Rozrywka

Jak Alexander Skarsgård nabrał kształtu dla księcia Amletha w „The Northman”

Północny, najnowszy film reżysera autorskiego Roberta Eggersa, jest brutalną i metafizyczną interpretacją Mała wioska osadzony w epoce Wikingów. Film jest brutalną opowieścią o zemście po dążeniu księcia Amletha do pomszczenia ojca i uratowania matki po tym, jak jego wuj uzurpuje sobie tron. Nie musisz być ekspertem od mitologii nordyckiej, aby wiedzieć, że jeśli planujesz mordować w drodze do Walhalli, będziesz potrzebować chorych pułapek i brzucha, aby osiągnąć swój cel. Aby przygotować się do głównej roli w PółnocnyAlexander Skarsgård intensywnie ćwiczył i zmienił swoją dietę, by zostać wojowniczym księciem żądnym zemsty.

Wygląd fizyczny Alexandra Skarsgårda był kluczowy w jego najczęściej oglądanych rolach

Alexander Skarsgard na premierze „The Northman” w Los Angeles | Michael Tran/AFP przez Getty Images

Amleth nie jest pierwszą mitologiczną postacią, jaką zagrał Alexander Skarsgård. Jego przełomem w głównym nurcie był serial HBO Czysta krew jako wampir Eric Northman (bez związku). Od tego czasu wiele charakterystycznych kreacji szwedzkiego aktora to wariacje na temat: tradycyjnie przystojni mężczyźni, którzy mają za oczami więcej, niż wie świat zewnętrzny, na dobre i na złe.

W Wielkie małe kłamstwa, Skarsgård zagrał Perry’ego Wrighta. Na pozór jego małżeństwo z Celeste (Nicole Kidman) wygląda idealnie, ale staje się coraz bardziej jasne, że za kulisami jest potworem. W nieco mniejszych projektach, takich jak Pamiętnik nastolatki oraz Mała perkusistka, Skarsgård przedstawia również postacie z mnóstwem tajemnic. Jego sylwetka nadaje się również do mniej szlachetnych taryf, na przykład gdy grał tytułową postać w 2016 roku Legenda Tarzana ponowne uruchomienie.

Alexander Skarsgård przeszedł przez wyżymaczkę, aby przygotować się do „The Northman”

„src=”https://www.youtube.com/embed/0CUjzYtloe8?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Występuje w Północny jest spełnieniem dziecięcych marzeń Skarsgård. Był zafascynowany opowieściami o przygodach Wikingów, odkąd w młodości dowiedział się o nich od swojego dziadka.

„Marzyło mi się, że pewnego dnia nakręcę wielki, epicki film o Wikingach, ale oparty na starej islandzkiej sadze” – powiedział Vanity Fair. Gdy miał szansę spełnić swoją fantazję, nie szczędził wydatków na przygotowanie się do fizycznego wyzwania, jakim jest portretowanie realistycznego wikinga.

Aby przekształcić się w Amletha, Skarsgård zwrócił się do tego samego trenera, którego używał Tarzan — kolega Szwed Magnus Lygdback. Dostosował program treningowy aktora, aby bardziej zdziczałe elementy występu Skarsgårda były jak najbardziej wiarygodne.

„Ta postać, jego duchowe zwierzęta były niedźwiedziem i wilkiem. Więc to jest dokładnie to, co staraliśmy się ucieleśnić pod względem budowy i ruchów Alexa” – powiedział Lygdback Variety. „Wilk jest naprawdę zwinny, a ty masz rozmiar niedźwiedzia w tym Wikingu. Wystarczy na niego spojrzeć i się przestraszyć. To było [the elevator pitch] za to, co staraliśmy się osiągnąć [with Alex’s transformation]”.

Reżim treningowy Skarsgård – który Lygdback opisuje jako „hybrydę między treningiem plyometrii a oldschoolową filozofią kulturystyki” – rozpoczął się trzy miesiące przed rozpoczęciem produkcji. Odbyli sześć godzinnych sesji gimnastycznych w tygodniu (jedna dziennie), zanim zredukowali je do trzech z czterech po wejściu w życie blokady COVID-19.

W szczytowym momencie pandemii pracowali w ośrodku szkoleniowym dla majsterkowiczów w garażu Skarsgårda. Skupili się na ramionach, biodrach i rdzeniu aktora, używając narzędzi takich jak opaski oporowe, liny bojowe i ćwiczenia rzutów, gdy bardziej tradycyjne maszyny siłowe nie były dostępne. (Pełną listę jego treningów można znaleźć w Men’s Health.)

Lygdback dyktował również dietę Skarsgårda, wynoszącą około 3700 kalorii dziennie. Jadł pięć razy dziennie co kilka godzin, stopniowo budując masę ciała, przyjmując więcej kalorii niż spalał. Skarsgård zwykle zaczynał dzień od czterech jajek i przekąski na bazie białka. Obiad składał się z czystego posiłku (Lygdback definiuje go jako białko, warzywo i wolne węglowodany lub tłuszcz), a następnie przekąski i czysty obiad.

Ciężka praca opłaciła się w wysoko ocenianych występach aktora

„src=”https://www.youtube.com/embed/oMSdFM12hOw?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Zrobienie Północny była ciężką próbą dla Alexandra Skarsgarda. Ale finalny produkt prawdopodobnie zostanie zapamiętany jako jeden z najlepszych filmów roku, a jego występ jest jednym z głównych powodów.

Skarsgård uosabia Amletha z całą furią i pragnieniem krwi, które napędza wszystkie jego ruchy w całym filmie. Filmy o wikingach są zaskakująco nieliczne, a większość z nich nie jest warta oglądania. Ale po obejrzeniu Północny, trudno będzie sobie wyobrazić kogoś, kto mógłby żyć zgodnie z historią lub legendą.

Reszta obsady również została pochwalona, ​​podobnie jak operator Jarin Blaschke za styl wizualny filmu, który z łatwością łączy ponurą rzeczywistość i kosmiczną wyobraźnię.

Północny jest ostatecznie triumfem wizji Roberta Eggersa, wywrotowych wyborów narracyjnych i umiejętności robienia filmów na większą skalę. To zdecydowanie najbardziej przystępny film reżysera, choć niewiele to mówi, biorąc pod uwagę niszowe rytmy Czarownica oraz Latarnia.

Niestety, ten artystyczny sukces nie przełożył się jeszcze na duże zyski finansowe. Według Box Office Mojo, Północny zarobił około 52 miliony dolarów przy zgłoszonym budżecie 90 milionów dolarów.

POWIĄZANE: Gwiazda „Northmana” Alexander Skarsgård nie pamięta kręcenia filmu: „To błotnista, krwawa mgła”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button