Aktualności

Harry i Meghan siedzieli obok króla Karola III na pogrzebie królowej

Książę Harry i Meghan Markle zasiedli na jednym z najważniejszych stanowisk podczas pogrzebu królowej Elżbiety II w poniedziałek po tym, jak para znalazła się z dala od starszych członków rodziny królewskiej zaledwie trzy miesiące temu podczas platynowego jubileuszu monarchy.

Po przejściu z Westminster Hall, gdzie leżało ciało królowej, do Westminster Abbey, wraz ze swoim bratem księciem Williamem, Harry dołączył do Meghan z innymi członkami rodziny królewskiej, aby zająć miejsca u stóp głównego ołtarza.

Harry, Meghan i król Karol III
Książę Harry, Meghan Markle i król Karol III (wstawka) sfotografowani na pogrzebie królowej Elżbiety II, 19 września 2022 r. Harry i Meghan siedzieli z królem i innymi starszymi członkami rodziny królewskiej podczas nabożeństwa.
GEOFF PUGH / POOL / AFP przez Getty Images / Christopher Furlong / Getty Images / Joshua Bratt – WPA Pool / Getty Images

Harry i Meghan siedzieli bezpośrednio za królem Karolem III i królową Camillą, obok ich królewskich kuzynów, księżniczek Beatrice i Eugenii oraz księcia Edwarda i Sophie, hrabiny Wessex.

W rzędzie w jednej linii z królem i królową, ale oddzielonym od głównej części rodziny królewskiej małą przedzieloną nawą, siedzieli książę i księżna Walii oraz ich dwoje dzieci, książę Jerzy 9 lat i księżniczka Charlotte 7 lat. .

Ten układ nawiązuje do nabożeństwa Platynowego Jubileuszu, podczas którego William i Kate siedzieli blisko Karola i Camilli, a Meghan i Harry siedzieli w drugim rzędzie po przeciwnej stronie nawy katedry św. Pawła.

Księcia Harry'ego i Meghan Markle na pogrzebie
Książę Harry i Meghan Markle siedzieli za królem Karolem III podczas pogrzebu królowej Elżbiety II, 19 września 2022 r.
BEN STANSALL / POOL / AFP przez Getty Images

W czasie jubileuszu siedzenie Harry’ego i Meghan z dala od starszych członków rodziny królewskiej zostało zinterpretowane przez niektórych w mediach społecznościowych jako forma kary za odejście pary od rodziny królewskiej i szczere mówienie o negatywnych aspektach ich doświadczeń od czasu ich ślub w 2018 roku.

Biograf Tom Bower, zadeklarowany krytyk Meghan i monarchista, stwierdził w wywiadzie promującym jego książkę Zemsta: Meghan, Harry i wojna między Windsoramiże powiedziano mu, że sama królowa zatwierdziła plan miejsc jubileuszowych.

Bower powiedział gospodarzowi GB News Danowi Woottonowi w lipcu, że Harry i Meghan poprosili biletera, aby usiadł bliżej przejścia, co zostało odrzucone, gdy powiedziano mu, że monarcha dokonał ustaleń.

Mówię do Newsweek Bower powiedział wówczas, że powtórzył informacje przekazane mu przez „nienaganne źródło”. Pałac Buckingham odmówił komentarza.

Platynowe miejsce jubileuszowe Harry i Meghan
Na tym zdjęciu książę Harry i Meghan Markle siedzą z dala od starszych członków rodziny królewskiej podczas nabożeństwa platynowego jubileuszu 3 czerwca 2022 r.
Aaron Chown – WPA Pool/Getty Images

Harry i Meghan przebywali w Wielkiej Brytanii w czasie, gdy królowa zmarła podczas umówionej wizyty, aby wziąć udział w wielu ważnych uroczystościach charytatywnych.

Para pozostała w Wielkiej Brytanii przez dziesięciodniowy okres żałoby narodowej, choć nie wiadomo, kiedy powrócą do swojego domu w USA, gdzie ich młody syn, 3-letni Archie, uczęszcza do przedszkola.

Po doniesieniach o napięciach między Sussexes a resztą rodziny królewskiej od czasu, gdy para zrezygnowała ze swoich ról roboczych, by w 2020 roku dążyć do niezależności finansowej, w dniach po śmierci królowej nastąpił pokaz jedności królewskiej.

Dwa dni po śmierci królowej Harry i Meghan po raz pierwszy pojawili się razem z Williamem i Kate od czasu ich ostatniego oficjalnego zaręczyn jako pracująca rodzina królewska w 2020 roku. Obie pary oglądały kwiatowy hołd dla królowej przed zamkiem Windsor, zanim William zawiózł ich do innej części osiedla Windsor.

Pary ponownie spotkały się w Pałacu Buckingham, aby odebrać trumnę królowej z powrotem do Pałacu Buckingham przed położeniem się w stanie, a William i Harry pojawili się obok siebie, aby przejść procesje za trumną do Westminster Hall i Westminster Abbey.

Pogrzeb królowej Elżbiety II
Książę Harry i Meghan Markle wzięli udział w procesji pogrzebowej królowej Elżbiety II w opactwie Westminster, 19 września 2022 r.
BEN STANSALL / POOL / AFP przez Getty Images

Po nabożeństwie pogrzebowym, które obejmowało kilka ulubionych hymnów zmarłej królowej i odczytanie przez premier Wielkiej Brytanii Liz Truss, trumna królowej została przywieziona w procesji do Wellington Arch, gdzie zostanie zabrana do Windsor, aby ostatecznie zostać pochowana obok męża, księcia Filipa, który zmarł w kwietniu ubiegłego roku.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button