Rozrywka

Ile kosztował pogrzeb królowej Elżbiety II? Przełamywanie drogiej ceremonii

Drogi hołd. Pogrzeb królowej Elżbiety II był wydarzeniem niepodobnym do niczego, co Wielka Brytania kiedykolwiek widziała – a koszty odzwierciedlały ten fakt.

Przeczytaj artykuł

Brytyjski rząd nie potwierdził dokładnych kosztów imprezy, ale były królewski oficer bezpieczeństwa powiedział: Poczta w Nowym Jorku wierzy, że samo zabezpieczenie będzie kosztować ponad 7,5 miliona dolarów. „To największa operacja policyjna, jaką kiedykolwiek podjęło policja w Wielkiej Brytanii” Szymon Morgan powiedział magazynowi w czwartek, 15 września, zauważając, że całkowity koszt jest prawdopodobnie wyższy niż cena zabezpieczenia na Igrzyska Olimpijskie 2012, które odbyły się w Londynie.

Bezpieczeństwo dla książę Williamwesele 2011 do Księżniczka Kate według szacunków kosztowało 7 milionów dolarów Washington Post. Jednak, jak zauważyła gazeta, w poniedziałek 19 września królowej w pogrzebie wzięła udział większa liczba światowych przywódców, co oznacza, że ​​koszty ochrony były prawdopodobnie znacznie wyższe.

Oprócz premiera Wielkiej Brytanii Liz Trussgośćmi na pogrzebie byli m.in. prezydent Joe Bidenpremier Kanady Justin Trudeauprezydent Francji Emmanuel Macronpremier Nowej Zelandii Jacinda ArdernHiszpania Król Filip VI oraz Królowa Letycja i belgijskie Królowa Matylda oraz Król Filip.

Przeczytaj artykuł

Pogrzeb Elżbiety to pierwszy pogrzeb państwowy w Wielkiej Brytanii od czasu ceremonii Winstona Churchilla w 1965 roku. Ojciec królowej, król Jerzy VI, również został uhonorowany państwowym pogrzebem w 1952 roku.

Ile kosztował pogrzeb królowej Elżbiety II?  Przełamywanie ceny
Królowa Elżbieta II. Chris Jackson/AP/Shutterstock

Księżna Diana i Królowa Matka odbyły uroczyste pogrzeby odpowiednio w 1997 i 2002 roku, ale poniedziałkowe wydarzenie prawdopodobnie kosztowało znacznie więcej niż którykolwiek z nich. Według raportu Izby Gmin pogrzeb królowej matki oszacowano na 954 000 dolarów za okres, w którym leżała w stanie, podczas gdy ochrona kosztowała 5 milionów dolarów.

Król Karol III ogłosił również poniedziałek dniem wolnym od pracy w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że ​​wiele firm w całym kraju jest zamkniętych. Analityk finansowy Danni Hewson powiedział Fox Business, że krajowy Departament Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu oszacował, że dzień może kosztować brytyjską gospodarkę 2,6 miliarda dolarów, chociaż zwiększona turystyka może nieco zmniejszyć tę liczbę.

Poniedziałkowa ceremonia zakończyła tydzień hołdu dla królowej, która zmarła w wieku 96 lat 8 września. W ciągu ostatnich kilku dni odbyło się wiele procesji, gdy jej trumna została przeniesiona w różne miejsca w Anglii i Szkocji. 11 września jej trumna została przeniesiona z zamku Balmoral, gdzie zmarła, do Pałacu Holyroodhouse w Edynburgu.

Przeczytaj artykuł

Stamtąd trumna królowej została przeniesiona do katedry św. Idziego przed podróżą samolotem do Londynu. 14 września rodzina królewska uczestniczyła w procesji, która zabrała trumnę z Pałacu Buckingham do Westminster Hall, gdzie trumna leżała w stanie do poniedziałku.

Podczas pogrzebu królowa została zabrana do Opactwa Westminsterskiego na uroczystość, w której uczestniczyły wszystkie jej dzieci i wnuki. Rodzina następnie podążyła za trumną do Wellington Arch, gdzie została załadowana do karawanu i przewieziona do zamku Windsor. Królowa zostanie pochowana w kaplicy pamięci króla Jerzego VI w poniedziałek wieczorem wraz ze swoim zmarłym mężem, księciem Filipem, który zmarł w wieku 99 lat w kwietniu 2021 roku.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button