Rozrywka

India Hicks płacze, gdy popycha przykutą do wózka matkę Lady Pamelę na pogrzeb królowej, by złożyć ostatni hołd

LONDYN, WIELKA BRYTANIA: Córka chrzestna króla Karola, India Hicks, wzruszyła się, gdy wepchnęła swoją matkę, Lady Pamelę Hicks, do Westminister Hall, aby pożegnać się i oddać szacunek królowej Elżbiecie II, która zmarła w czwartek 8 września.

REKLAMA

India, lat 55, weszła do historycznego kościoła w Wielkiej Brytanii, aby wziąć udział w państwowym pogrzebie Jej Królewskiej Mości, w całkowicie czarnej stylizacji, czarnej sukience z długimi rękawami i butach Louboutin do kolan, podczas gdy jej matka, przywiązana do wózka inwalidzkiego, wydawała się mieć na sobie długi czarny płaszcz.

REKLAMA

RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ

Pogrzeb królowej będzie „wspaniały”, ponieważ nie chciała „długiego, nudnego” wydarzenia, ujawnia były arcybiskup

Królowa Elżbieta II nie żyje, najdłużej panujący monarcha miał 96 lat

REKLAMA

Lady Pamela, córka Lorda Mountbattena i kuzynka księcia Filipa, łączyła ścisła więź z Jej Wysokością. Była także druhną na królewskim ślubie Jej Królewskiej Mości i Księcia Filipa. Wcześniej służyła królowej jako dama dworu. Ojciec lady Pameli, hrabia Mountbatten, był postrzegany jako niezwykle wpływowy we wczesnym życiu królowej i Filipa. Z miłości do lorda Mountbatten Philip i Queen często nazywali go „wujkiem Dickiem”.

REKLAMA

Podobnie jak jej matka, Indie były druhną, gdy król Karol złożył śluby z księżną Dianą. Poślubiona Davidowi Flintowi Woodowi, Indie są dumną matką 24-letniego Wesleya, 24-letniego Felixa, 22-letniego Amory’ego, 18-letniego Conrada i 13-letniej córki Domino. Indie i David zamieszkali na Bahamach, ale ostatni raz byli w Wielkiej Brytanii tydzień, w którym otrzymali bolesną wiadomość o śmierci królowej Elżbiety.

REKLAMA

Pamela Mountbatten (później Hicks, po lewej) i Patricia Mountbatten (później Knatchbull), w Mansion House w Londynie, 10 lipca 1946. Towarzyszą swojemu ojcu, Lordowi Louisowi Mountbatten, podczas odbierania Wolności Miasta Londynu.  Patricia ma na sobie mundur strzyżyka z Królewskiej Służby Marynarki Wojennej Kobiet, z którego niedawno została zdemobilizowana.  (Zdjęcie: Central Press/Hulton Archive/Getty Images)
Pamela Mountbatten (później Hicks, po lewej) i Patricia Mountbatten (później Knatchbull), w Mansion House w Londynie, 10 lipca 1946. (Zdjęcie: Central Press/Hulton Archive/Getty Images)

Lady Pamela, która jest również daleką kuzynką Jej Królewskiej Mości, często mówi z uznaniem o zmarłej królowej. W zeszłym roku udzieliła wywiadu podcastowego, w którym przypomniała sobie, jak królowa była „miła” i „cierpliwa” dla swojej teściowej księżniczki Alicji z Battenberg, która nie miała zbyt dobrych stosunków z księciem Filipem i królową , mimo że mieszka pod jednym dachem.

REKLAMA

„Pamiętam, że mieszkała w Windsor i czekaliśmy na lunch” – wspomina Lady Pamela. „Konierz przybył, aby zabrać ją na lunch z królową. Był nowym koniuszy, młodym mężczyzną w wieku około 20 lat i uważał, że musi zabawiać księżniczkę Alicję i rozmawiać z nią. Nierozsądnie zapytał: „i co ty robisz dziś rano, proszę pani”, na co księżniczka Alicja odpowiedziała: „A co to ma wspólnego z panią?”.

REKLAMA

Ponad 2000 członków rodziny królewskiej i światowych przywódców zgromadziło się w londyńskiej sali Westminister Hall, aby oddać ostatni hołd królowej Elżbiecie II. Jej prywatne nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się około północy. Tymczasem w centrum Londynu w nocy i od wczesnych godzin rannych gromadziły się ogromne tłumy, aby zapewnić sobie miejsce do oglądania państwowego pogrzebu w Opactwie Westminsterskim.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button