Aktualności

Hiszpańskie przepisy dotyczące klimatyzacji zaczynają obowiązywać, pozostawiając turystów narzekających na „nieznośne” upały

W MADRYCIE – Turyści narzekają, że niektóre hiszpańskie hotele wydają się wyłączać klimatyzację w swoich pokojach wbrew nowym zasadom oszczędzania energii.

Hotele, restauracje, sklepy i bary muszą ograniczyć klimatyzację do temperatury nie niższej niż 27°C, zgodnie z rządowym zarządzeniem, które weszło w życie w zeszłym tygodniu.

Ograniczenia temperaturowe nie dotyczą obszarów prywatnych, takich jak pokoje hotelowe, gdzie klimatyzację można regulować na dowolnym poziomie.

Jednak niektórzy turyści skarżyli się, że hotele, w których zatrzymali się na Majorce, albo wyłączyły klimatyzację, albo podniosły ją do poziomu powyżej 27°C, który jest wymagany tylko w miejscach publicznych.

Alexandra Smith, która prowadzi kanał Mallorca Under The Sun na You Tube, powiedziała, że ​​otrzymała wiadomości od turystów, którzy twierdzili, że systemy klimatyzacji w hotelach wydawały się być włączane, powodując duszność w pokojach.

Karen Huffman, która przebywała w Inturotel Cala Azul Garden w Cala d’Or 15 sierpnia, napisała na stronie pani Smith: „Zauważyliśmy dużą zmianę w naszym hotelu zarówno w jadalni, jak i pokoju u ostatniej pary dni.

„Byliśmy w Cala d’Or przez ostatnie dwa tygodnie, wracając dzisiaj do domu, ale ostatnia noc była nie do zniesienia. Doszło do punktu, w którym myśleliśmy, że klimatyzacja jest zepsuta, a odbiór wysłał konserwatora.

Dodała: „Był pełen przeprosin, że nie może nic zrobić i że hotel podniósł temperaturę. Powiedział, że to śmieszne, kiedy jesteś na wakacjach. Jesteśmy w środku fali upałów i płacimy za hotel, aby mieć klimatyzację, a oni równie dobrze mogli ją wyłączyć.

Kiedy i próbował skontaktować się z Inturotel Cala Azul Garden, nie otrzymał odpowiedzi.

Claire Butler, która przebywała w AluaSun Continental Park Hotel & Apartments, napisała: „Jesteśmy tu od wtorku i na pewno zauważyliśmy zmianę w klimatyzacji, odkąd byłam tu kilka razy.

„To naprawdę wpływa na przygotowanie się do wyjścia w ciągu dnia, a jeszcze bardziej wieczorem po prysznicu (pomimo chłodnych pryszniców) temperatura jest zbyt wysoka jak na pokój hotelowy w tym upale”.

Opowiedział AluaSun Continental Park Hotel & Apartments i aby goście mogli ustawić temperaturę we własnych pokojach hotelowych.

Tony Gregory, który przebywał w TUI Suneo w Santa Ponsa, powiedział, że klimatyzacja w jego pokoju prawie nie wieje.

MADRYT, HISZPANIA - 08 sierpnia: Wysokie temperatury utrzymywały się w stolicy Hiszpanii, Madrycie, Hiszpania, 08 sierpnia 2022 r. Madryt jest czwartym miastem na świecie z największą liczbą zgonów z powodu ekstremalnych upałów, według badania przeprowadzonego przez Carbon Brief, brytyjska organizacja zajmująca się badaniem wydarzeń klimatycznych.  Hiszpańska Państwowa Agencja Meteorologiczna informuje, że 13 społeczności jest w stanie żółtego alarmu z powodu wysokich temperatur i silnych wiatrów, które w różnych częściach kraju osiągają prawie 40 stopni Celsjusza.  (Zdjęcie: Diego Radames/Agencja Anadolu za pośrednictwem Getty Images)
Hiszpania doświadczyła rekordowych temperatur, a jej rząd próbuje przekonać konsumentów do ograniczenia zużycia energii (zdjęcie: Diego Radames/Agencja Anadolu via Getty)

„Nie wiem, czego się spodziewać, ale jeśli ma klimatyzację, z pewnością powinno być chłodno. Szkoda naprawdę, gdy spędzasz tysiące na tydzień” – napisał.

Pan Gregory powiedział, że przedstawiciel TUI zasugerował wynajęcie wentylatorów z hotelu i powiedział, że firma wakacyjna zwróciła koszty.

„Wszystko to zostało posortowane natychmiast, co było bardzo dobre ze strony TUI. Wynajęcie kibiców na tydzień nie jest drogie, jeśli nie wyjdzie to innym” – powiedział. Skontaktowano się z TUI w celu uzyskania komentarza.

Rachel Cousins ​​z Londynu napisała w tym tygodniu: „Mamy odlecieć na Majorkę w czwartek. Po tym, jak byliśmy w Londynie w 35 stopniach Celsjusza bez klimatyzacji i cierpimy z powodu zmęczenia cieplnego, zastanawiamy się nad zamianą naszych lotów na inne”.

Pani Smith, która pochodzi z Dorset, ale mieszka w Hiszpanii od 16 lat, powiedziała, że ​​niektóre hotele rozszerzyły nowe ograniczenia na pokoje hotelowe.

„Trudno stwierdzić, czy te hotele były nadgorliwe, czy wczasowicze właśnie mieli problemy z klimatyzacją. Zaskoczyła mnie reakcja na moje wcześniejsze posty, w których stwierdzono, że środki te dotyczą tylko obszarów publicznych, a nie prywatnych” – powiedziała. i.

Powiedziała, że ​​ludzie, którzy się z nią skontaktowali, pochodzili z Wielkiej Brytanii, ale także z Holandii i Skandynawii.

Zgodnie z rządowymi środkami sklepy i inne placówki muszą zamykać drzwi, aby powstrzymać ucieczkę zimnego powietrza i muszą wyłączać światła o 22:00. Zimą systemy grzewcze można obracać tylko do 19°C.

Teresa Ribera, hiszpańska minister środowiska, powiedziała, że ​​celem tych środków nie było „prześladowanie, ale podnoszenie świadomości”.

Jednak szefowie turystyki i konserwatywna opozycja Partia Ludowa sprzeciwiali się nowym przepisom, obawiając się, że zaszkodzą one sektorowi turystycznemu kraju, który został zdewastowany przez pandemię.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button