Rozrywka

Handel ze Steelers byłby „najlepszym scenariuszem” dla niedźwiedzi” Teven Jenkins: Analityk

Jonathan Daniel/Getty Images Teven Jenkins #76 z Chicago Bears blokuje DJ Wonnum #98 z Minnesota Vikings 20 grudnia 2021 r.

Powszechna opinia wśród obserwatorów NFL jest taka, że ​​Pittsburgh Steelers mogliby korzystać z ulepszeń w obu ofensywnych miejscach ataku. Stąd sugestia The Draft Network, aby Steelerowie podjęli próbę przejęcia 24-letniego ataku Tevena Jenkinsa, który jest obecnie w bloku handlowym, jak twierdzą Ian Rapoport i Mike Garafolo z NFL Network.

„Niedźwiedzie otrzymały telefony i przeprowadziły rozmowy handlowe” o nim, mówi Rapoport. „Poprzedni wybór z drugiej rundy wzbudził zainteresowanie w oparciu o jego potencjał. Sytuacja do obejrzenia.

#Niedźwiedzie otrzymały telefony i przeprowadziły rozmowy handlowe skupione wokół OT Teven Jenkins, źródła mówią mi i @MikeGarafolo. Były typ z drugiej rundy wzbudził zainteresowanie w oparciu o jego potencjał. Sytuacja do obejrzenia.

— Ian Rapoport (@RapSheet) 1 sierpnia 2022 r.

Najnowsze wiadomości Steelers prosto na Twoją skrzynkę! Dołącz do biuletynu Heavy on Steelers tutaj!

Dlaczego niedźwiedzie chcą poruszyć Tevena Jenkinsa?

Fakt, że Bears już teraz chcą rozstać się z wyborem drugiej rundy w 2021 roku, jest sam w sobie godny uwagi, chociaż Jenkins został powołany przez poprzedniego dyrektora generalnego Ryana Pace’a, a nie przez obecny reżim.

Jenkins – który jest wymieniony na 6 stóp – 6 i 320 funtów – został wybrany na 39. miejsce w zeszłorocznym drafcie z Oklahoma State, ale opuścił pierwsze 11 meczów swojego debiutanckiego sezonu po operacji mającej na celu rozwiązanie problemów z kręgosłupem, które przeszkadzały go podczas jego kariery w college’u. Ale zagrał w ostatnich sześciu meczach sezonu zasadniczego (z dwoma startami), pozwalając na dwa sakwy i popełniając siedem rzutów karnych w 160 ofensywnych snapach, zgodnie z Pro Football Focus.

Szybko do tego lata, a Jenkins opuścił ostatnie sześć treningów na obozie treningowym Bears, rzekomo z powodu niewielkiej kontuzji. Ale według Davida Kaplana z NBC Sports Chicago, prawdziwym problemem jest „wysoki poziom rozłączenia między Tevenem a nowym sztabem szkoleniowym, zwłaszcza Chrisem Morganem, nowym trenerem linii ofensywnej”, który był asystentem trenera linii ofensywnej w Pittsburghu w zeszłym sezonie , ale dołączył do zespołu Chicago w lutym 2022 roku.

„Jako jedna osoba… bliska zespołowi powiedziała mi: 'On jest ich najbardziej utalentowanym liniowym, ale słyszę też, że jest szalenie niedojrzały’” – dodał Kaplan.

„Były pytania dotyczące dojrzałości Jenkinsa i ogólnego podejścia, ale główny trener Steelers, Mike Tomlin, już wcześniej z powodzeniem radził sobie z trudnymi osobowościami” — przekonuje Justin Melo z The Draft Network. „Praca pod okiem Tomlina może stanowić najlepszy scenariusz dla Jenkinsa” – podsumowuje, po tym, jak zaadresował już „znaki zapytania” wokół lewego napastnika Dana Moore’a Jr. i prawego napastnika Chuksa Okorafora.

Czy Steelers może zainteresować się Teven Jenkinsem?

Nie jest wykluczone, że Steelers mogli rozmawiać z Niedźwiedziami o Jenkinsie. W kwietniu 2021 r. Tony Pauline z Pro Football Network wskazał, że Jenkins był jednym z dwóch ofensywnych liniowych branych pod uwagę przy wyborze Pittsburgha w pierwszej rundzie, jeśli uciekający Najee Harris był już poza planszą.

Co więcej, Steelerowie odbyli przed projektem spotkanie z Jenkinsem, według blackandgoldnation.com, co sugeruje pewien minimalny poziom zainteresowania.

Zdobycie go też nie byłoby zbyt drogie, przynajmniej nie z finansowego punktu widzenia. Nowy zespół będzie odpowiedzialny za jego pensję w wysokości 1 041 266 USD w 2022 r., a jego pensje wzrosną do 1 422 532 USD w 2023 r. i 1 803 798 USD w 2024 r., zgodnie z overthecap.com. Wydaje się wątpliwe, że Bears może prosić w zamian o coś więcej niż wybór w połowie rundy.

Jeśli chodzi o to, czy Steelers byliby skłonni zaryzykować Jenkinsa, nie ma potrzeby lewego wślizgu, z wyjątkiem przypadku kontuzji drugiego roku Dana Moore’a Jr., byłego picka z czwartej rundy (Texas A&M ), który w swoim debiutanckim roku rozpoczął 16 meczów. Wcześniej w tym roku były rozgrywający Steelers, Ben Roethlisberger, powiedział, że Moore będzie „lewym zawodnikiem przyszłości dla tej drużyny piłkarskiej i będzie w tym bardzo dobry”. Niedawno były strażnik ofensywny Steelers, Ramon Foster, zasugerował, że Moore ma potencjał do Hall of Fame.

Jeśli chodzi o prawą stronę linii, Steelers podpisali z Chuksem Okoraforem nowy trzyletni kontrakt za 29,25 USD w marcu 2022 r., ale umowa jest tak skonstruowana, że ​​mogą odejść od niego po tym sezonie bez zbyt dużego martwy pułap pieniędzy trafiony.

Tymczasem Steelerom brakuje opcji głębi w ataku, więc zawsze istnieje możliwość, że zespół spróbuje dodać talent taki jak Jenkins jako projekt głębi / rozwoju, ponieważ ma doświadczenie w graniu zarówno lewym, jak i prawym wślizgiem.

Śledź stronę Heavy on Steelers, aby uzyskać najnowsze wiadomości, plotki i treści!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: • Steelers podpisał kontrakt z byłym wyróżnieniem stanu Ohio, weteran RB umieszczony na IR • Początkujący Steelers biegnący z powrotem na obozie szkoleniowym „wybitny” • Były Steelers LB pracuje dla Broncos; Byli Steelersi CB podpisują kontrakty z Tytanami• Steelers mają „obowiązkowego” obrońcę latającego pod radarem• Chase Claypool Steelersa ma śmiałą prognozę dla debiutanta WR George’a Pickensa

Więcej ciężkich na Steelers News

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button