Rozrywka

Hurricane Fiona Track: Radar wyjścia na ląd na Dominikanie

Getty Młody chłopak jeździ na rowerze nad morzem w Nagua na Dominikanie, 19 września 2022 r., gdy przez kraj przejeżdża huragan Fiona.

Według stacji meteorologicznych huragan Fiona wylądował dziś na Dominikanie, pozostawiając miliony ludzi bez prądu w Puerto Rico. Radar pokazuje, że huragan zmierza w kierunku Oceanu Atlantyckiego, gdzie oczekuje się, że jego intensywność wzrośnie w kierunku Bahamów oraz Turks i Caicos, zanim ruszy w kierunku Nowej Szkocji.

Według The Weather Channel, Portoryko nadal spotyka się z ulewami powodującymi poważne powodzie i lawiny błotne. Jak donosi The Weather Channel, tor huraganu Fiona zmierza na północ, w kierunku południowo-zachodniego Atlantyku.

Oto, co musisz wiedzieć:

Ścieżka huraganu Fiony pokazuje, że prawdopodobnie jutro uderzy w Bermudy, Turks i Caicos

Tor Fiony pokazuje, że nasilająca się burza może w ten weekend dotknąć Nową Szkocję i Nową Fundlandię, mówi Canadian Hurricane Centre. https://t.co/HJt2USbVmP

— Globalny Nowy Brunszwik (@Global_NB) 19 września 2022 r.

Jak podaje The Weather Channel, trasa Fiony zmierza na północ, zmierzając w kierunku południowo-wschodnich Bahamów oraz wysp Turks i Caicos, gdy opuszcza Dominikanę. Radar pokazuje, że prawdopodobnie uderzy na wyspy we wtorek. Huragan Fiona wylądował na Dominikanie wczesnym rankiem 19 września 2022 r.

Południowe Bahamy oraz Turks i Caicos ucierpią dość mocno. Fiona prawdopodobnie stanie się wielkim huraganem. Bermudy naprawdę muszą uważnie obserwować tor, aby zobaczyć jego efekty na tej małej wyspie w czwartek/piątek. pic.twitter.com/LF5nBUdw9d

— Ken Clark (@Kenwxman) 19 września 2022 r.

Stamtąd Fiona „może stanowić poważne zagrożenie dla Bermudów” gdzieś między późnym czwartkiem, 22 września 2022 r., a wczesnym piątkiem. Może nadal zagrażać części wybrzeża atlantyckiego Kanady, od piątku do soboty. W tym momencie może to być „intensywny cyklon posttropikalny” lub nadal można go sklasyfikować jako huragan, donosi The Weather Channel.

The Weather Channel poinformował, że osoby zainteresowane Bermudami, Nową Szkocją i Nową Fundlandią powinny uważnie monitorować prognozy dotyczące huraganu Fiona.

Fiona pozostanie daleko od wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, ale prawdopodobnie będzie produkować wysokie fale z groźbą niebezpiecznych prądów zrywających między środą a sobotą, podał The Weather Channel.

CZYTAJ DALEJ: Wiadomości tekstowe Kobe Bryant Crash zapewniają okno na jego ostatnie godziny

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button