Rozrywka

„Inne kraje chcą pomóc”: mama Archiego Battersbee mówi, że lekarze w Japonii i Włoszech chcą leczyć jej syna

Matka Archiego Battersbee, którego lekarze uważają za „martwego pnia mózgu”, powiedziała podobno, że lekarze w Japonii, Włoszech i Turcji zaoferowali wyleczenie chłopca. Dzieje się tak po tym, jak w środę, 3 sierpnia, rodzina 12-letniego chłopca złożyła pilny wniosek do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC) w Strasburgu (znanego również jako Trybunał w Strasburgu), aby kontynuować leczenie podtrzymujące jego życie.

Rodzice — Hollie Dance i Paul Battersbee — wnieśli sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka po tym, jak we wtorek 2 sierpnia Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii nie orzekł na ich korzyść, aby zablokować wycofanie aparatury podtrzymującej życie i odrzucili ich wniosek o odwołanie się od decyzji Sądu Apelacyjnego. Sąd najwyższy zezwolił Barts NHS Health Trust, który prowadzi Royal London Hospital w Londynie, gdzie Archie jest przyjęty, na odłączenie chłopca od respiratora w środę o godzinie 11 rano.

REKLAMA

RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ

Rodzice Archiego Battersbee zwracają się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka o opóźnienie wycofania aparatury podtrzymującej życie

Tragiczna historia młodego Archiego Battersbee: tata cierpi na udar, zanim sędziowie ogłoszą WYŁĄCZENIE aparatu podtrzymującego życie syna

Jednak rodzinie Archiego udało się złożyć wniosek do ETPC przed terminem 9 rano, a teraz rzecznik zaufania Barts NHS powiedział, jak donosi The Daily Mail: „Nie wprowadzimy żadnych zmian w opiece Archiego, dopóki nie pojawią się nierozstrzygnięte kwestie prawne są rozwiązane.” Hollie odniosła się do pozytywnego rozwoju sytuacji, jak zauważyła: „Czujemy ogromną ulgę… musimy walczyć ze szpitalem o każdą decyzję. Mamy nadzieję i modlimy się, aby ETPC przychylnie rozpatrzył wniosek. Nie zrezygnujemy z Archiego do końca.

REKLAMA

Ella Carter (2. L), szwagierka Archiego Batterbee, przeprowadza wywiad z mediami poza Royal London Hospital 2 sierpnia 2022 r. w Londynie w Anglii.  Hollie Dance i Paul Battersbee, rodzice 12-letniego Archiego Battersbee, walczą przeciwko lekarzom leczącym ich syna, którzy doszli do wniosku, że jest on martwy pień mózgu i że dalsze leczenie podtrzymujące życie nie leży w jego najlepszym interesie.  (Zdjęcie: Leon Neal/Getty Images)
Ella Carter (2. L), szwagierka Archiego Batterbee, przeprowadza wywiad z mediami poza Royal London Hospital 2 sierpnia 2022 r. w Londynie w Anglii. Hollie Dance i Paul Battersbee, rodzice 12-letniego Archiego Battersbee, walczą przeciwko lekarzom leczącym ich syna, którzy doszli do wniosku, że jest on martwy pień mózgu i że dalsze leczenie podtrzymujące życie nie leży w jego najlepszym interesie. (Zdjęcie: Leon Neal/Getty Images)

Matka twierdziła również, że lekarze z Japonii, Włoch i Turcji chcą kontynuować leczenie Archiego. Powiedziała: „Rozważam teraz opcje przeniesienia go poza Wielką Brytanię”, po czym wspomniała: „Wczoraj był dla mnie bardzo ciężki dzień. Ludzie, którzy mnie znają, wiedzą, że nie zostanę długo, zwłaszcza jeśli chodzi o walkę o życie mojego syna. Obiecałem Archowi, podobnie jak jego tata, że ​​będziemy walczyć do samego końca i to jest dokładnie to, co zamierzamy zrobić. Będziemy walczyć o prawo do życia mojego syna”.

Hollie stwierdziła: „To naprawdę jest sprawa mnie i Archiego, i oczywiście rodziny Archiego, przeciwko całemu systemowi. Są inne kraje, które chcą go leczyć i uważam, że należy mu pozwolić odejść”, dodając, że te kraje mają „wysokie wskaźniki sukcesu”.

REKLAMA

Hollie Dance (CL) i Paul Battersbee (CR), matka i ojciec Archiego Battersbee, rozmawiają z mediami, gdy opuszczają Royal Courts of Justice po wygraniu apelacji o ponowne rozpatrzenie jego sprawy, 29 czerwca 2022 r. Londyn, Anglia.  Sąd Apelacyjny wysłuchał apelu rodziny 12-letniego Archiego Battersbee o unieważnienie poprzedniego orzeczenia sądu, że nie żyje, a jego system podtrzymywania życia powinien zostać usunięty.  Jego rodzice Hollie Dance i Paul Battersbee odwołali się od orzeczenia, mówiąc, że jego serce wciąż bije i chcą, aby leczenie było kontynuowane.  (Zdjęcie: Carl Court/Getty Images)
Hollie Dance (CL) i Paul Battersbee (CR), matka i ojciec Archiego Battersbee, rozmawiają z mediami, gdy opuszczają Royal Courts of Justice po wygraniu apelacji o ponowne rozpatrzenie jego sprawy, 29 czerwca 2022 r. Londyn, Anglia. Sąd Apelacyjny wysłuchał apelu rodziny 12-letniego Archiego Battersbee o unieważnienie poprzedniego orzeczenia sądu, że nie żyje, a jego system podtrzymywania życia powinien zostać usunięty. Jego rodzice Hollie Dance i Paul Battersbee odwołali się od orzeczenia, mówiąc, że jego serce wciąż bije i chcą, aby leczenie było kontynuowane. (Zdjęcie: Carl Court/Getty Images)

Archie przebywa w szpitalu w stanie śpiączki od kwietnia po tym, jak jego matka nie odpowiadała na niego w domu ze śladami ligatur. Od tego czasu jego rodzina wystosowała kilka apeli, aby zatrzymać go przy respiratorze. Ale 1 sierpnia Sąd Najwyższy również odrzucił ich wniosek. Powiedzieli, że chociaż mają „wielką sympatię do trudnej sytuacji oddanych rodziców Archiego, którzy stoją w obliczu okoliczności, która jest koszmarem każdego rodzica – utrata ukochanego dziecka … nie ma perspektyw na jakiekolwiek znaczące wyzdrowienie (przez Archiego). Nawet jeśli leczenie podtrzymujące życie miałoby zostać utrzymane, Archie umrze w ciągu najbliższych kilku tygodni z powodu niewydolności narządów, a następnie niewydolności serca. bardzo życzliwy osąd, 'służy tylko przedłużeniu jego śmierci’”.

REKLAMA

Archie Batterbee (GoFundMe)
Archie Batterbee (GoFundMe)

KULTOWE HISTORIE

TRAGICZNE zgony Sarah i Aminy Said: Proces zabójcy ojca Yasira Saida rozpoczyna się w Teksasie

REKLAMA

Wściekły obudzony tłum skacze z pistoletu po tym, jak Gary Lineker przerabia stary cytat, aby uczcić zwycięstwo Lwicy

Ale Hollie zatrzasnęła decyzję i nazwała ją „niewłaściwą”. Dodała: „To nie w porządku, Archie to moje dziecko. To nie inni powinni decydować, gdzie bierze ostatni oddech i czy żyje, czy umrze. To jest źle.”

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button