Rozrywka

Ile dni Paul Pelosi spędzi w więzieniu? Mąż Nancy Pelosi oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu w wypadku w Dolinie Napa

82-letni Paul Pelosi został oskarżony o nowe zarzuty – w tym prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu powodującego obrażenia i prowadzenie pojazdu z poziomem alkoholu we krwi wynoszącym 0,08% lub wyższym powodującym obrażenia, ogłosił prokurator okręgowy hrabstwa Napa. Mąż Nancy Pelosi został aresztowany w hrabstwie Napa w Kalifornii w sobotę 28 maja za jazdę pod wpływem alkoholu. Paul został aresztowany po tym, jak jego samochód rozbił się na skrzyżowaniu w pobliżu Yountville w Kalifornii. Według California Highway Patrol i akt sądowych Paul prowadził Porsche z 2021 roku, w które uderzył jeep z 2014 roku, gdy jego samochód próbował przekroczyć drogę stanową w hrabstwie Napa. Nikt nie został ranny, a kierowca jeepa nie został aresztowany, poinformowała wówczas CHP.

Paul został umieszczony w areszcie w hrabstwie Napa pod dwoma zarzutami związanymi z jazdą pod wpływem alkoholu. Został zwolniony w niedzielę rano, 29 maja, za kaucją w wysokości 5000 dolarów, jak wynika z akt sądowych. Według oświadczenia przedstawiciela Paula był on na przyjęciu w Oakville i wyszedł z przyjęcia o 22:15. Pelosi został aresztowany o 23:55. Paul zgodził się na datę rozprawy 3 sierpnia w Sądzie Najwyższym hrabstwa Napa.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Dlaczego aresztowano Paula Pelosiego? Nancy Pelosi nie była z mężem, kiedy został zarezerwowany

Kim był David Pelosi? Paul Pelosi prowadził samochód, który 65 lat temu zabił brata

Przewodnicząca domu Nancy Pelosi jest na zdjęciu ze swoim mężem, Paulem Pelosi, na Kapitolu 3 stycznia 2019 r. W Waszyngtonie. (Zdjęcie: Zach Gibson/Getty Images)

Jeśli zostanie skazany za nowe zarzuty, mężowi Przewodniczącego Izby Reprezentantów grozi do pięciu lat w zawieszeniu, co najmniej pięć dni więzienia, instalacja urządzenia blokującego zapłon i inne warunki, takie jak ukończenie orzeczonych przez sąd zajęć dla kierowców pijących alkohol. Wcześniej biuro prokuratora okręgowego hrabstwa Napa zdecydowało, że nie udostępni w tej chwili żadnego nagrania z kamery ani kamery ciała z aresztowania Paula pod wpływem jazdy, ponieważ może to „zagrozić” toczącemu się śledztwu, według California Highway Patrol.

Oświadczenie z biura prokuratora okręgowego pojawiło się po tym, jak kilka fałszywych postów zostało udostępnionych w mediach społecznościowych w tym tygodniu, twierdząc, że wszystkie zarzuty DUI przeciwko Paulowi zostały wycofane. W dniu aresztowania Pelosi nie było w Kalifornii. Była w Providence na Rhode Island, gdzie otrzymała honorowy stopień naukowy na Brown University i wygłosiła przemówienie dla absolwentów.

Gdzie był Paul Pelosi w noc aresztowania?

Paul Pelosi, mąż przewodniczącej Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi (D-CA), przybywa na przyjęcie na cześć premiera Grecji Kyriakosa Mitsotakisa i jego żony Marevy Mitsotakis we wschodnim pokoju Białego Domu 16 maja 2022 r. w Waszyngtonie. (Zdjęcie: Chip Somodevilla/Getty Images)

Poprzedniego wieczoru, 28 maja, mąż Pelosi był w Oakville, jednej z najbardziej ekskluzywnych enklaw w kraju, zostawiając małą kolację w posiadłości Alexandra Mehrana, wieloletniego przyjaciela i darczyńcy Demokratów. Paul usiadł za kierownicą swojego czarnego porsche 911 2021, aby przejechać 6 mil do ich wiejskiego domu w Napa Valley. Według raportu policyjnego i naocznych świadków było około 22. Jednak media donoszą, że to nie tylko alkohol spowodował, że Paul dostał się do wypadku. New York Times donosi, że dwie osoby, które rozmawiały z Pelosis od czasu katastrofy, powiedziały, że Paul przeszedł operację zaćmy w dniach poprzedzających kolację.

Jednak ten wypadek ponownie skupił się na trudnej historii Paula w prowadzeniu samochodu, w tym wypadku, gdy był nastolatkiem, w którym zginął jego brat

Paul i Nancy Pelosi są małżeństwem od 1963 roku. Para ma pięcioro dzieci i dzieli swój czas między San Francisco i Waszyngton. Według Open Secrets, organizacji non-profit, która śledzi pieniądze w polityce, mąż House Speaker’a jest odnoszącym sukcesy inwestorem venture capital, a według Open Secrets, organizacji non-profit, która śledzi pieniądze w polityce, do 2018 r. para zgromadziła majątek osobisty szacowany na ponad 110 milionów dolarów.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button