowo to rozprzestrzenia się w TikTok, ci, którzy go używają, w rzeczywistości dość ciężko pracują, aby inni nie wiedzieli, co to znaczy. Istnieje wiele filmów i postów na TikTok od użytkowników, którzy nie rozumieją tego słowa, i wydaje się, że większość osób, które znają, nie chce pomóc. Chcą, aby wiedza była zamknięta dla mniejszego podzbioru użytkowników TikTok.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamaGYAT może również oznaczać „zbierz swój akt razem”.

Istnieje nawet alternatywna definicja gyat krążąca w Internecie, która sugeruje, że słowo to oznacza „zbierzcie się do działania”. Być może w ten sposób niektórzy ludzie go używają, ale jest to także rodzaj czerwonego śledzia, który pomaga zmylić tych, którzy chcą zrozumieć, jaka definicja jest najczęstsza. W tym przypadku gyat najczęściej oznacza „cholera” lub coś podobnego.

Dlaczego ludzie mówią GYAT, kiedy chodzę po strumieniu ludzi?

— Davisss (@imdavisss) 12 lipca 2021 r. Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamyWarunki slangu są w całym TikTok.

Język ciągle się zmienia i ewoluuje, a media społecznościowe pracowały tylko nad przyspieszeniem tego procesu. Nowe terminy slangowe zawsze pojawiają się na platformach takich jak TikTok, które wymagają wyjaśnienia. Czasami te nowe terminy są skrótami lub skróceniami innych fraz, a innym razem po prostu rozszerzają definicję słowa, które ludzie prawdopodobnie już znają.

Nadążanie za ciągle zmieniającą się naturą języka online może być trudne, a niektóre z tych słów mogą nie istnieć na dłuższą metę. Inni mogą jednak ostatecznie wejść do języka głównego nurtu i pomogą angielskiemu ewoluować w zupełnie nowych kierunkach, wszystko dlatego, że ktoś wymyślił słowo online.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button