Rozrywka

„Heartless”: Bette Midler zatrzasnęła tweeta „Spróbuj karmić piersią” w związku z niedoborem formuły

Podczas niszczycielskiego niedoboru mleka modyfikowanego Bette Midler radziła matkom, aby po prostu „SPRÓBOWAŁY KARMIENIA PIERSIĄ” i została mocno ukarana za „tępy” i głupie oświadczenie w piątek, 13 maja.

Stephanie Ruhle, prezenterka MSNBC, napisała na Twitterze o niedoborach w czwartek, 12 maja, nazywając to „niesamowitym tajnym oligopolem”. Twierdziła, że ​​3% amerykańskich korporacji zdominowało 90% rynku i że rygorystyczne przepisy, zachęcane przez lobbing, uniemożliwiają sprzedaż zagranicznych formuł. „Nazwij inną branżę/sektor/produkt w ten sposób” – powiedział Ruhle. Na co Bette Midler odpowiedziała: „SPRÓBUJ KARMIENIA PIERSIĄ! Jest bezpłatne i dostępne na żądanie”. Jednak jej uwaga nie uwzględniała tego, że młode matki czasami nie produkują wystarczającej ilości mleka, aby nakarmić swoje noworodki i muszą polegać na mleku modyfikowanym. Inni doświadczają problemów z przystawianiem do piersi ze swoimi dziećmi lub wychowują adoptowane dziecko lub muszą stosować mieszankę dla niemowląt, aby zrównoważyć wymagania dotyczące zatrudnienia z koniecznością pielęgniarstwa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gubernator Wirginii Zachodniej Jim Justice zatrzasnął się za to, że poprosił Bette Midler o pocałowanie „heinie” jego psa

Bette Midler przeprasza za nazwanie mieszkańców Wirginii Zachodniej „biednymi i niepiśmiennymi”

Niedobory formuł, które rozpoczęły się w 2020 r., drastycznie wzrosły w ostatnich tygodniach z powodu ograniczeń kadrowych i wycofywania produktów. Według firmy analitycznej Datasembly, 43 procent formuł było niedostępnych w zeszłym tygodniu. Według Abbot Nutrition, firmy odpowiedzialnej za wycofanie, może to potrwać od ośmiu do 10 tygodni. Karmienie piersią lub używanie mleka matki będzie niemożliwe dla wielu młodych matek.

Ilyse Hogue, autorka i była prezes NARAL Pro-Choice America, powiedziała, że ​​nie produkuje wystarczającej ilości mleka, aby odpowiednio wyżywić swoje bliźnięta. Powiedziała: „Bette, z całym szacunkiem, to bardzo złe ujęcie. Miałam bliźniaki. Nie wyprodukowałam wystarczającej ilości mleka dla obojga. Bez formuły musiałabym wybrać, które z nich zjeść. które są oddzielone od matek rodzących bardzo młodo”.„Dość bezduszna i okropna rzecz do powiedzenia kobietom, które nie mogą karmić piersią, Bette” – odpowiedział jeden z użytkowników Twittera. „To o wiele bardziej powszechne, niż myślisz… usuń to”.Inny użytkownik Twittera stwierdził, że „walczyła” o karmienie piersią swojego dziecka, ale w końcu zrezygnowała z powodu stresu, jaki wywołał u niej i jej dziecka. Napisała: „Kocham cię Bette, ale to nie jest w porządku. Walczyłam o karmienie piersią mojego syna, on nadal chudł, pomimo moich najlepszych starań, w tym ekspertów od laktacji. To było emocjonalne i czułam się jak porażka i po 3 miesiącach zmieniłam się do formułowania, ze względu na stres, jaki wywiera na mnie i mojego syna.”Jeden z użytkowników argumentował, że zanim sproszkowana mieszanka dla niemowląt stała się łatwo dostępna, głównie czarne „mamki” opiekowały się dziećmi innych ludzi kosztem własnych. „Karmienie piersią NIGDY nie było darmowe i dostępne… Wszyscy braliście od matek mleko matki przeznaczone dla dzieci Black and Brown” – powiedział jeden z użytkowników Twittera.W wieku 41 lat Midler urodziła w 1986 roku córkę Sophie Von Haselberg. Według ekspertów karmienie piersią nie rozwiąże kryzysu formuły. Podczas gdy wiele noworodków może być wystarczająco odżywionych przez matki, dr Rebekah Diamond stwierdziła niedawno w artykule wstępnym w wiadomościach NBC, że większość niemowląt będzie potrzebowała mieszanki, aby poprawić ich odżywianie. Problemy zdrowotne, brak czasu na odciąganie mleka w ciągu dnia pracy i alergie mogą utrudniać nowym rodzicom zapewnienie wystarczającej ilości mleka dla ich noworodków.

Jeśli masz dla nas wiadomość lub interesującą historię, skontaktuj się z nami pod numerem (323) 421-7514

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button