Rozrywka

Henry Silva „Mandżurskiego kandydata” zmarł w wieku 95

Aktor Henry Silva, najbardziej znany z roli Chunjina w filmie The Mandżurian Candidate z 1962 roku, zmarł w wieku 95 lat.

Syn gwiazdy potwierdził Variety, że aktor – znany również z grania twardziela w wielu filmach, w tym w Ocean’s Eleven z lat 60. – zmarł 14 września 2022 roku.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Ponieważ fani i inne gwiazdy Hollywood dzielą się wzruszającymi hołdami, by oddać szacunek Henry’emu i jego bliskim, wielu zastanawia się nad przyczyną śmierci Henry’ego Silvy. Oto wszystko, co wiemy.

Źródło: GETTY IMAGESArtykuł jest kontynuowany pod reklamąJaka była przyczyna śmierci Henry’ego Silvy?

Hollywood straciło kolejną ikonę. Syn Henry’ego, Scott, powiedział Variety, że jego ojciec zmarł w Motion Picture and Television Country House and Hospital w Woodland Hills w Kalifornii z przyczyn naturalnych.

W publikacji zauważono, że śmierć aktora po raz pierwszy ogłosiła córka Deana Martina, Deana Martin, za pomocą posta na Twitterze.

„Nasze serca są złamane po stracie naszego drogiego przyjaciela Henry’ego Silvy, jednego z najmilszych, najmilszych i najbardziej utalentowanych ludzi, których miałem przyjemność nazywać moim przyjacielem. Był ostatnią żyjącą gwiazdą oryginalnego Ocean’s Eleven Movie. Kochamy cię Henry, za tobą tęsknimy” – czytamy w tweecie.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Henry’ego Silvę (@henrysilvaofficial)

Scott powiedział, że fani mogą dzielić się wszelkimi wyrazami uznania i kondolencjami w komentarzach na oficjalnych kontach Henry’ego Silvy w mediach społecznościowych na Facebooku, Instagramie i Twitterze.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Getty Images

Aktorzy Gary Busey i Henry Silva na przyjęciu oscarowym w 2001 roku

Henry Silva w swojej karierze zdobył prawie 150 punktów aktorskich.

W życiu wszystko, o co możemy prosić, to mieć szczęście, aby zarabiać na życie to, co kochamy, a Henry z pewnością otrzymał ten przywilej. Przez lata Henry prezentował swoje umiejętności aktorskie w wielu uznanych przez krytyków filmach i serialach telewizyjnych, w tym Alfred Hitchcock przedstawia w 1956 roku jako Harry Silver, oryginalny Ocean’s Eleven jako Roger Corneal w 1960 roku, serial Nietykalni z początku lat 60., w którym wcielił się w postać Małego. Charlie Sebastino aka Joker i nie tylko.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Chociaż mieszkaniec Harlemu przed większością naszych czasów robił wielkie fale w świecie rozrywki, jego dziedzictwo i etyka pracy nadal inspirowały masy.

Źródło: GETTY IMAGES

Henry Silva zostawia swoich dwóch synów, Michaela i Scotta.

Nasze myśli są z rodziną, fanami i bliskimi Henry’ego Silvy.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button