Aktualności

„Heartbroken” Tom Brady musi pokonać poważną przeszkodę, aby zdobyć swój ósmy pierścień Super Bowl

Przegrana Super Bowl z pewnością bardziej boli, ale Tom Brady wciąż nie może uniknąć pozorów złamanego serca, mimo że nie rozegrał jeszcze meczu w swoim 45-letnim sezonie. Podczas gdy Tampa Bay Buccaneers mają czas na przetasowanie swojego składu, utrata jednego z najbardziej doświadczonych graczy sprawia, że ​​droga TB12 do numeru ósmego jest znacznie trudniejsza.

W rzeczywistości, między nagłą emeryturą a wyniszczającą kontuzją, Buccaneers mają przed sobą przeszkodę, która może uniemożliwić im zdobycie Trofeum Lombardiego po raz drugi w ciągu trzech lat.

Zaufane centrum Toma Brady’ego, Ryan Jensen, może przegapić cały sezon NFL 2022

Jak szybko wszystko może się zmienić w NFL. Pomimo wejścia na obóz treningowy z czymś, co wyglądało na zaawansowaną ofensywę, Buccaneers od razu doznali znaczącego ciosu, gdy Ryan Jensen upadł na ziemię w okresie 11 na 11. W zeszły piątek Ian Rapoport z NFL Network napisał na Twitterze, że zawodnik Pro Bowl z Tampy prawdopodobnie opuści sezon 2022.

Chociaż jest trochę nadziei, że Jensen uniknął kontuzji kolana kończącej sezon, szanse na to, że będzie grał, są niewiarygodnie małe. 31-latek nie opuścił meczu, odkąd dołączył do Buccaneers w 2018 roku.

Szanowany zarówno za przywództwo, jak i grę na boisku, jest oczywiste, że bolesna porażka Jensena i potencjalna nieobecność na cały sezon wpłynęły na jego kolegów z drużyny. W poniedziałek kolega z baterii centrum rozmawiał z mediami o sytuacji.

– Załamany tym, co stało się z Ryanem – powiedział Brady. „To zajmie trochę czasu, ale Hainsey musi wkroczyć do pracy i wykonać świetną robotę”.

Siedmiokrotny mistrz Super Bowl może przetwarzać stratę Jensena, ale będzie musiał szybko nawiązać silną więź z Robertem Hainseyem, który wybrał trzecią rundę 2021 roku. 6 stóp-4, 306-funtowy produkt Notre Dame zagrał tylko 31 ofensywnych snapów jako debiutant, więc nastąpi znaczne obniżenie doświadczenia w stosunku do jego sprawdzonego w boju poprzednika.

Jensen nie jest jedyną znajomą twarzą, której brakuje w ofensywnej linii Buccaneers

Tom Brady i Ryan Jensen z Tampa Bay Buccaneers w akcji przeciwko New York Giants na stadionie MetLife 02 listopada 2020 r. | Jim McIsaac/Getty Images

Chociaż Brady cieszył się głównie doskonałą ochroną podczas swoich pierwszych dwóch lat w Tampie, może być w kolejce, aby przyjąć więcej kar w 2022 roku. W rzeczywistości, po wchłonięciu 21 worków w 2020 roku i 22 rok temu, liczba ta może z łatwością wzrosnąć w tym sezonie .

Choć byłoby niesprawiedliwe nazywanie ofensywnej linii Buccaneers słabością, z pewnością nie jest to ani trochę tak silne, jak w erze Brady’ego. Legendarny rozgrywający nie tylko będzie musiał działać bez jednego z najpotężniejszych ośrodków w lidze, ale także będzie musiał polegać na nieznanej mu twarzy, aby zastąpić jeden z nielicznych głównych odejść drużyny poza sezonem.

Łatwo zapomnieć, że Tampa straciła już jednego ze swoich najlepszych graczy kilka miesięcy temu, kiedy Ali Marpet oficjalnie odszedł z futbolu w lutym. Pomimo tego, że 28-latek był w środku swojej potęgi, niespodziewanie ogłosił przejście na emeryturę, kończąc karierę, która obejmowała 101 startów i swoją pierwszą selekcję Pro Bowl w 2021 roku.

Decyzja Marpeta o zawieszeniu kasku i ochraniaczy na ramiona na dobre dała Buccaneersom możliwość rozpoczęcia sezonu z nową lewą gardą po raz pierwszy od przejęcia jego funkcji w 2018 roku. zespół prawdopodobnie zwróci się do byłego wolnego agenta Aarona Stinniego lub debiutanta z drugiej rundy Luke’a Goedeke.

Każdy z tych zawodników jest wyraźnym spadkiem w stosunku do Marpeta, a perspektywa rozpoczęcia nowej (i niedoświadczonej) lewej gardy obok zawodnika z drugiego roku, który w pierwszej kolejności występował w kolejce na studiach, wydaje się mniej niż idealna dla rozgrywającego, który jest surowym podającym kieszonkowym.

Czy 45-letni Brady poniesie konsekwencje strat na linii ofensywnej? Podczas gdy były kolega z drużyny New England Patriots, Shaq Mason, ma zacząć od prawej gardy, jasne jest, że Buccaneers nie są tak silni w całym wnętrzu.

A jeśli pojawią się problemy z ochroną, można się zastanowić, czy metoda TB12 i słynne brutalne masaże Alexa Guerrero mogą utrzymać GOAT w najlepszym wydaniu w tym, co może być jego ostatnim sezonem NFL.

Statystyki dzięki uprzejmości Pro Football Reference

Polub Sportscasting na Facebooku. Śledź nas na Twitterze @kasa_kasa i zasubskrybuj nasz kanał YouTube.

POWIĄZANE: Fani Patriotów mogą oficjalnie obwiniać kogoś innego niż Bill Belichick za łamiące serce wyjście Toma Brady’ego

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button